Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehetne erre a megoldás?...

Mi lehetne erre a megoldás? Már teljesen kivagyok!

Figyelt kérdés

A kisfiam 5-kor kel már hónapok óta és úgy érzem most purcantam ki tőle. Persze kelek én is, már 10 órára készen van az ebédünk és olyan 11 és dél körül teszem le aludni, ilyenkor alszik 2-3 órát. Sokszor én is alszok ilyenkor de van hogy csak ebben az időben tudok takarítani nyugodtan így elmarad a pihenés. Estére úgy kipurcanok hogy amikor őt letesszük 8-kor rá kb. fél órára én is megyek aludni. A párom sokszor 7-re ér haza, együtt vacsizunk, ő megfürdeti a manócskát majd letesszük aludni és van kb fél óránk hogy megbeszéljük a kivel mi történt aznap, majd megyek én is fürödni és aludni. Nagyon rendes a férjem nem panaszkodik, néha azért megemlíti hogy mennyire hiányzok neki, de nekem már nagyon kimerítő ez a helyzet és hiányzik az esti összebújás, a testi kapcsolat. Ez csak úgy kivitelezhető ha én tudatosan erőt veszek magamon és ilyenkor tudunk összebújni.

Kérlek segítsetek ki hogy oldja meg ezt a szitut? Azt már próbáltuk hogy később rakjuk le aludni hátha később kel kel a fiúnk de nem kelt később, sőt kialvatlanabbul kelt. Olyan mintha lenne benne egy pici óra és minden nap pontosan ugyanakkor ébred. Szóval rájöttem hogy magamon kéne változtatnom de nem tudom miből merítsek erőt?

2 éves a gyermekünk.


2010. júl. 3. 10:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálnám, hogy mondanám neki,hogy még éjszaka van aludjon még egy kicsit, nálunk pár nap után bevált. Ha mégse, akkor próbálj te is mindig aludni amikor ő is alszik délután, és ha dolgod van akkor csináld amikor apával tudnak játszani.
2010. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért próbáld meg a későbbi fektetést is. De egy hónap lehet kell hogy átálljon. Addig fokozatosan később fektesd le, húzd mindig egy kicsit jobban az időt. Este egyen, hogy ne legyene éhes.

Akkor még az jutott eszembe, hogy leengedett redőnynél alszik e, mert lehet a világos ébreszti fel. Akár még az ajtóra tett sötétítő is jó, ha van leengedett redőny.

Vagy az is jó, hogy ha mondod neki mikor reggel megpróbálod visszaaltatni, hogy még éjjel van és még aludjon. Aludjon nyogodtan, felébreszted ha kelni kell.

Vagy vidd magatok közé, vagy mellettek egy ágyba. Bár ez nem biztos hogy hosszabb távon jó lesz. Bár ki tudja. Ti ismeritek.

De amúgy ha majd járni fog bölcsibe, oviba sokkal jobban el fog fáradni. Lehet úgy lesz még jól is jön hogy korán kel mert nem kell ébreszteni ha úgy mész majd dolgozni. De majd átáll.

Még az is jó amíg itthon van, hogy jobban járjatok el gyerekek közé, jobban lefárad. Találj neki kimerítő foglalkozásokat, időtöltéseket, de amit nagyon élvez.

Te sem tudsz máshogy tenni, mint alkalmazkodsz az ő alvásához és reménykedsz hogy elmúlik és kinövi, nem tart örökké, ez vigasztaljon.

A takarítás megvár, ha viszont nem alszod ki magad, akkor az hosszú távon nem lesz jó semmiben sem.

Úgyhogy aludj vele délután és szerintem is amíg este apuka van a kicsivel akkor kapd össze amit lehet.

A többi takarítás meg vár. Nem fog csillogni a lakás, de ha mindig egy picikét csinálsz, a kosz sem fog megenni.

Ha pedig már elhavazol vidd el barátnőhöz, mamához, rokonhoz, szomszéd kisgyerekhez, akár játszóházba, vagy menjetek hozzád gyerekes anyukák, amíg másik anyuka játszótéren, udvaron vigyáz rájuk, addig te bent takarítasz, ha másképp nem megy, vagy nem marad nélküled a kicsi.

Ha marad nélküled, hát akkor irány mama, vagy ahol elvan nélküled pár órát. Te is nyugodtabban tudsz takarítani. Bár néha akkor is jól jön pár óra, ha csak felrakod a lábad és lazítasz addig míg ő mamánál van pl., vagy épp akkor alszol egy jót. Akkor nem vagy készenlétben mikor kel fel, hanem addig alszol amíg jól esik, nyugodtan.

Remélem valamit tudtam segíteni vagy ötletet adni.

Majd írd meg mire jutottál.

De mindig az vigasztaljon, hogy nem tart örökké.

2010. júl. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el az Aludj jól, gyermekem! című könyvet. A netről is le tudod tölteni. Az ébredés kitolására is ad tippeket.
2010. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a további válaszát, majd írok hova jutottunk. Most eljöttünk pár napra pihenni, egész nap medencézett, este olyan étvággyal falta a vacsorát hogy csak na és reggel 8-ig aludt! :-)

Most megyünk aludni eddig a többi gyerekkel rajzolgatott, kíváncsi leszek mi lesz reggel!

Köszönöm mindenkinek a bátorítást!!!!

2010. júl. 5. 21:49
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha a kisgyerekekkel játszik sokkal jobban kimerül. A közösség, a hangzavar, az izgalmak, az események stb stb nagyon kifárasztják. :)

Aztán örül hogy alszik amikor csak lehet! :)

2010. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!