Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki?

Hogyan engeszteljem ki?

Figyelt kérdés
Berúgtam tegnap este,és ahogy hazajöttem anyyu észrevette,s ez már harmadszor fordult elő...nagyon megharagudott rám,és sohova sem akar elengedni,én váltig tagadtam,de nem hitte el,h nem ittam.Picit szégyellem magam,h anyu már 3szor látott :(.Mit csináljak?Am lányvok,17 éves.
2011. febr. 20. 10:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
57%
Jajj Istenem, hogy milyen emberek vannak. Mi az, hogy változtassa meg a baráti körét? Mindenki iszik.(persze kivételek vannak,de mindenhol) Aki jár bulizni, az iszik. Nálunk gimiben még az OKTV-t nyert szín ötös tanuló is ivott. És?? Rossz ember lett tőle? Ezért van a fiatalság, használja ki. Én is iszok bulizáskor 15 éves korom óta. Most pedig két szakot végző egyetemista vagyok. És most is iszok, ha bulizunk. Ne legyetek már ennyire konzervatívak, főleg ne egy 17 éves lánnyal szemben aki már majdnem nagykorú. Kérdező, neked azt tanácsolom, hogy mire hazaérsz józanodj ki teljesen. Én is azt tettem mindig,(tehát addig nem mentem haza amíg részeg voltam), és így anyám azt hitte, hogy nem is ittam. 21/L
2011. febr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:05-szal,azért nem kell kiforgatni a szavaimat...1általán nem estem részegen haza...ck másképp forgott a nyelvem,s ezért vette észre.

2011. febr. 20. 11:16
 23/30 anonim ***** válasza:
62%
ez vicc amiket itt írok:D attól nem lesz alkoholista senki, hogy fiatalon bulizik és iszik néha, nem eszméletlenre itta magát a kérdező, nem olyan nagy tragédia ez! elárulom én is sokat buliztam, piáltam 17 éves korom körül, mégis ember lett belőlem: van diplomám, munkám stb.
2011. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
57%
ez a sok negatív csak azért van, mert élszentek az emberek. nagyon könnyen elfelejtik, hogy voltak fiatalok, nem hiszem, hogy akkor másként buliztak:)) ne törődj velük, én értelek. 17/l anyukája
2011. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15%

Hogy van az, h részegen tudod tartani magad, és mégis észrevették? Sántít nekem ez a dolog... Am alkohol nélkül is jól lehet érezni magad, nekem szokott sikerülni.


Szerintem azzal engesztelhetnéd ki, ha nem fordulna ilyen többet elő.

2011. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok az alkohol nagy barátja (gyomrom nem kedveli), de én ennyi idősen szülői engedéllyel ihattam. Volt, hogy névnapot ünnepelni mentünk, a szüleim előtte jól bevacsoráztattak, hogy ne ártson annyira a pia. Ez mondjuk hiba volt, mert a nehéz kajával túlterhelt gyomromba amint leért az első korty (!!!) pezsgő, azonnal rohantam a mosdóba, mert visszarántotta a vacsorát. Ez volt az egyetlen alkalom, hogy alkohol miatt hánytam - egy korty pezsgőtől :)


Szüleim első alkalommal talán 15-16 évesen a saját társaságukban hagytak inni. Látták, hogy milyen hatása van rám, magamtól mennyit iszok. (Csendben ültem és vigyorogtam mindenen, illetve cikk-cakkban mentem.)

Talán pont ezért, soha nem léptem túl egy határt. Alkoholos állapotban nem tettem olyat, amit megbántam volna és az ivászataim se lépték túl a havonta, két havonta egy alkalmat.

A férjem maga vásárol be a 17 éves lányának alkoholt, ha bulit tart, de a lány se lép túl egy bizonyos szintet. Egyszer csúnyán bekarmolt, belátta, hogy nem jó érzés a gyomorégés, azóta óvatosabb.


Nem hiszem, hogy a kamaszkori bulizásból rögtön alkoholizmust kell vizionálni.

2011. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Mi is iszogattunk 17 évesen. Én anno egyébként egyezséget kötöttem anyuval, hogy minden téren igyekszem a legjobban teljesíteni, csak eljárhassak kicsit lazulni is. Suli (és érettségi) mellett dolgoztam, otthon segítettem, rengeteget olvastam, az osztály egyik legjobb tanulója voltam, de hétvégente néha eljártunk kocsmázgatni, bulizni a barátnőimmel. Teljesen normális ember lett belőlem, nyelvvizsgát tettem, felvettek az egyetemre, nem lett belőlem alkoholista. 23/L
2011. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én is buktam le berúgással 18 évesen:D Le lettem szidva. Unokatesóm is ugyanígy járt, őt vitte az anyja fürdetni és a fürdetés közben a kádba hányt :D Anyukája nem tudta eldönteni nevessen,vagy sírjon :D Aztán inkább kiröhögtük, az apja reggel vitt neki egy feles pálinkát megszagolni, szegény gyerek azóta sem rúgott be :D Előfordul,ettől még ne lettél rossz ember, csak máskor ne csinálj ilyet, bár gondolom okultál már ebből és nem éri meg a családi vita :)
2011. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

11:12 - Te valóban jó tanácsokat osztogatsz! Ne is járj haza buli után 17 évesen, feküdj el valahol, józanodj ki, aztán majd valamikor másnap esetleg hazatalálsz. Szerintem normális szülő ezt már végképp nem tekinti természetesnek egy tini lánynál. Ha mégis, hát az a szülő felelőtlen.

És hát igen, a főiskolásokra és egyetemistákra a legjellemzőbb a hulla részegre ivászat. A környékünkön lévő főiskolai kollégium termeli a város részegjeinek jelentős részét. Éjszakánként, hajnal felé vandálkodnak lerészegedve, végighányva az utcát. Persze nem törvényszerű, hogy alkoholista legyen belőlük, de az biztos, hogy később is "bírják" majd az italt.

2011. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
De nálam ilyenről nincs szó,nekem kb. 1re mindig haza kell érnem,meg vandálkodni főleg nem szoktam.
2011. febr. 20. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!