Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki Édesany...

Hogyan engeszteljem ki Édesanyámat? Tippek?

Figyelt kérdés

Sajnos ma kicsit átvertem, az a helyzet, h nagyon beteg, erősen mozgáskorlátozott...mind1, szóval én ápolom, én készítek neki kaját stb....és hát ilyen lekváros kenyeret kért, de sajnos elfogyott a bolti lekvár, de volt itthon egy üveggel, amit nemrég a szomszédnénitől kaptunk...csak hogy ő nem szeret semmit enni, ami tőle van, mert hát egyáltalán nem ilyen lerobbantak, vagy koszosak stb. csak hát a konyhában tényleg nem akkora a higiénia, kevés mosogatószert használ stb....de amúgy nem vészes, amúgy tudni illik, h nálunk az egész családban, de főleg anyukám így nagyon-nagyon ad a tisztaságra, higiéniára, és mondhatni , h elég úgymond finnyás.....nah szóval csak ez a lekvár volt, így aztán ebből csináltam....amikor meg ette, akkor sejtette már, h nem bolti, hanem az, amit a szomszéd néni főzött, én meg nem vallottam be, hanem a végsőkig állítottam, h ááá dehogy, tegnap vettem a boltban 100%:DDD, de sajnos ma is elfelejtettem pont a lekvárt megvenni, és megint ilyet kért.....és akkor mondtam, h olyan lekvárból csinálom, mint a tegnapi, de már nagyon gyanakodott, és mondta, h ugye a szomszédból van....én meg bevallottam, h igen :DD

Ezen sajnos megsértődött, láttam rajta, h nagyon csalódott, h hazudtam neki, és azóta bizalmatlan....bár én nem gondoltam ekkora dolognak, mert igazából nem volt semmi baj azzal a lekvárral, és én is ettem belőle, soha nem adnék neki olyasmit, amit én nem ennék meg.Amúgy SAJNOS kb. egy hete még egy ilyen "turpiszságomra2 derült fény, mert ő csak azt a húst eszi meg, ami a SPÁR-ból van, én meg múltkor a Penny Marketban vettem ilyen előcsomagoltat, de az is friss volt, meg minden.....és -nem tudom miért-de amikor szóba került szintén úgymond bevallottam, neki, nem gondoltam, h ezt ennyire komolyan gondolta, h csak a SPÁR-os húst szereti....mind1

Hogyan nyerhetném vissza a bizalmát, és hogy engesztelhetném ki, mert most igencsak neheztel rám :/


2010. okt. 17. 00:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
gyáá bocs, h ilyen hosszú lett :DD
2010. okt. 17. 00:20
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nehéz lehet. Az idős, kiszolgáltatott emberek néha nehéz természetűek, ha a fejükbe vesznek valamit, nagyon ragaszkodnak hozzá (nekem is - sajnos csak voltak - idős szüleim.

Mit lehet tenni? Ha ezek után nem csapod be és tényleg mindig a Sparban vásárolsz, tedd el a blokkot és mutasd meg, hátha az megnyugtatja...

2010. okt. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tudod mit írok erre,bármilyen beteg is az anyukád,nemhogy örülne a törődésednek, hogy kiszolgálod. Nelegyen már lelkiismeret furdalásod a lekvár miatt, vagy a hús miatt. Magyarázd el neki, a te fejed sem káptalan, hogy mindent észben tartsál.
2010. okt. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nem is tudom...talán egy őszinte beszélgetéssel sokra mehetsz, bár nem ismerem őt, mennyire értékeli a kedves szavakat:) szóval leülni vele, és elmondani nagyon szépen neki, hogy nagyon sajnálod, hogy hazudtál neki, és soha nem akarnál neki rosszat, nem akartad átverni, csak kedvezni szerettél volna neki, és azért mondtad, amit mondtál, és csak figyelmetlen voltál, és elfelejtettél venni...ha még nem is voltál benne annyira hibás, ilyenkor jó ha magadravállalod:)

mond neki, hogy nagyon szereted, és mostmár tudod, hogy honnan szereti venni az élelmiszereket, és megpróbálsz odafigyelni erre...és ne haragudjon:)

ezeken az apróságokon nem érdemes megsértődni, mindenki hibázik...:)

ezt tudnám ajánlani, vagy még hogy vegyél neki olyan dolgokat amiket tudod, hogy nagyon szeret:)

lepd meg valamivel, virág, csoki, édesség, bármi amivel le lehet venni a lábáról:)

remélem sikerül kibékülnöd vele:)

remélem segítettem:)

2010. okt. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

az a blokkos dolgok tényleg jó ötlet:) és szerintem, hogy mindig legyen abból a kajából, amit szokott kérni, vegyél meg több adagot, ami sokáig elég, és így nem kell mindig észben tartanod:)

remélem segítettem:)

2010. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Remélem kibékültök mihamarabb :)
2010. okt. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes tőled,hogy így törődsz vele és Ő is lehetne kicsit toleránsabb.
2010. okt. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok, gyors választ.Legutóbb most már megmutattam neki a húst, mielőtt főztem valami belőle, a csomagolással együtt, amin rajta van az a spár jel, a címkén, amit a mérleg ad ki. Egyébként ma vettem neki több dolgot, amit szeret,többek között persze LEKVÁRT :) nem is az a baj, h úgymond mérges, lenne, vagy veszekedne, csak látom rajta, h nagyon csalódott bennem, mert amúgy nagyon nagy hangsúlyt fektet a becsületességre, őszinteségre, már korábban is, ami persze nem is baj, csak ez....hát most sztem nem volt akkora átverés részemről, csak hát nem akartam a reggelivel megváratni, amíg elmegyek másik lekvárt venni stb. stb.

Az, hogy előre sokat veszek, az sajnos nem nagyon megy, mert többek között táplálkozási zavarai vannak, ezért van, h egyik nap kér egy bizonyos dologból, másnap pedig már undorodik még a szagától is....így korábban sok dolog egy kukában kötött ki, mert én nem ettem meg, gondolva, h hátha majd egyszer pont xy dolgot szeretne, és akkor ne az legyen, h most meg az nincs....csak közben ugye a dolgok nagy része lejárt mindig.Amúgy az a baj, h nem tudja kitalálni, h mit szeretne enni, mert nagyon étvágytalan, én meg nem nagyon tudok már mit kitalálni, mert elég szűk annak a köre, amit megehet (Cróhn betegség ill. Colitis Ulcerosa miatt).....egyszerűen nincs már ötletem többnyire, mert van, hogy egy-egy dolgot megkíván, de utána nagyon megunja, és megundorodik tőle....szval nem könnyű....

2010. okt. 17. 01:06
 9/21 anonim válasza:
37%

de sz*r lehet:S nem tudnám elképzelni ezt és nem is akarom!!

szerintem is lehetne muterod 1 kicsivel elnézőbb hogy te minden szart megcsinálsz neki de az se jó. ne szipogj annyira mert akkor sokat fogtok rosszba lenni!! legyél határozott és találj v mi szöveget ki hogy te mindent megtettél de neki semmi se jó.

2010. okt. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát nem arról van szó, h mosta annyira szomorkodnék, vagy nagy lelkifurdalásom lenne, mert hát őszintén szólva sztem ez nem volt olyan nagy átverés részemről, tehát én nem érzem annak, mondtam is, h azért ezen túlléphetnénk sztem, meg, h belátom, h ezzel megbántottam....inkább az a gond, h most ebből ilyen messzemenő következtetéseket von le, h ha ebben hazudtam, akkor lehet, h másban is stb....bár én nyilván tudom, h ez azért alaptalan, szval én nem rágom magam ezen annyira, csak hát jó lenne, ha bízna bennem, mert sztem bízhat is.....olyasmit nem vennék meg, amit én sem ennék meg, vagy olyannak látnám, h ez állott, esetleg romlott már...
2010. okt. 17. 01:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!