Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki Édesany...

Hogyan engeszteljem ki Édesanyámat? Tippek?

Figyelt kérdés

Sajnos ma kicsit átvertem, az a helyzet, h nagyon beteg, erősen mozgáskorlátozott...mind1, szóval én ápolom, én készítek neki kaját stb....és hát ilyen lekváros kenyeret kért, de sajnos elfogyott a bolti lekvár, de volt itthon egy üveggel, amit nemrég a szomszédnénitől kaptunk...csak hogy ő nem szeret semmit enni, ami tőle van, mert hát egyáltalán nem ilyen lerobbantak, vagy koszosak stb. csak hát a konyhában tényleg nem akkora a higiénia, kevés mosogatószert használ stb....de amúgy nem vészes, amúgy tudni illik, h nálunk az egész családban, de főleg anyukám így nagyon-nagyon ad a tisztaságra, higiéniára, és mondhatni , h elég úgymond finnyás.....nah szóval csak ez a lekvár volt, így aztán ebből csináltam....amikor meg ette, akkor sejtette már, h nem bolti, hanem az, amit a szomszéd néni főzött, én meg nem vallottam be, hanem a végsőkig állítottam, h ááá dehogy, tegnap vettem a boltban 100%:DDD, de sajnos ma is elfelejtettem pont a lekvárt megvenni, és megint ilyet kért.....és akkor mondtam, h olyan lekvárból csinálom, mint a tegnapi, de már nagyon gyanakodott, és mondta, h ugye a szomszédból van....én meg bevallottam, h igen :DD

Ezen sajnos megsértődött, láttam rajta, h nagyon csalódott, h hazudtam neki, és azóta bizalmatlan....bár én nem gondoltam ekkora dolognak, mert igazából nem volt semmi baj azzal a lekvárral, és én is ettem belőle, soha nem adnék neki olyasmit, amit én nem ennék meg.Amúgy SAJNOS kb. egy hete még egy ilyen "turpiszságomra2 derült fény, mert ő csak azt a húst eszi meg, ami a SPÁR-ból van, én meg múltkor a Penny Marketban vettem ilyen előcsomagoltat, de az is friss volt, meg minden.....és -nem tudom miért-de amikor szóba került szintén úgymond bevallottam, neki, nem gondoltam, h ezt ennyire komolyan gondolta, h csak a SPÁR-os húst szereti....mind1

Hogyan nyerhetném vissza a bizalmát, és hogy engesztelhetném ki, mert most igencsak neheztel rám :/


2010. okt. 17. 00:19
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Nah, végül is mára úgy tűnik rendeződni látszik, túltette magát a dolgon,,,,,viszont azt azért nem lehet mondani, h nem lenne emiatt komplett, igaz finnyás, meg talán amolyan rigolyás némely téren, de attól még teljesen normális!!

Dolgozni nem tudok menni, mert ápolási járadék miatt nem lehet, és hát igazából 24 órás fölügyeletet is igényel, talán 1-2 órára maradhat egyedül, így barátnőm sincs jelenleg, mert nem mintha nem lenne jelentkező stb. tehát nincs ilyen téren problémám, de be kellett látnom, h a jelenlegi körülmények között gyakorlatilag kivitelezhetetlen, barátokkal is csak így falun belül, vagy hépe.hóba tudok találkozni, de hát ez most egy ilyen élethelyzet, ez van, el kell fogadnom, habár tudom, h nem jó, már hogy lenne az, és ezt anyám is így látja, és furdalja is a lelkiismeret rendesen emiatt, csakhogy más megoldás tényleg nincs.

Otthonba be van adva a kérelem, a várólista hosszú ugyebár, nyílt titok, h egy jelenleg úgy 3 millió Ft-os "adománnyal" azonnal fölvesznek akárkit, de ennyi pénzünk jelenleg nincs csak úgy. Egy intézmény van a környéken, ahova bármikor bekerülhet vki, volt is ott egy darabig, de ott sajnos olyanok a körülmények, h én sem szeretném, h ott legyen tartósan.....amíg ott volt, folyton a csótányokat halászgattam ki a ruhái közül a szekrényben, a nővérek saját bevallása szerint alíg voltak meg az alapvető eszközeik már, mert legtöbbjüket el kellet adnia az intézménynek, fűtés, meleg víz is is néha volt, néha nem, a nővércsengő rendszer sem működött már igazán....ha meg vittem be vmi ételet az általában rövidesen eltűnt, de hát a lopkodás szinte mindegyik kórházban megy xD....mind1, de ennél inkább én vállalom az ápolását, amg nem találunk esetleg más megoldást.Ez van, elfogadtam, az élet nem mindig könnyű :/


Amúgy amit ez egyik válaszadó írt, az érdekes, mert nálunk pont fordítva van, mert a spár-ban tényleg mondhatni normális a húspult, a helyi teszkóban pedig tényleg bűzlik, ott még magamnak sem nagyon vennék húst....ettől függetlenül a penny market-es, meg lidl-ben kapható, előcsomagolt dolgokkal sztem semmi probléma nincsen, meg az Áfész boltban (CoOP), CBA-ban is van húspult, azok is rendben vannak sztem.....van egy hentesbolt is, de ott valamiért mondhatni folyton erős áruhiány van :DDD Általában kb. 2 fajta hús van, kolbászból talán 1 fajta....a pult többi része üres .....mindez jó magas árak mellett, úgy hogy szép meg jó csak épp nincs nagyon miből választani :DDD

2010. okt. 18. 02:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!