Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki Édesany...

Hogyan engeszteljem ki Édesanyámat? Tippek?

Figyelt kérdés

Sajnos ma kicsit átvertem, az a helyzet, h nagyon beteg, erősen mozgáskorlátozott...mind1, szóval én ápolom, én készítek neki kaját stb....és hát ilyen lekváros kenyeret kért, de sajnos elfogyott a bolti lekvár, de volt itthon egy üveggel, amit nemrég a szomszédnénitől kaptunk...csak hogy ő nem szeret semmit enni, ami tőle van, mert hát egyáltalán nem ilyen lerobbantak, vagy koszosak stb. csak hát a konyhában tényleg nem akkora a higiénia, kevés mosogatószert használ stb....de amúgy nem vészes, amúgy tudni illik, h nálunk az egész családban, de főleg anyukám így nagyon-nagyon ad a tisztaságra, higiéniára, és mondhatni , h elég úgymond finnyás.....nah szóval csak ez a lekvár volt, így aztán ebből csináltam....amikor meg ette, akkor sejtette már, h nem bolti, hanem az, amit a szomszéd néni főzött, én meg nem vallottam be, hanem a végsőkig állítottam, h ááá dehogy, tegnap vettem a boltban 100%:DDD, de sajnos ma is elfelejtettem pont a lekvárt megvenni, és megint ilyet kért.....és akkor mondtam, h olyan lekvárból csinálom, mint a tegnapi, de már nagyon gyanakodott, és mondta, h ugye a szomszédból van....én meg bevallottam, h igen :DD

Ezen sajnos megsértődött, láttam rajta, h nagyon csalódott, h hazudtam neki, és azóta bizalmatlan....bár én nem gondoltam ekkora dolognak, mert igazából nem volt semmi baj azzal a lekvárral, és én is ettem belőle, soha nem adnék neki olyasmit, amit én nem ennék meg.Amúgy SAJNOS kb. egy hete még egy ilyen "turpiszságomra2 derült fény, mert ő csak azt a húst eszi meg, ami a SPÁR-ból van, én meg múltkor a Penny Marketban vettem ilyen előcsomagoltat, de az is friss volt, meg minden.....és -nem tudom miért-de amikor szóba került szintén úgymond bevallottam, neki, nem gondoltam, h ezt ennyire komolyan gondolta, h csak a SPÁR-os húst szereti....mind1

Hogyan nyerhetném vissza a bizalmát, és hogy engesztelhetném ki, mert most igencsak neheztel rám :/


2010. okt. 17. 00:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesen állsz helyt ilyen nagyszerűen ebben a nehéz helyzetben?

Tanácsot adni nem tudok, legfeljebb annyit, hogy átérezve édesanyád nehéz helyzetét legyél továbbra is ilyen kedves és szeretetteljes hozzá. Remek ember vagy. Vedd kicsikét könnyebben az ő rossz hangultatát, mert az nem Neked szól, hanem sanyarú életének. S ha kicsikét füllentened muszáj, akkor már tarts ki mellette, ne zavarjon össze a gyanakvás. Persze a legjobb, ha lehetőleg elkerülöd a füllentést.

2010. okt. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszod még nem ékezett meg,amikor írni kezdtem.

Kérdésem azonban érvényes, hogy hány éves vagy? S megtoldom, mikor alszol?

2010. okt. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
25/F vagyok.....amúgy általában délelőtt alszom, mert éjszaka sokszor szűksége van vmire, pl. inni adni stb. ...meg ilyenkor van időm mással foglalkozni, reggel meg, miután beadtam édesanyámnak a rengeteg gyógyszerét, akkor közülük több eléggé álmosító hatású, így olyan délig általában alszik....ilyenkor szoktam én is....vagy máskor, amikor nincs semmi teendő ;)
2010. okt. 17. 02:06
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

sztem mond meg neki, h kicsit rigolyás, és annak nehéz 100%-ban megfelelni.


meg kb másnap elmondtad, h az nem az amit szeretne.


ha nem bízik benned, felvethetnéd neki, hogy gondozót is kérhetnél hozzá.

2010. okt. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Azért vannak barátaid? van barátnőd? bár azt hiszem nem tudsz mással foglalkozni csak anyukáddal. Szegénykém.


Egyébként a lekvár szempontjából tök mindegy hogy milyen a konyhájuk, ugyanis a lekvár forralással készül, minden baci kimúlik benne, pont ez a lényege. Úgyhogy anyukád nem teljesen komplett hogy ilyeneken hisztizik és még meg is van sértődve.

2010. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon nagyra becsüllek így ismeretlenül is, hogy 27 éves, fiú létedre így gondoskodsz az édesanyádról. Mert szerintem a mai világban sajnos nem mindenki tenné ezt meg!
2010. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
anyád nagyon háklis, de hogy a mi környékünkön lévő spárokból (3 db) nem venne húst az tuti, olyan bűz van a húspultok környékén, hogy az ember elhányja magát...200 m-re van tőlünk az egyik, de inkább a 3 km-re lévő lidl-be járok gyalog, minthogy a spárban vegyek valamit (sos-ben is max harisnyáért szoktam beugrani, de ha nem sürgős, akkor inkább sétálok 3 km-t a teszkóig, mert az nagyrészt tiszta nálunk)
2010. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

amúgy dolgozol? tanulsz? szórakozni jársz? vagy csak anyád kívánságait lesed?


legyen életed, mert ebbe tönkre fogsz menni, ha kell add be anyádat egy otthonba és kezdj valamit magaddal, mert így csak a te életed megy tönkre, az ok, hogy szereted anyád, de ha ő is igazán szeretne, akkor nem csinálná ezt veled

2010. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

ma 09:52

miért a neme, és a kora miatt becsülöd ezért?


sztem ez minden korban becsülendő, meg nem gyerek már, hogy a korával kéne előjönni.

az, meg f fiú, nemtom mér fontos.


az ilyen gondoskodás becsülendő mindenkitől.

2010. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

szerintem amúgy ez nagyon szép dolog tőled, hogy így gondját viseled anyukádnak:) kevés ilyen van a fiatalok között...erre büszke is lehetsz ám:)

hidd el, hogy majd vmikor jutalom jár neked érte...:)

nehéz megfelelő ötletet adni ebben...és én sem akarok butaságokat írni, vagy olyat, amivel nem jó tippet adok...de majd nem lesz sértődött nyugi, és ha látja rajtad, hogy megbízhat újra benned, akkor már nem is lesz semmibaj:)

nem tudom miket tudsz készíteni, vagy tudsz-e venni olyan kajákat, édességeket, amik nagyon szépek, tehát színesek, és amikre mindenki azt mondaná, hogy muszáj megkóstolnom, ezeket lehet hogy szívesebben enni...bár írtad, hogy nem ehet meg bármit...szóval gondolom erre is figyelni kellene...ez lehet nem is volt vmi jó ötlet...pedig úúúgy segítenék:)

sok erőt kívánok neked, és persze sok türelmet:)

2010. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!