Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki?

Hogyan engeszteljem ki?

Figyelt kérdés
Berúgtam tegnap este,és ahogy hazajöttem anyyu észrevette,s ez már harmadszor fordult elő...nagyon megharagudott rám,és sohova sem akar elengedni,én váltig tagadtam,de nem hitte el,h nem ittam.Picit szégyellem magam,h anyu már 3szor látott :(.Mit csináljak?Am lányvok,17 éves.
2011. febr. 20. 10:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:17


No, szerintem pont ez az anya gondja: tisztában van vele, hogy ma a fiatalok egymás közt semmi gondot nem csinálnak abból, ha minden hétvégén öntudatlanra isszák magukat, és tajt részegen mennek haza.

Aztán jön az, hogy a csaj úgy ébred, hogy azt se tudja, ki ment rajta végig, és csak remélni tudja, hogy ő is beleegyezett, vagy hogy nem vette fel senki videóra. :(


Az meg már tök általános, hogy néhány fiatal hétköznap is tajt részeg, mert hát kicsit isznak, nincs abban semmi, mikor legyen az ember ALKOHOLISTA, ha nem 17 évesen, nem igaz?

Aki rendszeresen csak úgy tud bulizni, hogy tök részeg, az a legjobb úton halad az alkoholizmus felé, és nem kell tagadni, meg mentegetőzni.

A buli a buliról szól, nem a részegségről, aki egymás nélkül nem tudja elképzelni a kettőt, az előbb-utóbb hétköznap is csak alkohollal tud lazítani, és csiribí-csiribá: kész a 18 éves alkoholista.

Egyre többen vannak.


Akinek volt már alkoholista a családjában, az tudja, hogy mindig úgy kezdik, hogy csak haverokkal isznak kicsit hétvégente, aztán csak isznak kicsit hétvégente, aztán isznak kicsit, aztán isznak. És végig meg vannak győződve róla, hogy bármikor abba tudja hagyni, ha akarja, csak nem akarja.


Anyádnak igaza van.

2011. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nemhiszem,mivel ebben nincsen semmi durva,suliban jó tanulók,7végén szeretnék jól érezni magukat.
2011. febr. 20. 10:48
 13/30 anonim ***** válasza:
90%

figyi! ennyi idős az én lányom is, jött haza ő is bekarmolva. lehet hülyén kezelem a dolgokat, én nem voltam nagyon kiakadva, velem is fordult elő ilyen ennyi idősen. azt sem szabad elfelejteni:))

mi leültünk és megbeszéltük, hogy tudnia kell hol a határ, elvégre nem kisgyerek, meg van a magához való esze. szerintem te se igyál annyit, próbáld meg jól érezni magad pia nélkül, meglátod sikerülni fog. tudom, hogy oldja a gátlásokat, de tudni kell hol a határ.

2011. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
De azért,nem iszok annyit,h aztán semmire se emlékezzek,azért nem fajúltak el ennyire a dolgok.
2011. febr. 20. 10:50
 15/30 anonim ***** válasza:
45%

> de sztem 1szer mindenkinek átkell esni azon,h részeg...

Én k*rvajól megvagyok nélküle!

Egyetértek a 10:45-össel. Kulturált egy társaság lehettek...

16F

2011. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Végre valaki mellettem áll:A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:48

Na igen,szerintem is igy kellene,h megbeszéljük a dolgokat.Nem megverni a gyereket!

2011. febr. 20. 10:52
 17/30 anonim ***** válasza:
56%

Előző vagyok.

Ismerek egy masszív alkoholistát, vele sincs semmi gond, sikeres vállalkozó, csak épp józanon nem igen látja a családja.

Amíg üzlet van, addig viszonylag józan, odafigyel, aztán oldja a feszültséget némi whiskyvel, mert az úgy sikkes, ha valakinek pénze van.

Most élet-halál kérdés, hogy le tudja-e tenni a poharat, mert rendszeres gyomorvérzése van.

Ő is úgy kezdte, hogy egy-egy üzletféllel elment megpecsételni az egyezséget.


Ez már önmagában baj, ha nem látod, miért helytelen, és egészségtelen minden hétvégén vedelni.


Nem arról van szó, hogy isztok egy sört, 4-5 ember leül, és megiszik egy üveg (0,5-0,75 liter) minőségi bort, hanem vedeltek, mindegy, csak üssön jeligére.

Te is csak "addig iszol, amíg jól érzed magad"= akkor érzed jól magad, ha iszol.


MÁR háromszor mentél haza részegen (gondolom anyád is tudja, hogy mi a különbség a részeg és a szalonspicc között), és MÉG nem érted, mi a baj azzal, ha a haverokkal hétvégente összejártok lerészegedni.


Szerintem kapd össze magad.


Az meg elég gáz, hogy nem tudod, hol a határ, mert lassan árt meg az ital. Francokat, csak nem tudtok kulturáltan alkoholt fogyasztani. Még nem került be az ital a vérrendszerbe, hogy "hasson", csak a gyomorba, de már külditek rá a következőt. Naná, hogy részeg vagy, ha a "hatás" kedvéért beküldesz egy liter vodkát 10 perc alatt, mert ha csak egy-két kupicával öntesz le, akkor nem érzed a részegséget, csak a spiccet 20 perc után.


HAHÓ!!!!

2011. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%
10:48-as vagyok: meg is vert? az gáz, de beszélj vele erről. olyan hülye némelyik szülő! miért nem fogadja el, hogy a gyereke bontogatja a szárnyait? ha így, akkor igy. nem lesz alkoholista,se kábszeres, ha jó otthon a viszonya a szüleivel. nem azt mondom, hogy mindent szabad, mert azt én is leszögeztem, ha drogot vesz a kezébe, széttépem. de egy kis piálás, az nem a világ vége. de azért te is vedd ezt komolyan, mert gondolom tisztában vagy vele, hogy bármit belecsempészhetnek a poharadba. szabj megadnak határt, pl: 2 vbk, és ezt ne lépd túl:))
2011. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Azt írod, olyan társasággal jársz szórakozni, akik minden hétvégén csont részegek, és már te is többször részegen estél haza.

Most min csodálkozol, hogy anyádnak nem tetszik? Lassan beilleszkedsz, és te is minden hétvégén iszol.


Ráadásul egy dolog, hogy ittál, a másik, hogy arcátlanul letagadod, belehazudsz az arcába??? És még csodálkozol, hogy nem hiszi el, hogy legközelebb nem részegen jössz haza?

Miután helyetted mértéket tartani nem tud, de azt el tudja dönteni, hogy elenged-e bulizni, a leghelyesebb dolgot tette.


Valahol írta vki, hogy "oldja a gátlásokat". Na ez a másik, amiért anyád aggódik, hogy mit művelsz, ha "feloldódnak a gátlásaid", elnézve a mai tinilányokat, nem sok gát van bennük így se. :S

2011. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16-17 évesen max táborban ittam. 18.szülinapom után sűrűbben elmentem buliba vagy a barátaimmal inni egyet, de mindig úgy csináltam, hogy szüleim ne lássanak, azt előfordult, hogy másnapos voltam,de hidd el a szülő látja részegen a gyerekét, nem szép látvány, és megrendül a bizalma. Igaza van! Odafigyelhettél volna, hogy ne lásson! Nem szép egy részeg ember nagyon nem !
2011. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!