Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is volt már hasonló?

Veletek is volt már hasonló?

Figyelt kérdés
5 év után odaköltöztem a barátomhoz és tervezgetjuk az esküvőt a nyárra, de előtte alá akar íratni velem egy olyan szerződést, ahol ha elválunk nem kapom meg a közösen gyűjtött vagyon felét, hanem csak annyit amennyit keresek...A lakás is az övé..a vagyon is javarészt...nekem később sem lesz semmim sem...úgy érzem mellékvágányra akar terelni.
2011. febr. 14. 13:55
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:
36%

szerintem az az ember aki ilyen szerzodest alair egy komplett idiota

aki meg ezt ala akarja veled iratni mar kesobbre tervez


kuld el a banatba es probalj meg keresni mast

ez az ember nem szeret teged es jo esellyel nem is fog


igazabol azt sem ertem h egyaltalan h merul fel valakinek a agyaban az h ilyen szerzodest alairjon meg kerdes szinten is

ezzel a szerzodessel gyakorlatileg hatarozatlan idore berbe adod magad hasznalatra megunasig

2011. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
0%
Miért, nektek a házasság azt jelenti hogy a feleség eladja bejárónői és nevelőnői szolgálatait a férjnek, annak fele vagyonáért? Hát ti betegek vagytok...
2011. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

Inkább beteg az, akinek gondot okoz az értő olvasás. Kivéve, ha általános iskola alsó tagozatát végzi.

Ki beszél itt fele vagyonról, ember?

2011. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Ha nincs házassági szerződés, akkor válás esetén a közösen szerzett vagyon fele az asszonyt illeti akkor is ha egy fűszálat nem tett keresztbe érte. Erről beszélek. És neked érthető?
2011. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

Egyébként az ilyen kérdésekre írtam amit írtam:

"neked + egy havi fizetést számoljatok, mert háztartást fogsz vezetni!! "


meg az ilyenekre:

"Viszont ha belemennék, biztos én is így állnék hozzá ahogy ő. Nem tennék semmit a segge alá, mindent megosztanánk. Úgy értem, hogy egyik nap én főznék másik nap ő. Ha ő nem főz a másik nap, nem főzök csak magamnak. Ugyanez a házimunkával is. Nehogymár válásnál mindent elszedjen, te meg kidolgozd a beled is otthon."


meg az ilyenekre:

"Nem értem, hogy a férfiak miért hiszik azt, hogy a háztartásban végzett munka (amit általában csak és kizárólag a nő végez) nem munka, nincs értéke...ezt a hozzáállást tükrözi az is,amit a pasid akar."


Mintha egyesek a vagyon felét valamiféle "ellenszolgáltatásnak" vennék, mert méltóztatnak házimunkát végezni. Holott egy normális kapcsolatban MINDKÉT fél ugyan úgy végez házimunkát.

Csak kicsit elgondolkoztam hogy komolyan ennyi nő veszi teljesen természetesnek hogy a férfi nem vesz részt se a házimunkában, se a gyereknevelésben? Szomorú...

2011. febr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
65%

A válaszokból süt, hogy a nők nagy része bizony számít a válásra, és alaposan be akarja magát biztosítani anyagilag. Furcsa, mert a szerződés más formáját gond nélkül el szokták fogadni, pl ingatlanvásárlás esetén. Ha a férjnek van 9 milliója, a feleségnek 1 milliója, akkor a 10 milliós ház megvétele után a tulajdonjogot nem 1/2 - 1/2 arányban, hanem 1/10 - 9/10 arányban fogják bejegyeztetni. De ha házasodnak, és a férj keres 9 milliót, a feleség 1 milliót, akkor váláskor a feleség keres 4 millió forintot a semmire! Mi ez, ha nem önbiztosítás? Joga van a pénzhez? Nem!

Ha pedig valakinek nem számít a másik pénze, akkor miért nem képes aláírni egy ilyen szerződést? Mert váláskor mégis kell a másik pénze? Nem kell e mögé látni semmi többet, mint ami: Egy hivatalos szerződés, ami mindkét fél érdekeit védi egy olyan világban, ahol semmi sem biztos.

Jobb lenne a világ, ha a nők nem lennének ennyire anyagiasak.

2011. febr. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

Egy válással foglalkozó fórum keserű, de igaz végtanulsága:


"...minden házasulónak meg kellene tudnia hogy váláskor mi várható.

Mert lehet hogy nem érdemes többet tenni mint amennyit a másik letesz az asztalra!!"

2011. febr. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
30%

én nagyon egyszerűen oldottam meg ezt a dolgot. nem írtunk szerződést, de sosem tudta a feleségem hogy mennyi is a valódi fizetésem, elvégre az mindig az én külön számlámra jött. a felét így könnyedén el tudtam tenni a tudta nélkül, elég sokat kerestem akkoriban. mint annyian, mi is elváltunk néhány évvel később és belőle is előjött a gyűjtögető énje, de neki az én pénzem kellett. mivel anno előre gondolkodtam, csak annak a pénznek a felét tudta elvinni amiről tudott, a többi ott sorakozott szépen egy külön számlán, édesanyám nevén. ha a kezdet kezdetén nem kerekedem felül a szokásos hippi szövegeken, a házasság örök érvényűségén, szentségén, és a többi sz@rság fölött, akkor ma semmim sem lenne.

nőben akkor kell megbízni, ha ló legel a sírján.

2011. febr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
58%

Nem. Nem a nok anyagiasak. A ferjem is irt ide es a no melle allt,m max azt hitetek, h no. O ertekeli a hazi munkat, a meleg vacsorat, es a gyerekekre forditott idomet. Tudja, h a nok azert otthon sokkal tobbet letesznek az asztalra, mint a ferfiak mostansag.

Nem ertem miert kell ilyen embereknek osszehazasodni?????? Elkerulnek ezt a hercehurcat, es megalaztatast.

En nem mennek hozza ilyen emberhez az egy dolog.

Viszont en nem te vagyok. Ezert par dolgot ajanlok betenni ebbe a szerzodesbe a sajat erdekedben.

1. Takaritonot biztosit a ferjed a haztartasba

2. Szakacsno, v ebed hazhozszallitas, esetleg etterem (nincs otthoni fozocskezes)

3. Bebiszitter a gyerek melle, ha esetleg el szeretne menni otthonrol, illetve ha ez ido allatt javaslom neked h jar iskolaba is, kepezd magad.


Bar nekem ez nem ez a csalad, de ti tudjatok.

Igazabol igy a leendo ferjed teljesen kiszolgaltatott helyzetbe tesz. Osszejon egy nocskevel, te csak turjel, hanem, akkor utilapu a talpadra, el lehet menni. O nem veszit semmit.

Kerdezo? Miert szeretnetek osszehazasodni? Te miert es a parod miert? dontotetek a hazassag mellett?

2011. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
58%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:27


Nem. Szamunkra a hazassag azt jelenti, h az asszony biztositja a biztonsagot jelento otthon, a kenyelmes, csaladi feszket, ahova az ember barmikor melegszivvel hazater. Cserebe szeretetert, odafigyelesert, gondoskodasert, vedelemert, amig a halal el nem valaszt:-)


Nincs semmifele szerzodes.

2011. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!