Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is volt már hasonló?

Veletek is volt már hasonló?

Figyelt kérdés
5 év után odaköltöztem a barátomhoz és tervezgetjuk az esküvőt a nyárra, de előtte alá akar íratni velem egy olyan szerződést, ahol ha elválunk nem kapom meg a közösen gyűjtött vagyon felét, hanem csak annyit amennyit keresek...A lakás is az övé..a vagyon is javarészt...nekem később sem lesz semmim sem...úgy érzem mellékvágányra akar terelni.
2011. febr. 14. 13:55
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a férfiak miért hiszik azt, hogy a háztartásban végzett munka (amit általában csak és kizárólag a nő végez) nem munka, nincs értéke...ezt a hozzáállást tükrözi az is,amit a pasid akar.
2011. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:

De mégis ezt, hogy gondolta kivitelezni? Lakás, autó még elmegy, de akkor fogjátok vezetni, hogy vettünk egy tévét ennyiért, egy szekrényt annyiért, egy szőnyeget amannyiért, a gyerek pelenkájának 70%-át én fizettem, te cak 30-at, mennyire fog szőrszálhasogató lenni?

A lakással is lehet ugyanez. Megveszitek oké, kiszámitjátok ki mennyit adott bele, de külön kiszámoljátok, hogy ennyi a csempézés, annyi a fürdőkád, kicseréltük az ablakokat. Ezt, hogz szándékozik megvalósitani. Ha egyébért nem, ez az őrült ötlet miatt fogtok elválni.

2011. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
76%
Te komolyan így akarsz házasodni? Felesleges elkezdeni...
2011. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:

A férjem a megismerkedésünk előtt vált el, gyakorlatilag a vagyon 90%-át ott hagyta (egy gyerek volt) és havi 20 ezret fizet gyerektartásként (anyuka kifejezetten jól keres), illetve a kamaszlányának a mai napig bármit megvesz, finanszíroz ezen felül is.


Amikor összeházasodtunk, javasoltam, hogy írjunk szerződést, mert bár a különvagyonunk kb 45-55% arányban oszlott meg az ő javára (tehát jelentős különbség nem lenne, ha beforgatnánk a házasságba), de sokkal többet keres, mint én. Főleg,hogy nekem a munkám jellege miatt össze-vissza van bevételem. Néha több százezer, néha hónapokig semmi.

Az oké, hogy kaját vesz, illetve a közös szórakozást fizeti, de amikor épp nincs bevételem, nem szívesen fogadom el a pénzt arra, hogy mondjuk a barátnőmmel elmegyek moziba.


Én pont azért szorgalmaztam volna (nem ment bele) a házassági szerződést, mert ő már bizonyította, hogy még egy csúnya válás esetén se szemétkedik. De hogy én milyen leszek 10-20 év múlva és esetleg nem változok gonosz boszorkává... na ezt nem tudhatom előre.

2011. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
16%
Az a baj, hogy alá fogod írni. NE ÍRD ALÁ!
2011. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

Adjatok légyszi ötleteket, hogy milyen dolgokat kérhetnék én is, hogy írjunk bele abba a házassági szerződésbe!

mindent, ami eszetekbe jut!!

2011. febr. 14. 14:42
 27/57 anonim ***** válasza:
76%

Ötlet: ami esküvő előtt az övé volt, az marad is az övé, ami házasságban keletkezett, az minden közös fele-fele arányban. Vagyis, nem kell ilyen szerződést írni, mert a családjogi törvény pont így rendelkezik. Ugyanis a házasság az élet- és vagyonközösség.

Miért akartok mindenképp összeházasodni?

2011. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

Látom, nem csak bennem merült fel a kérdés, hogy minek akkor összeházasodni, ha egy sor jogi procedúrát csináltok végig, hogy még csak véletlenül se változzon semmi, minden ugyanolyan legyen, mintha NEM házasodtatok volna össze?


Most ezt tényleg nem értem.

2011. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
23%

Ha aláírod akkor ezzel az erővel full felesleg,írhatod is a válási papírt.

Az oké hogy ami házasság elött jött az saját,de anyiban az se ,hogy arra is költ az ember és akkor közösen?!Nah ilyenkor meg az eggyik fél szívhatja a fogát.

Nem írnám alá.

Párom és Én se várunk el ilyet a másiktól hisz házasság vagyonmegosztás együtélés...


20/N

2011. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

azt mondta,hogy házasságban közös kassza lenne, ha pl nem házasodunk össze, azaz mint most, nincs közös kassza(mondjuk nem ez motivál)

és mi lenne , ha a gyereke megfoganása elott újat írattatnék vele?

2011. febr. 14. 15:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!