Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is volt már hasonló?

Veletek is volt már hasonló?

Figyelt kérdés
5 év után odaköltöztem a barátomhoz és tervezgetjuk az esküvőt a nyárra, de előtte alá akar íratni velem egy olyan szerződést, ahol ha elválunk nem kapom meg a közösen gyűjtött vagyon felét, hanem csak annyit amennyit keresek...A lakás is az övé..a vagyon is javarészt...nekem később sem lesz semmim sem...úgy érzem mellékvágányra akar terelni.
2011. febr. 14. 13:55
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
sztem csak abba menj bele,h a házasság elött szerzett dologra nem tartasz igányt. Ez alap. De ne hogy már ha mondjuk közösen vesztek egy autót,akkor ahoz ne legyen semmi közöd
2011. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Csak részarányosan (a fizetésem mértékében)tarthatnék rá igényt.Mert házasságban közös, válásnál pl már nem.
2011. febr. 14. 13:59
 3/57 anonim ***** válasza:
33%
Remélem még fiatal vagy, keress másikat!
2011. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
79%
Végül is a mai világban ez érthető, hogy mindenre fel akar készülni. Ennyire eltérő a jövedelmetek és az életszínvonalatok? Hát...én nem hiszem, hogy így belemennék egy esküvőbe.
2011. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, és meg is értem.

Ha ő keres 40 milliót évente, te pedig 1 milliót, akkor jogosan várja el, hogy jogilag ne úgy alakuljon válás esetén, hogy ő a te fizetésed felét, azaz 500.000-et kapjon, miközben te az ő fizetésének felét kapd, ami 20 millió Ft. Ilyen arányoknál van értelme, és erősen ajánlott kötni. Ha viszont a keresetetek közel azonos, akkor nem kell kötni, mert úgyis megmarad a fele-fele arány.

Ez van, manapság a házasságok több, mint harmada válással végződik, és sokan akarnak minél többet kisajtolni a másikból, olyan pénzeket, amit nem is ők kerestek. Szerintem ez megérthető dolog, egyfajta biztosíték, hogy nem a pénze miatt mész hozzá. Ismétlem, ez csak nagyarányú bevételkülönbségnél van így!

2011. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk párod keres 200.000 Ft-ot,te meg 60-at és elkezdtek gyüjteni egy kocsira,amibe párod adja a többet,akkor ez így jogos kérés,h ha válásra kerüla sor ne tarts igényt olyanra amihez nem sok közöd van.
2011. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem teljesen logikus a kérése.
2011. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
70%
Ez az ember ne házasodjon, vagy keressen olyan párt, aki pont annyit keres (még gyes alatt is) mint ő. Múltkor már volt egy ilyen kérdés, ott ötszörösét kereste a pasi, a lánynak ajánlották, hogy oké, de akkor ötöde annyi házimunkát végezzen, mint a párja.
2011. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
Hát, ezt lehet mindkét szemszögből nézni... Nekem sem esne jól, az biztos. Szerintem az a tiszta, ha válás esetén a közösen szerzett vagyontárgyak közösek lesznek, amit pedig a házasságba vittek bele, az megmarad sajátnak. Egyébként meg azon elmélkedtem, ha teszem azt összeházasodtok, és mondjuk 10 év múlva fordul a kocka, te 10-szer jobban fogsz majd keresni, és 20 év múlva elválnátok, akkor mi van?? A válóperre viszitek majd az elmúlt 20-30 év bérkimutatásait...?!
2011. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem meg ilyenbe ne menj bele. Azt megértem, hogy ami most az övé az a válás után is maradjon az övé, viszont ha összeházasodtok a kereset egy helyre megy, nem számit ki mennyit keres. Ha gyerekek lesznek és elváltok majd kitesz az utcára? Vagy még rosszabb arra hivatkozva, hogy nincsenek megfelelő anyagi körülményeid elveszi őket tőled?

Szerintem ha neked is van rendes állásod, és nem vagy munkakerülő, akkor jogosan lehetsz felháborodva. Én semmiképp nem mennék bele.

2011. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!