Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is volt már hasonló?

Veletek is volt már hasonló?

Figyelt kérdés
5 év után odaköltöztem a barátomhoz és tervezgetjuk az esküvőt a nyárra, de előtte alá akar íratni velem egy olyan szerződést, ahol ha elválunk nem kapom meg a közösen gyűjtött vagyon felét, hanem csak annyit amennyit keresek...A lakás is az övé..a vagyon is javarészt...nekem később sem lesz semmim sem...úgy érzem mellékvágányra akar terelni.
2011. febr. 14. 13:55
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
68%
100%-ban megértem, ha oda jutok én is ezt fogom csinálni!!! Sajnos több ismerősöm is van a környezetemben ahol válás után kicsit "jól járt" a nő...
2011. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
48%
Hát, ez a szerelem!! ;)
2011. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
A pasi mindenképpen jól jár, nem neki kell majd megszülnie a gyereket, nem neki kell átélni azt a hatalmas fájdalmat, nem?
2011. febr. 14. 14:16
 14/57 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem ennek csak akkor lenne értelme, ha vesztek pl egy autót, és az áfás számlára rávezetitek a befizetett összeg %-át, majd mindketten aláírjátok minimum két példányban. És akkor mondhatja válásnál hogy ennyit kapsz mert ennyit fizettél be. SZerintem ez így lenne tiszta. Vagy ha vesztek mosógépet és TV-t akkor kérjetek áfás számlát te vedd a TV-t ( értelemszerűen a TE neved legyen a papíron) míg ő megveszi a mosógépet ( az áfás számla az ő nevére szóljon) szerintem így lenne teljesen korrekt a dolog...és a borul a bili, akkor tudod lobogtatni, hogy márpedig viszed mert az a tiéd.


Ha ez így neked nem felel meg, akkor inkább keress mást, aki máshogy áll a dolgokhoz. Bár azért én a te helyedben rákérdeznék arra, hogy mi lesz ha már lesz gyerek is? ÉS Te kapsz tizen-huszonezret havonta (munkabért értelemszerűen nem) ő meg keres pl 1 milliót.... Akkor mi lesz? Vagy ha esetleg őt kiteszik és munkanélküli lesz? (szerintem ezekről is el kellene beszélgetnetek - és írásba foglalni - ha már ennyire ragaszkodik a papírjához :)

2011. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
66%

Egyet értek vele, pénzből válás után csak annyit, amennyit te megkerestél. A lakással viszont mi van? Mert ha ő vette egyedül, akkor naná hogy az övé is marad. Viszont ha közös, akkor annál még annyit lehet csinálni, hogy megkapod annak is az árát, amennyit belefektettél.

Én mindenképp íratnék ilyen szerződést, ha egyszer megházasodok. Azt tudod csinálni, hogy szépen gyűjtögetsz, hogy ha esetleg vége, ne állj ott egy fillér nélkül a világban. 20N

2011. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
Végülis jogos amit kér. (Az más kérdés, hogy én valószínűleg itt vágtam volna ki) Viszont ha belemennék, biztos én is így állnék hozzá ahogy ő. Nem tennék semmit a segge alá, mindent megosztanánk. Úgy értem, hogy egyik nap én főznék másik nap ő. Ha ő nem főz a másik nap, nem főzök csak magamnak. Ugyanez a házimunkával is. Nehogymár válásnál mindent elszedjen, te meg kidolgozd a beled is otthon.
2011. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
77%

Végül is logikus. Amit ő keres meg, ő szerez, az legyen az övé, amit pedig te, az a tiéd. Én valamilyen szinten megértem azokat, akik így döntenek. Annyi mostanság a válás...


Mindazonáltal, ha úgy jobban belegondolunk, ilyen értelemben elég fölöslegesnek tartom magát a házasságot is, hiszen egy csomó papírmunkát kell végezni - hogy szinte minden ugyanúgy maradjon, mint a házasságkötés előtt.

Én akkor már inkább választanám a továbbiakban is az együttélést.


Szerintem házasságot akkor érdemes kötni, ha az ember tényleg vagyoni és jogi közösséget is akar vállalni a másikkal. Esetleg vallási okokból.

Amúgy, az a - házasodjunk össze, de minden legyen ugyanúgy, mint előtte- szerintem csak fölösleges körök futása.


Én biztos inkább maradnék az együttélés mellett.


De csak a saját véleményemet írom, ahogy én döntenék, úgyhogy a saját érzéseidre, logikádra hallgass ezügyben! :)

2011. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
72%

Húha, te is írass vele alá egy papírt, hogy a gyerekek a gondozás arányában lesznek az övéi (pl ha egy héten csak 1x fürdeti, akkor az 1/7 része az övé) és a kajából mindig annyit ehet, amennyi részt kivett a főzésből és mosogatásból. Az ágyba is akkor fekhet, ha az ágynemű felét ő mossa, vasalja, stb. Érted, mire gondolok? :)

Én ebbe a szerződésbe nem mennék bele.

2011. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
14:23 nagyon jót írt :)
2011. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
kb négyszer annyit keres mint én, arra gondoltam,h belemegyek aszerződés aláírásába, viszont tanulni fogok,ha elválunk, jo elhelyezkedési esélyeim legyenek.
2011. febr. 14. 14:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!