Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is volt már hasonló?

Veletek is volt már hasonló?

Figyelt kérdés
5 év után odaköltöztem a barátomhoz és tervezgetjuk az esküvőt a nyárra, de előtte alá akar íratni velem egy olyan szerződést, ahol ha elválunk nem kapom meg a közösen gyűjtött vagyon felét, hanem csak annyit amennyit keresek...A lakás is az övé..a vagyon is javarészt...nekem később sem lesz semmim sem...úgy érzem mellékvágányra akar terelni.
2011. febr. 14. 13:55
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha azt meg ő nem írná alá? Nagylány, ha Te ezt aláírod, ő onnantól úgy él, ahogy akar, max. elválsz tőle, ő semmit nem veszít, tényleg nem veszed észre?
2011. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
47%

"Nem értem, hogy a férfiak miért hiszik azt, hogy a háztartásban végzett munka (amit általában csak és kizárólag a nő végez) nem munka, nincs értéke..."


Nem, nem hiszik ezt, legalábbis nem a többség. De egy dologgal legyünk tisztában: A házimunka nem ér milliókat, az alapján senki sem jogosult más megkeresett vagyonát a sajátjának tekinteni. Ha jól menő vállalkozásom van, aminek a bevételei messze felülmúlják egy hagyományos alkalmazotti fizetés bevételét, akkor az arányok extrém mértékben eltolódnak. Ezt vagy benyeli valaki, vagy nem. Öntudat kérdése, hogy valaki elfogadja a különbséget, miszerint a párja sokszorosát keresi az ő fizetésének. De abban nincs igazság, hogy valaki arra tartson igényt, amiért nem dolgozott meg. A házimunka és gyereknevelés értékes, de sosem fogja kiváltani a magas keresetet, sosem lesznek arányban. El kell fogadni, és ezt már sokan megmondták, hogy amíg a házasság tart, addig a keveset kereső fél élvezheti a sok pénz minden előnyét, de amint ez a házasság megszakad, ezek az előnyök is megszűnnek vele együtt. Ha nem szűnnének meg, és a keveset kereső fél igényt tart a rengeteget kereső fél pénzének a felére, akkor a másik félnek is joga van ahhoz, hogy a másik fél addig végzett munkáját fele időben folytassa tovább a válás után is, magyarul: ha a nő megkapja a vállalkozó által összegyűjtött fél vagyont, akkor a vállalkozó követelheti a nőtől, hogy idejének felét továbbra is töltse házimunkával nála, mert úgy lesz arányos az általa elvitt összeggel.

Van rosszabb az ilyen szerződésnél, a külön kassza. Akkor a sokat kereső közli a keveset keresővel, hogy mindenki a saját pénzével rendelkezik, a számlákat felezik, minden mást pedig olyan arányban vesznek meg, ahogyan az adott félnek a pénzéből telik. Így jönne létre a 1/25-öd tulajdonjog és hasonlók, hiszen a keveset keresőnek csak ennyi lehetősége lenne beszállni a költségekbe, teljesen elnyomná a másik pénze. Akkor már nem jobb az, ha minden közös, boldogan élnek, de a szerződés biztosítékot nyújt a jól keresőnek, hogy ha ez a boldogság megszakad, akkor a kezdeti arányok megmaradnak? Szó sincsen kisemmizésről, mert mindenki megkapja a maga JOGOS jussát. A lakás, a vagyon, minden, ami nem a tiéd, soha ne is legyen a tiéd, mert nem dolgoztál meg érte. Ha sütsz két kekszet, és valaki elveszi az egyiket, arra hivatkozva hogy az jár neki, akkor nem fogsz örülni. Képzeld el mindezt milliós nagyságrendekben. Hülyére dolgozod magad, és akkor egy válás alkalmával viszik a fele ingóságod, pénzed, ingatlanod, mindent, amiről tudod hogy te fizetted a 95%-át. Igazságtalannak éreznéd, nem? Máris más lenne a leányzó fekvése, ami a házimunkát illeti.

Tehát ne akard a másét.

Ha neked mindenképpen kell a pénze válás után, akkor ne írd ezt alá, de akkor házasság sem lesz. Sok nőtől hallottam, hogy sosem házasodnának össze olyan emberrel, aki ennyivel többet keres náluk. Meg lehet érteni, pont emiatt, az önbecsülés miatt.

2011. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
48%
Egész meglepődtem mennyi ne írd alá válasz van. Nem tudom, ha én férjhez mennék, szerelemből tenném, nem pénzért. Nem azért, hogy aztán majd ha netalántán elválunk, vigyem a nagy lóvét. Ha nő létemre én keresnék jobban, én sem szeretném, ha a váláskor az exférjem vinné a pénzem felét.
2011. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
77%

15:10

Ha házassági szerződést írat alá, akkor csak látszólag lesz közös kassza!

Ezt meg házasság nélkül is meg lehet csinálni.


Én biztos azt csinálnám, hogy esetleg vennénk gyűrűt, felhúznánk egymás ujjára, tartanánk egy bulit annak alkalmából, hogy komolyan elköteleztük egymás mellett és akkor nem kellene papírokat irkálni, meg felhajtást csinálni az esküvővel kapcsolatban, az eredmény meg ugyanaz lenne.

2011. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
56%
15:32 Tökéletesen levezetted, egy bibi van benne: nem munkaszerződést köt a két fél, hanem együtt alapítanak családot. És az milyen, mikor a nagyon menő vállalkozó mondjuk balesetet szenved, jó sok időre kiesik a munkából, netán csődbe megy, akkor rohannak szerződést módosítani? :) Jól működő család az szövetség, nem háború, nem üzlet. Ha valaki ennyire nem bízik a másikban, ne házasodjon és kész.
2011. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

15:37 vagyok. Szerintem a házassági szerződést olyan esetekre találták ki, ha van valami családi vagyon, vagy bármi olyan vagyon, ami mást is érint a családban, vagy valami, ami olyan felelősséggel jár, amit nem akar az illető a párjára terhelni.


De hogy valakik összeházasodnak, de annyira félnek attól, hogy esetleg elválnak (nem azt mondom, hogy nem történhet meg), hogy előre lefektetik, hogy vagyonilag és jogilag minden maradjon úgy, mint előtte, azt végképp nem értem.

A házasság egy vagyoni és jogi közösség lenne. Az érzelmeket szerintem nem erősíti meg a papír.

Még azt is megértem, aki vallási okokból házasodik, mert úgy tartja helyesnek, hogy Isten előtt megesküdjön.


De mást nem tudok elképzelni. Mert ebben az esetben, ha minden marad a régiben, akkor annyi a házasság "lényege", hogy kaptok egy darab fecnit, meg "né" lehetsz. :D

2011. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
72%

15:32-nek üzenem, hogy a kérdező nem a válás utáni jövedelem felére tart igényt, hanem a házasság alatt szerzett közös vagyon felére. És a házasságban csak közös vagyon létezik. Nem lenne szabad, hogy enyém-tied viszony legyen. Akkor inkább tényleg ne házasodjanak, ahogy már előttem is írták sokan.

Nő vagyok, és majdnem kétszeresét keresem a párom fizetésének. Soha nem jutna eszembe ilyen papírt aláíratni vele!!!

2011. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a pasid olyan segg hu/lye lehet...szerintem most hagyd el...
2011. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy miért olyan magától éretődő, hogy az egész házimunkát a nő végzi? Egy normális kapcsolatban ez IS fel-fele. Én eleve nem mennék hozzá olyan férfihez, aki szobalánynak akar tartani...

A gyereknevelés úgyszintén MINDKÉT fél dolga, és nem csak a nőé. Uram atyám...

2011. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:

neked + egy havi fizetést számoljatok, mert háztartást fogsz vezetni!!


Ne írj alá semmit!!!!!

és ilyennek ne szülj!!!

2011. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!