Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az ilyen természetű...

Hogy lehet az ilyen természetű emberekkel szót érteni?

Figyelt kérdés

lehet h hosszú lesz, de nagyon kétségbe vagyok esve.

aupair vagyok, a főnököm (anyuka)a többszörösét várja el, mint amiben megállapodtunk. Szóvá mertem tenni, h ez nekem így nem jó,(mert közben még kritizál is), és h én nem ilyen feltételekkel jöttem ki. Azóta iszonyúan gúnyos, azt érezteti velem, h én vagyok a lusta,és még el is vitatja, h felporszívóztam-e, holott megcsináltam. Mindketten tudjuk, h nekem van igazam, egyrészt mert felporszívóztam, másrészt mert nem ebben állapodtunk meg, de rögtön visszatámad, pedig én rendes hangon mondtam el neki h mi a bajom, és már csak azért is magyarázza h biztos nem porszívóztam fel, h éreztesse h ő a főnök. Tudom, h jogtalanul dolgoztat ennyit, miért nem képes belátni? Miért ilyen gúnyos? Hiába van igazam visszapattanok róla. Szerintetek h lehet vele elérni h rendesen megbeszéljük ezt, és logikusan átgondoljuk, ne pedig ilyen sértődöttségtől vezérelten tök hülyeségeket beszélve mint ő? Van értelme? H beszéljek vele?


2011. febr. 4. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez sajna legtöbb helyen így van. Vagy megszoksz vagy...

Nagy szerencse kell ahhoz, hogy jó családba kerülj ki...

2011. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Megszoksz vagy megszöksz.

De komolyan.

Ha kell a meló, akkor belenyugszol, és igyekszel megfelelni, közben számolod a napokat, mikor lehet már otthagyni.

Ha ennyire bánt a dolog, és nem értetek szót egymással, akkor fogod magad, és otthagyod.

Ennek legfeljebb az lesz a vége, hogy beleun a "szemtelenkedésedbe", és ő fog kidobni.

2011. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is hallottam iylenről. Bírd ki. Valamit, valamiért. Keresel pénzt, és megtanulod a nyelvet. Ha mégsem tetszik, hagyd ott. Nem tudok róla, hogy lenne au-pair -szakszervezet.
2011. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
komolyan? szerintetek nincs esély arra h megegyezünk? nem takarítónőnek jöttem, és a teendőim közt nincsenek olyan dolgok, amiket eddig elvégeztetett velem. Most 5 hónap után azt mondtam vmire h nem csinálom meg,és azóta ilyen. Miért nem ezzel kezdet h ennyi dolgom lesz? Akkor tartsa is be amit megígért, vagy ha hazudott, akkor legalább ne neki álljon már feljebb...
2011. febr. 4. 21:04
 5/12 anonim ***** válasza:
keress egy másik rendes családot. ez a szitu nem fog megváltozni, gondolom jól ki akar használni, de mivel szóvátetted most még neki áll feljebb és a kákán is csomót keres majd.
2011. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajna,rossz családot fogtál ki.Ez ellen semmit sem tudsz tenni.Azt neked kell eldönteni,hogy tűröd,vagy nem.Én várnék még egy keveset,aztán otthagynám ha nem javul a helyzet.Végül is igy nem lehet dolgozni.Ha folyamatos a szekálás,az valószinüleg csak rosszabb lesz.
2011. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy eddig elvégezted azokat a dolgokat amiket nem kellett volna. most már simán elvárja. rögtön az első nap le kell fektetni a szabályokat, hogy pontosan naponta mennyit dolgozol és mik a feladataid. ha plusz órában szüksége van rád az plusz óradíj. én voltam au-pair. korrekt volt az anyuka, pont annyit kellett dolgoznom amit megbeszéltünk és ha pluszban szüksége volt még rám aznak akkor kifizette. az a baj, hogy a legtöbb család, csak egy takarító + mindenest keres (kis pénzért) és elvárnának mindent. azt tanácsolom ha esetleg családot váltassz még mielőtt elkezdenél dolgozni kérd meg az anyukát hogy írja le mik a feladataid és a napi óraszámot is.
2011. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Dugd az orra alá a szerződést, vagy ha nincs, kérd, hogy azonnal írásban fektessétek le, mert nem szeretnél további vitát. Mond el, hogy ha megfizet, akkor elvállalsz plussz feladatot, de ingyen nem vagy hajlandó dolgozni. Kérdezd meg, hogy mondja el részletesen, mi a gond a munkáddal, mert te nem érzed valósnak amiket ő mond. Mond meg, hogy tudsz alkalmazkodni, de nem a végtelenségig, úgyhogy döntse el, kellesz-e a jövőben ilyen formában, vagy sem. Ne hagyd magad, vannak sajnos ilyen emberek, akik szeretnek uralkodni másokon, valószínűleg a munkahelyén meg ő a beosztott.
2011. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Apukával nem tudsz beszélni? Melyik országban vagy amúgy? Én is au pair vagyok és sok ilyet hallottam, mint a te eseted, de én úgy látszik szerencsés vagyok, nagyon kedves a családom és pont annyit várnak el, mint amennyit megbeszéltünk, a gyerekeket is imádom.
2011. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha ugy erzed, hogy nem a megallapodas szerint dolgoztat, akkor keress mas allast,

de ne vitatkozz, mivel azzal csak rontasz a helyzeten. Az termeszetes, hogy O fonokod, s azzal sincs semmi gond, hogy O ezt igy erzi, de fontos az, hogy O is erezze azt, hogy ez igy mukodik.

Tehat amikor megker, hogy porszivozz ki, akkor tedd azt, es ne kezdjel el vitatkozni, hanem arra figyelj, hogy miert kerte ezt pl.?

Nem tudom, hogy melyik orszagban vagy, de a legtobb esetben a fonok fizeti a kiutazasod koltseget, tehat Te amikor odautaztal, akkor "ingyenesen" jutottal ki. Aztan pedig teljes ellatast kapsz. Tehat szallas, etkezes stb.

Ha ez igy tortent, akkor erdemes elgondolkoznod, hogy egy porszivozasbol mekkora vitat erdemes folytatni!

2011. febr. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!