Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon mi lehet az igazság...

Vajon mi lehet az igazság ebben a családi rejtélyben?

Figyelt kérdés

1976 augusztus 20-án koraszülés gyanújával mentők szállítottak a Bakáts téri kórházba(jelenleg Shöpf Merei Ágost kórház)egy 31 hetes kismamát.Második babáját várta.Nem vizsgálták meg,holott ömlött belőle a vér,csak egy üres kórterembe tolták be és ott hagyták egyedül REGGELIG!Akkor jött egy orvos aki annyit mondott,hogy most kap egy injekciót és meg kell szülnie a babát.Semmi felvilágosítás,semmi ultrahang,semmi vizsgálat.

Amikor a kismama megszült,nem mutatták meg a babát és gátvarrás után áttolták őt egy olyan kórterembe,ahol kisbabájukkal elhelyezett anyukák voltak.2 nap után hazaengedték,BÁRMILYEN ZÁRÓJELENTÉS NÉLKÜL!!!

Ennyi a történet.


Ez a kismama az én édesanyám,és a világra hozott baba pedig az én bátyám(lenne).


Remélem valaki tud érdembeli választ adni,hogy hogyan lehetne kideríteni az igazságot?Mi történhetett valójában?Hogyhogy semmi vizsgálat,magára hagyták anyukámat vérezve 31 hetes terhesen?!Miért nem csináltak ultrahangot?(már volt abban az időben is)Vagy szívhang figyelés?

Ha esetleg halva született miért nem nézhette meg anyu a babát?Joga lett volna hozzá nem?


Rengeteg megválaszolatlan kérdés amire édesanyám már talán nem keresi a választ de mi,a két másik gyereke igenis tudni szeretnénk mi történt.


Szerintetek mit tegyünk?Menjünk be a kórházba és kérjünk archivumból adatokat anyuról?

Kell,hogy nyoma legyen a szülésnek nem?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. febr. 4. 10:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt ki mondta anyukádnka, hogy fiú volt? Ha már azt közölték, hogy fiú (hiszen úgy írod, hogy a bátyád lett vona), akkor elképzelhetetlen, hogy ne mondják el azt is, hogy ez a fiú nemű baba halva született, vagy meghalt. Ha pedig megmondják, akkor kötelesek papírt is adni róla. Nem lehet egy kórháznak csak úgy eltüntetni kisbabákat, seg így, se úgy.
2011. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat próbálok válaszolni én is a kérdésekre hátha együtt jutunk így valamire:


A legnagyobb probléma,hogy nem tudok semmit kérdezni ezügyben rokonoktól mert akik akkor ott voltak anyukám mellett(apu,nagymama,nagypapa,nagynéni)már meghaltak:(

Tehát az egyetlen "élő szemtanú" maga az anyukám.


Azt megcáfolom,hogy a 31 hetes babát feltétlen császárral kellett világra segíteni.Én 1979-ben születtem 29 hétre és természetes úton szült meg anyu.Nővérem 1967-ben 36 hétre született és őt is spontán szülte meg anyu.


Az igaz,hogy én is a kisebb súlyom miatt inkubátorba kerültem és egy hónapot volt velem anyu kórházban mielött hazaengedték.


Anyu azt mondta,hogy nyomozott akkor a család...na de hát senki nincs akit megkérdezzek,szóval vagy igaz vagy nem...


Valóban ülönös anyu viselkedése is számunkra is.Tulajdonképp már gyermekkoromban is mondta,hogy lenne egy bátyám,de abba is maradt a téma.Gyerekfejjel nagyon nem érdekelt.De most már három gyerekes anya vagyok én is és elkezdett járni az agyam.Mi van ha van egy bátyám?Hol lehet?Egyáltalán él?És így kezdtem anyunál elővenni a témát.

Állítólag aznap mivel tüzijáték és viziparádé volt,anyu és a család rengeteget mászkált a Duna parton szórakoztak.Anyu este felé érezte,hogy fáj a hasa de azért hazamentek és lefeküdtek.Akkor még érezte a baba mozgását is.Aztán felébredt mert érezte,hogy folyik valami a lába között.Így került be a kórházba.És igen állítólag egy üres szobába tolták egy nagy ablak alatt feküdt a hordágyon és senki rá se nézett.

Reggel jött egy orvos egy bizonyos Garamvölgyi doktor(ezt így név szerint említette anyu!)és kezett fogott vele,közölte,hogy most kap egy injekciót(gondolom oxitocint de az inkább infúzióban ment volna,ezt nem mondta anyu)és mondta,hogy meg kell szülnie a babát.Állítólag hasba könyöklés és jó sok idő elteltével megszületett a bátyám,és innen elszakadt a film....


Nagyon sok kérdést feltettünk anyunak:miért nem kiabált orvos után amikor magára hagyták?

Érezte-e mozogni a babát közben is?(nekem is mocorogtak a gyerekeim még vajúdáskor is)

Hallotta,hogy felsír a baba?

Miért nem nézte meg a babát?

Miért nem közölték vele,hogy ne adj Isten halva született a baba?

Kapott tejapasztó gyógyszert utána?

Szülés után a viziteken mi történt?


Tisztában vagyok vele,hogy akármilyen is egy szülés annak nyoma kell,hogy legyen,papírok,szülőszobán napló,újszülött vizsgálat neonatológus által kiállított papír,zárójelentés,stb...

De ezek hol vannak?


Sosem gondoltam volna,hogy pont az én családomban és pont az én anyámnak lesznek hatalmas titkai....


Ez annyira ijesztő és bosszantó!


De most mit csináljak a 63 éves anyámmal szerintetek?Vallatni csak nem fogom.


Annyira érdekelne mi történt akkor de hogyan induljak neki?


Amit leírtam annyi infóm van.

2011. febr. 4. 12:01
 13/33 A kérdező kommentje:

Látom közben írtatok és köszönöm nektek is minden válasz elöbbre vihet.


Szóval nem tudom honnan tudja anyu,hogy kisfiú volt,de így mondta " lenne egy bátyád"...


Nem tudom,hogy halva született-e és azért kellett megszülnie,de hát csak mondta neki az orvos,hogy az injekció arra van,hogy erős összehúzódásokat csináljon,mert a baba nem él és így nem tud segíteni a megszületésében.(tudom,hogy egy egészséges baba maga is segít a szülőcsatornán való átjutásban,viszont egy halott baba nem)


Ezekre nem tudok mit válaszolna nektek:((((


De hogyan faggassam anyumat?


Anyu még ilyen pitiáner dolgokra is emlékszik,hogy reggel még görögdinnyét evett meg hogy mekkora pocakja volt.

Abszurdum,hogy ilyenekre emlékszik,de a horrorisztikus szülésére már nem!

2011. febr. 4. 12:07
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Van egy magánnyomozó ismerősöm aki ilyenekkel is foglalkozott. Ha gondolod privátban megadom a címét, ha jól emlékszem abszolút megfizethető áron vállalt múltkor is egy ugyan ilyen ügyet.
2011. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%

A védőnőnél is kell hogy nyoma legyen az anyukád terhességének és a terhesség kimenetelének. Sőt a körzeti orvosnál is.

Az oxitocin nem feltétlen adják infúzióban, nekem is injekcióban adták a 80as évek közepén.

Még az is elképzelhető, hogy betolták egy kórterembe, és egész éjjel rá sem néztek, csak másnap reggel.

Azt is furcsának tartom, hogy olyan kórterembe tolták, ahol a kisbabáikkal voltak az anyukák. Ez, hogy babás kórtermek vannak, a nyolcvanas évek végén kezdett bejönni, nem a hetvenes évek közepén. A szülés után pedig a helyi kismamákat leghamarabb a 4., a vidékieket az 5. napon engedték haza (ha minden rendben volt a mamával és a babával)

Nem tudom, terheskönyve van-e anyukádnak, abban is feltüntetik a megelőző terhességeket (is) és a terhesség eredményét. Talán a belső borítón van ezeknek hely.

Ha nem akarod anyukádat kérdezgetni, keresd meg azt a védőnőt akihez anyukád tartozott. Meg fogsz lepődni, mi mindenre emlékeznek a régi védőnők.

2011. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

A babás kórtermet úgy értettem,hogy olyan anyukákkal volt együtt,akiknek 3 óránként kivitték a babákat szoptatni.


A terhes kiskönyvre is rákérdeztem,de az nincs meg...

Védőnő?Nem tudom vajon anyu emlékszik-e a védőnőjére:S

Ezt még nem kérdeztem.


Magánnyomozó...hát tudod sajnos nem igazán lenne rá pénzem három gyerek mellett.Gondolom 100.000 feletti tarifája van ugye?Kizárt.


Saját szakállamra kell nyomozzak.


Épp most látom a kórház honlapján,hogy egy bizonyos Garamvölgyi doktor az igazgatója.Vajon ez ugyan az a férfi?Vagy annak a szülésznek a fia?Azt írja magáról,hogy 1976-ban kezdett szülészént dolgozni.Ez pont az az év.Nem tudom.

2011. febr. 4. 12:23
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
12:14-es vagyok, megkérdeztem tőle, ugyan ilyen esetet 20.000 Ft-ért vállalt. Persze erről vele kéne beszélned, mert minden ügy más.
2011. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,tényleg?

Ha ez így van már írom is neked a privátot.

Köszönöm!


Persze azért várok még válaszokat,ki mit javasol mit tegyünk?

2011. febr. 4. 13:11
 19/33 anonim ***** válasza:

Az a terheskiskönyve sincs meg amalyiket veled, vagy a testvéreggel kapott? Azokban is benne kell lennie minden előző terhességnek (megnéztem, nem a borítólapon, hanem az 5. oldalon van)

A védőnőre általában emlékezni szoktak az emberek, de ha anyukád mégsem emlékszik, megkérdezheted a mostani védőnőtől, hogy az adott körzetben 1976ban ki volt a védőnő. Sőt, ha vagy a mostani védőnővel olyan viszonyban, megnézi neked az anyukád kartonját, hogy hány terhessége volt, és mikor.

Vagy ugyanezt megnézetheted az orvosi rendelőben a betegkartonon. Annak nyoma van a betegkartonon, ha valaki kórházban volt és szült.

Annak már jóval kisebb az esélye, hogy maga az orvos emlékezne egy 1976os szülésre 2011-ben, vagy hogy a kórház kiadjon adatokat hozzátartozónak. Habár jó pénzért mindent...

2011. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak anyukád tudja megmondani,ki volt akkor a védőnő.Megkérdezheted régi városbeliektől is.

Nos,minden esetre a gyerek nem tűnhetett csak úgy el, akár meghalt, akár nem.Még ha meg is halt, az anyukával azt is kellett közöljék ,mert úgy tudom,akár el is temettethette volna,még ha halva született akkor is.Olyan nincs,hogy csak úgy elviszik a gyereket és kész,megy minden tovább.

Csak azt tudom mondani.

-Ilyen zűrös ,nehéz szülésnél lehetett műhiba, amit az orvosok maguk közt tudtak ,titkolózhattak is, de a gyereket nem "söpörhették a szőnyeg alá".

-Ha a gyerek élve maradt, akkor sem maradhatott a kórházban, hacsak anyukád le nem mondott róla.Ez esetben érthető lenne a rejtélyes hangulat, mert tarthat attól, hogy esetleg a gyermeke egyszer csak "előkerül", és talán szégyellné, ha kiderülne, hogy önként mondott le róla.

-Anyukád nagyon naív természetű lehetett és az orvosok valami oknál fogva tényleg eltudták "tűntetni" a gyermekét következmények nélkül,de én erre látom a legkevesebb esélyt,mert nem nagyon hiszem,hogy létezik olyan nő, akivel ezt csak úgy megtehetik.

2011. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!