Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon mi lehet az igazság...

Vajon mi lehet az igazság ebben a családi rejtélyben?

Figyelt kérdés

1976 augusztus 20-án koraszülés gyanújával mentők szállítottak a Bakáts téri kórházba(jelenleg Shöpf Merei Ágost kórház)egy 31 hetes kismamát.Második babáját várta.Nem vizsgálták meg,holott ömlött belőle a vér,csak egy üres kórterembe tolták be és ott hagyták egyedül REGGELIG!Akkor jött egy orvos aki annyit mondott,hogy most kap egy injekciót és meg kell szülnie a babát.Semmi felvilágosítás,semmi ultrahang,semmi vizsgálat.

Amikor a kismama megszült,nem mutatták meg a babát és gátvarrás után áttolták őt egy olyan kórterembe,ahol kisbabájukkal elhelyezett anyukák voltak.2 nap után hazaengedték,BÁRMILYEN ZÁRÓJELENTÉS NÉLKÜL!!!

Ennyi a történet.


Ez a kismama az én édesanyám,és a világra hozott baba pedig az én bátyám(lenne).


Remélem valaki tud érdembeli választ adni,hogy hogyan lehetne kideríteni az igazságot?Mi történhetett valójában?Hogyhogy semmi vizsgálat,magára hagyták anyukámat vérezve 31 hetes terhesen?!Miért nem csináltak ultrahangot?(már volt abban az időben is)Vagy szívhang figyelés?

Ha esetleg halva született miért nem nézhette meg anyu a babát?Joga lett volna hozzá nem?


Rengeteg megválaszolatlan kérdés amire édesanyám már talán nem keresi a választ de mi,a két másik gyereke igenis tudni szeretnénk mi történt.


Szerintetek mit tegyünk?Menjünk be a kórházba és kérjünk archivumból adatokat anyuról?

Kell,hogy nyoma legyen a szülésnek nem?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. febr. 4. 10:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%

Hol van a baba?

Azt nem írod hogy túlélte-e mert 31 hetesen már volt rá esélye.

Anyukád miért nem nyomozott akkoriban??

Vagy egyáltalán miért nem ordított amikor magára hagyták egész éjjelre???

Én biztos azt tettem volna!!!!

2011. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
50%
*nem hol van a baba hanem mi lett a babával?
2011. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
68%

nem volt ultrahang még

amúgy meg ennyi év távlatából anyud is másként emlékezhet, mint ami valójában történt, de a zárójelentés talán még megvan a korháznak

2011. febr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért 76-ban már volt olyan elmaradott az orvosi ellátás és rendszer, hogy zárójelentés nélkül elengedték volna anyukádat. De ha igen, akkor az súlyos hiba. Neki akkor ott reklamálni kellett volna. Egyrészt, hogy hol a gyerek?? Én pár évvel korábban ugyanott születtem, amit te most leírtál és én is koraszülött voltam. Inkubátorba kerültem 2 hétre. Rendes zárójelentéssel küldtek haza anyukámmal együtt. Kis súllyal születtem.

Ez nem valami elmaradott ország, ahol a felcserek meg a bábák segítenek világra jönni a gyerekeket még 76-ban sem. Valami nagyon nagyon nem tiszta ebben a történeben. Nekem az a fura, hogy egy édesanya akkor, ott, csak így belenyugszik mindenbe és szépen hazamegy, hivatalos papírok nélkül. Talán először ezen a vonalon kéne elindulnotok.

2011. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ultrahang.(Esetleg külföldön,bár azt is kétlem).

Ha ömlött belőle a vér,reggelre elvérzett volna,tehát már nem élne.

Hogy lehet, hogy anyukád nem tett fel kérdéseket az orvosnak?És a babáról sem kérdezett.Hagyta,hogy csak úgy,magyarázat nélkül "eltüntessék" a babáját,ő pedig hazasétált?

Ebben az egész történetben anyukád viselkedése is rejtélyes.

Másrészt a kórházi dolgozóké is.Lehet,hogy aki betolta abba a kórterembe, az megfeledkezett róla és itt műhibák sorozata indulhatott el.Nem figyeltek rá, a kisbaba meghalt, aztán nem mutatták meg neki,nem adtak zárójelentést és ugye mindenféle módon igyekeztek menteni a helyzetet.Ha ez az igazság,akkor valószínű, az archívumban sem lesz az esetnek nyoma,de persze megpróbálhatsz utánanézni,próba-szerencse,bár ennyi idő elteltével elég valószínűtlen hogy megtudsz valamit.

Másik lehetőség, hogy anyukád nem egészen úgy mondta el a történetet, ahogyan az van, ki tuja,miért...

2011. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

De miért több mint 30 év után akartok nyomozni?,

Miért nem szülés után nyomozott anyukád és/vagy a családja??

2011. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%
Gondolkodtam még. Ha megszülte, akkor ha élt, hallania kellett volna, hogy felsír. Igen, még a 31 hetes is felsír. (biztos forrásból tudom, hogy ennél fiatalabb korszülöttek is!) Ha nem sírt fel, akkor hallania kellett volna valamit az orvosok beszédéből, hogy esetleg élesztik, vagy azt mondják, halva született. A másik dolog az, hogy ilyen pici babát inkább császárral vesznek ki, főleg azért, mert nincs még felkészülve arra, hogy magától kijöjjön. Én is azt gondolom, hogy itt valamit az anyukátok nem mond el, nem akarja elmondani.
2011. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, gondolkodj el azon is, lehet-e valami oka anyukádnak arra, hogy esetleg ilyen történetet találjon ki?

Talán ő tudja ,hogy valakitől megtudhatjátok az igazat és ezt megelőzendő mondott el egy saját verziót.Hogy mi okból,hát ez tényleg rejtély.Nem akarom anyukádat gyanúsítgatni, csak megfordult a fejemben ez is.Talán rokonok, ismerősök körében finoman kipuhatolnád,nem tudnak-e valamit arról a bizonyos babáról?A tekintetekből reakciókból talán megtudhatsz valamit.

2011. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy édesanyád előadja a történetet az biztosan nem igaz. Ilyen viszonyok még '45-ben sem voltak. Azt hiszem ha érdeklődsz a kórházban, és kérsz egy meghatalmazást édesanyádtól hogy neked is kiadhatják a papírokat, akkor mindenképpen megtudsz mindent az iratokból. Amennyiben van zárójelentés, már az is önmagában ellentmond anyád történetének, pláne ha más van leírva mint amit mond.

Akkor van gáz, ha a kórházban semmi nyoma az egésznek.

2011. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is csak abban az esetben kell az anyának megszülni a gyermekét a 31.héten hogyha halva születés áll fenn,ha még élt volna a baba akkor császármetszéssel segítettek volna rajta.

Szóval sántít a történet...

2011. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!