Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi a sok 20 éves,...

Miért hiszi a sok 20 éves, hogy olyan sok élettapasztalata van?

Figyelt kérdés
Azért írom ebbe a kategóriába, mert itt szoktak komoly problémákkal kapcsolatos kérdéseket feltenni, és sokszor olyan éretlen válaszok jönnek, és megsértődnek, ha valaki leírja az igazat. Mégis honnan lenne élettapasztalat, mikor még nem élt eleget, nagyon sok mindent még nem látott, nem tapasztalt, még csak most kezd élni!
2011. febr. 1. 14:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell tragédiákat átélni ahhoz, hogy valakinek legyenek jó meglátásai, vagy hogy tudja, hogy működik a világ, legyen egy kis józan esze, reális világképe. Egy-egy rossz tapasztalat nem tesz általánosan bölccsé, még az adott témában sem. Pl. aki elvesztette egy gyerekét, az soha nem fogja megtudni, milyen, ha egyáltalán nem is lehet; aki 20 évesen 9 gyógyszert szed meg 3vétagra sérült, az sosem fogja tudni, milyen, ha egy élsportoló pályáját töri derékba vmi sérülés, akinek 20évesen már házastársa/gyereke van, az sosem fogja megérteni, milyen, ha az ember huszonakárhány év alatt sem jut el még a csókig sem valakivel... lehetne folytatni a felsorolást. Én is 20 éves vagyok, élem a magam kis átlagos életét, se szép nem vagyok, se csúnya, se gazdag, se szegény, se buta, se zseni, se rokkant, se makkegészséges, nem üldözött baltával apám, de van egy mozgássérült testvérem, stb. Mégis, merem állítani, hogy tájékozottságomnál, képességeimnél, empátiámnál és tapasztalataimnál fogva igenis képes lennék szinte bármilyen helyzetben tanácsot adni valakinek, tisztában vagyok a lehetőségeimmel és korlátaimmal. Biztos, hogy bölcsebb vagyok, mint 5 éve, és lehet, hogy 5 év múlva még bölcsebb leszek, de nem szabad lebecsülni a nálunk fiatalabbakat, főleg nem általánosítva.
2011. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
84%

"empátiámnál"


Igen, empátia. Ez a kulcsa a mások segítésének.

2011. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
42%

Miért hiszi azt a sok marha, ha kitesz egy ilyen kérdést, akkor majd nagyobb lesz az önérzete, és mondogathatja magának, hogy "na ugye! csak igazam volt!" ...?



Hmm....A komoly probléma.

Ha A-t mondok belekötsz B-vel.

2011. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

18:23

Látom magadra ismertél!

2011. febr. 1. 18:57
 55/61 anonim ***** válasza:
76%

14:58-as, lepontozott vagyok:

Amiben igaza van a korábban hozzászólóknak, az az, hogy nem a gyertyák számával arányosan nő az élettapasztalat. Ahogyan én mondom, nem az éveket tisztelem, hanem a bölcsességet. Szerintem előfordul, hogy egy idős ember nem szolgált rá arra, sokat tapasztaltnak nevezzem, de egy fiatal (20 éves) is csak nagyon-nagyon szélsőséges körülmények között nevezhető sokat tapasztaltnak.. Ehhez nem elég az, hogy az ember egy dologból kivegye a részét. Suliba járni, dolgozni, elveszíteni embereket elég általános dolog (az utóbbihoz hozzátenném: sajnos) Pl gyereket vállalni 20 évesen még jó anyagi körülmények között is meggondolatlanság, és bár 20 évesen mindenki úgy érzi, tökéletesen alakult az élete, újabb 20 év múlva már nem biztos, hogy így fogja gondolni. Persze vannak kivételek, a gyakorlatban azonban elég elrettentőek a statisztikák..


Létezik olyan ember, akit én zsenge kora ellenére tapasztaltnak neveznék. Ő már bejárta a világot, megmászta az Alpokat, aknamezőket kerülgetett Marokkóban, önkéntesként gyerekeket tanított Ázsiában.. Mindemellett több diplomával rendelkezik, zenél, sportol, mindenféle civil segélyszervezetek aktív tagja.. Segítőkész, nyitott, barátságos, cseppet sem beképzelt ember, mellesleg soha nem volt egyetlen vasa sem, és mindezt önerőből érte el, mert így tartotta kedve. Az ilyen emberekre nézek fel, de nagyon.. Ja, amúgy igaz, már nem 20 éves, hanem 24..:)

2011. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
67%

Én 21 vagyok,de azt sem tudom mi számít sok élettapasztalatnak. Szerintem nekem nincs sok,iskolába járok,dolgozok,nem történtek velem tragédiák,nincsen betsgégem (hála a jó istennek!!ezeketmind lekopogom) . Bulizgatok néha,párkapcsolatom van,szerintem teljesen átlagos az életem,nem kényszerültem rá,hogy hamar "felnőtté váljak" .

Akkor én most nem szólhatok hozzá semmihez?:D Szerintem véleménye annak is lehet (komoly problémákkal kapcsolatban is) aki még nem élte át őket.

Attól ,hogy te esetleg idősebb vagy nem feltétlenül neked van mindig igazad,ráadásul nem minden fekete és fehér,sokszor egy problémára vagy konfliktusra nincs egy konkrét megoldás,mint a keresztrejtvényben.

Az,meg hogy a másik legbelül tudja,hogy mit hibázott,és ha valaki szembesíti vele megsértődik nem kizárólag a fiatal korosztály jellemzője,hanem alapvető emberi vonás.

2011. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek százszor rosszabb dolgokat kellett átélni, mint egy átlag embernek, ezért hamar megkomolyodnak és sokkal több oldalát látják mindennek. De a legtöbb csak egy idióta, aki nagyra tartja magát, mert elköltözött otthonról. Én 19 évesen még nagyon tapasztalatlannak érzem magam, egyedül nem boldogulnék, viszont rá vagyok szorulva az önállóságra, ezért a tapasztalatom is egyre több lesz.
2011. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Az ember a kudarcokból tragédiákból tanulja meg hogy mit kell a következő alkalommal másképp tennie. Azokból építkezik és merít erőt. S azzal gyűjtenek tapasztalatokat amiket átéltek. Mindenki másért tapasztaltabb nincs két egyforma ember. De olyan nincs aki mindent tud akár hány éves is.
2011. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Csomó gyerekes dolog? Apám 18 évesen bukkant fel először az életemben. A barátom meghalt rákba. Azok árultak el akikben a legjobban bíztam. 9 évig jártam horvoshoz mert beteg voltam. Mondjuk ezt nem írtam ide mert nem tartottam fontosnak régi történet. 18 éves voltam mikor meghalt a 11 hetes magzatom. Nem vettem személyes sértésnek amit írtál mert nem szokásom megsértődni. De igen is képes vagyok felelősség teljes döntést hozni és minden egyes tettemért jó vagy rossz vállalom a felelősséget. Mint már irtam nem tartom magam tapasztaltnak de nem szeretem ha mások úgy ítélnek meg hogy nem tudják min mentem keresztül. Az a csomó gyerekes dolog nekem kis híján az életembe került.

Lehet lepontozni vagy ocsárolni a véleményem attól ugyan az marad. Egyébként kedves kérdező nem áll szándékomban vitatkozni veled.

2011. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:
Én sem akarok veled vitatkozni. Sajnos nem te vagy az egyetlen, aki apa nélkül nő fel, vagy meghal valakije betegségben, balesetben, öngyilkosságban, és mindenkit elárulnak legalább egyszer-kétszer az életében. Én elhiszem, hogy a 11 hetes magzat elvesztése neked nagyon fáj, de ne hasonlítsd ahhoz, mikor egy gyermeket tart valaki a karjaiban, és utána hal meg, mert te ezt írtad, és kívánom neked, hogy ezt soha se kelljen érezned!
2011. febr. 2. 13:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!