Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem hiszi el, hogy...

A családom nem hiszi el, hogy lelki gondjaim vannak. Kihez forduljak akkor?

Figyelt kérdés

Önbizalom hiányom van, utálom magam, mindenkit jobbnak/szebbnek tartok mint magamat. Nem tudom elfogadni hogy ilyen selejtes vagyok másokhoz képest. Annyiszor megkaptam már hogy "Miért nincs olyan alakod mint anyádnak volt ennyi idősen" vagy "Miért nem vagy olyan mint a nővéred ő vagány, jól tud táncolni" "Miért nem tanulsz úgy mint XY" stb. Rosszul vagyok magamtól, belenézek a tükörbe és mindig csak a hibákat látom, úgy érezem én soha sem leszek elég jó senkinek mert vannak nálam sokkal jobb nők, miért kellenék olyannak aki nekem is kell.


Ha ezt elmondom itthon, azt mondják ez hiszti meg hülyeség, nincs velem semmi baj. De annyira sz*r, olyan mintha valami fojtogatna, rám lenne telepedve. Barátaim sincsenek, talán ezért.


Keressek pszichológust?


2011. szept. 19. 23:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Miért nincsenek barátaid? Szerezz barátokat. Egy pszichológus előtt nem tudsz úgy megnyílni, mint ahogy egy jó barát előtt lehet(ne).
2011. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A környezetem (szomszédok, távoli rokonok) mindig engem b*sztatnak mert az ő szemükben egy lúzer vagyok akit ki kell oktatni, soha sem jó amit csinálok.


Azért is vagyok most magam alatt ennyire, mert az unokatesóm most összejött egy pasival aki titkon nekem is tetszett. Ő már régebb óta ismerte mint én, de már kezdtem én is belesni. Erre ma látom hogy rakja fel a netre a csókolózós képeiket meg hasonlók, és nem is a srác miatt vagyok annyira kikészülve, hanem már megint az jön le ebből hogy "Bezzeg neki sikerült, nekem meg nem, mert ő jobb volt nálam". Pedig tudom hogy nem jobb, látom rajta hogy nem szebb mint én, de van kisugárzása ami miatt vonzó, minden sikerül neki, nagyszájú. Én meg olyan vagyok mint egy penészvirág....

Tényleg már elegem van mindenből...


22/L

2011. szept. 19. 23:58
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

ne haragudj rám, de ne sajnáld magad hanem állj talpra.

Lehet, hogy te nem vagy annyira jó alakú,de például szebb a szemed, vagy vékonyabb a bokád stb. Keress magadban valami jobbat.

Lehet, hogy nem vagy olyan jó tanuló, de például jól tudsz rajzolni/énekelni vagy akármit amit más nem tud.

Mindig vannak jobbak, főleg ha bekapcsolod a tv-t és meglátod a 40 kilós "sztárokat"... de ők nem jobbak nálad...

Kezdj el barátkozni pl a suliban és máris jobb lesz minden:)

Ne magadat sajnáld, azzal csak rosszabb lesz!!!!


egy 80 kgs lány

2011. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Hú, én azt hittem, 14-15 éves vagy... 22 évesen nekem már nem voltak ilyen gondjaim mint neked, azokat magam mögött hagytam a kamaszkorral. :) Tessék felnőni!!!
2011. szept. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Vannak ismerősök akikkel jóban vagyok, ha úgy van akkor elvagyok velük. 3 olyan lány van akivel tartom nagyjából a kapcsolatot. De ebből 2 olyan akiknek van egy legjobb barátnőjük és szerintem ezeket a dolgokat elmondanák annak a lánynak.

Esetleg 1 olyan van akiben megbízhatok, mert régen (4-5 éve) nagyon sok lelki dolgot megbeszéltünk, de azóta megszakadt a kapcsolatunk. Ha megkeresem az nem gáz?

Írjak neki a neten egy üzenetet hogy találkozzunk? Ez nem tűnik rossz ötletnek, meg ő is járt pszichológushoz egy időben.

2011. szept. 20. 00:04
 6/16 anonim ***** válasza:

szerintem megkeresheted, mond meg neki, h jól érezted magad

átérzem a helyzeted, de hidd el van kiút, csak nehéz megtalálni

és én hiszek benned

2011. szept. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De nem is a kilókkal van bajom. 176 cm vagyok és 60 kg, de ezzel kitörölhetem....Ez nem jelent semmit.

És nem is a felnövéssel van bajom, mert én ezt a dolgot már 7 éves korom óta cipelem magammal. Én voltam mindig az aki megvertek a suliban, kiközösítettek mert csöndes kislány voltam, aki nem tudta magát megvédeni. Ezt kaptam 8 évig + gimiben 2 évig. És ez a kisebbségi érzés megmaradt bennem.

2011. szept. 20. 00:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azért hirtelen felvenni egy régi ismerőssel a kapcsolatot, mert neked szükséged van rá, elég hülyén venné ki magát.


A pszichológus sokat segít. Nem olyan, mint egy barát. Egy barátnak nem az a dolga, hogy megoldja helyetted a problémáidat. A pszichológus sem csinálja meg helyetted, de segít abban, hogy rátalálj a helyes útra.

2011. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz azokkal az időkkel

elmúlt

aranyos és kedves vagy biztosan:)

2011. szept. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

"Keressek pszichológust?"


Pontosan. Valami Csernus-kaliberűt, az kell most ide.


Amúgy akárki is írta azt hogy nőj már fel végre, az biztos hogy nem volt még ilyen helyzetben (vagy ha igen, még mindig ugyanott tart a megoldásban mint az elején). Ezt kéne sokaknak felfogniuk végre hogy ez nem oldódik meg gombnyomásra (azokat is szoktam bírni akik azt mondják hogy "ugyan már, legyen önbizalmad" - valójában fogalmuk sincs arról hogy hogyan is szerezhet valaki önbizalmat, ők eleve önbizalommal nőttek fel, nekik sose kellett külön szerezni).

2011. szept. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!