Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek, kihez forduljak?

Fibbrizzo kérdése:

Most mit tegyek, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok ,Már többször irttam ezzel kapcsolatban de most már kezd elfajulni a dolog .Rossz kapcsolatba vagyok a szüleimmel vagyis miota élek csak kezdetben apámat utáltam ,mindig csak kiabált meg ocsárolt mert béna semmirevalo ember vagyok .Mindig mentek a családi veszekedések ,kiabálások .Ez ment 19 éves koromig mikor ugy döntöttem elég volt ,mert gátoltak mindenben amit elakartam érni .22 évesen életemben elöször jöttem össze egy lánnyal de 8 honap után szakitott velem ,És ekkor omlottam össze ,Nagyon szerettem és örültem hogy volt nekem de miota nincs nem érdekel az élet se .Nincs miért élnem .Egyedül az a lány fogadott el olyannak amilyen vagyok .Hiába keresgettem azota mást senki sem akar velem ismerkedni .Azt mondják azért nem tudom elfelejteni mert csak ö töle kaptam meg azt a szeretetet amit a szüleim sosem adtak meg.Probáltam elköltözni de semmi pénzem nincs rá vagyis van egy kevés ,sporolt pénzem de albérletbe nem huznám sokáig ,meg olyan helyen dolgozom ahol bármikor elküldhetnek ,Nem tudom mit tegyek ,ha elmegyek az se jo ,ha maradok akkor beleörülök ha minden nap hallgatnom kell a kiabálást .Pedig mennék szivesen minél messzebb .Lehet segitséget kéne kérnem a pscihiátrián ,nemtudom .csak azt hogy ugy érzem naprol napra kevesebb eröm van élni ,már belefulladok a saját keserüségembe .Visszagondolva addig kellett volna mennem mig lehetett ,mert már lehet késő ...aki tud tanácsot mondani vagy segiteni vele léci irjatok ...és köszi hogy meghallgattatok.
2011. szept. 16. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne a keserűségre koncentrálj, hanem arra, hogyan tudnál független lenni. 24 éves férfi vagy. Egy nyugodt albérleti szoba is jobb, mint az állandó otthoni súrlódások.


Amíg otthon nyavalyogsz (bocs az éles fogalmazásért), nem csoda, hogy nem érdeklődnek utánad a nők.

2011. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pedig el kell menned. szerintem a te "kilátástalanság érzésed" is abból fakad, hogy otthon ez megy. szerintem ha a saját lábadra állnál, egy idő után a lelked is megnyugodna
2011. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Azt mondják azért nem tudom elfelejteni mert csak ö töle kaptam meg azt a szeretetet amit a szüleim sosem adtak meg."


Nagyon bolcs emberek, akik ezt mondták. Szerencses vagy, hogy nem azokat a marhasagokat mondták Neked, amiket szoktak, hogy mert Te vagy a hibas, stb...

2011. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

AZ a baj,hogy csak sírsz,de semmit nem teszel.Elhagyott a barátnőd,és te csak sírsz utána,pedig le kellett volna zárni az ügyet,és ő utána sóvárogni még most is.

24 éves vagy,sírsz hogy a szüleid szerint semmirevaló vagy,de semmit nem teszel hogy bebizonyítsd hogy értékes vagy te is..Végül is tényleg nem értél el semmit.24 évesen a szüleid nyakán élsz,képtelen vagy elengedni a régi szerelmet,mert azt hiszed,hogy más nem fog szeretni,tisztelni..Ha nem adod meg a lehetőséget akkor miért szeressen bárki is???

Dolgozol.

Egy szobát simán kitudnál bérelni,ha akarnál..(de ugye otthon kényelmesebb).Bármikor elküldhetnek..Akkor már most keresni kell egy új állást,hogy legyen hova menni..

Ha csak otthon a számítógép előtt sírsz,és a múlton rágódsz akkor semmi nem lesz más! Akkor még 30 évesen is ilyen helyzetben leszel..


Csak megjegyzem,hogy én 19 évesen nő létemre el mertem menni otthonról,és még kevéske félretett pénzem sem volt..Csak annyi hogy dolgoztam..

2011. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

kezdj új életet!

én 16 évesen kezdtem élnia nagybetűst, első komoly kapcsolat vége után. vidékről a nagyvárosba, egyedül mint a kisujjam, ennek már 18 éve.

meg tudod csinálni. jó lesz!

2011. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, jó lenne, ha elmennél -először egy biztosabb állás, és utána költözés..


Nagyon nagy baj, hogy apád "ócsárol" semmirevalónak nevez. Ettől az érzéstől, amit ez kiváltott a személyiségedben, szabadulni kell!


A pszichiátria nem jó ötlet, mert sajnos ott nincs idő ezeket a traumákat beszélgetéssel kioldani, gyógyítani, kezedbe nyomják a vegyszert-gyógyszert, és pá. Nem gyógyítás, elnyomása a bajnak, ami sajnos nem vezet jóra, egyre erősebben kell elnyomni, és ez egy ördögi kör.

Gyógyítani kell.

Próbáld meg úgy, hogy megérted, mi okozta ezt a tragikusan rossz nevelést apádnál. Alkohol? vagy lehet, hogy ő magát tartja rossznak, semmirekellőnek - és keserűségét egy védtelen kisgyerekre hányta?

Mindenképpen meg kell érteni őt.


És akkor el tudod magad határolni:

vagyis nem hiszed el neki ezt az ítéletet.

Valójában minden ember végtelen kincs, a csoda.

Csak vannak emberek,akik ezt nem látják, és káros,

nehéz terheket raknak ezzel a másikra, főleg egy hiszékeny gyerekre.

Ez nagy hiba. Próbáld megértéssel kiszabadítani magad ebből.


A szerelmes elvesztése mindenkinek nagyon fáj. Fel a fejjel! Egyszer azért elhalványul, elmúlik.Kell egy kis idő még, úgy tűnik, most nagyon zaklatott a lelked, így nem lehet új emberekkel ismerkedni.

Ha találnál biztosabb állást, és elköltöznél, egy kis nyugalom száll majd rád. .És akkor találkozhatsz a szép szerelemmel, valakivel, akivel jól megértitek egymást, és hűségesek maradtok egymáshoz.

2011. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így van...

1.A volt barátnőd azért nem tudod elfelejteni,mert ő nem csak a partnered volt,hanem a támaszod és az egyetlen célod az életben,ez pedig a szüleid miatt volt.Hisz ők nem jól viselkedtek veled...Szóval a lányt el kell felejteni,el is fogod tudni,amint jobb vágyánra kerül az életed!

2.Én is azt mondom,ha annyit keresel,hogy 1 szobát ki tud venni,tehát másnak a lakótársa legyél,akkor uccu neki,indulj s meg se állj.Hagyd ott a szüleid!


Szerintem így sikerülne a legjobban neked.Semmi nyomás nem lenne alattad,kiélhetnéd a kreativitásod,s talán még jobb állást is találnál időközben:)


Ha pedig gyorsabban szeretnél több pénzt keresni,akkor én a helyedben kimennék külföldre melózni.Pl van olyan cég,hogy dunarapszódia,náluk folyami hajóra közvetítik ki az embereket dolgozni.(a hajón pedig adott a szállás,az étkezés,és munkaruhát is kapsz,tehát tudnál félre tenni elég szépen!).Itt közvetítői díjat kérnek csak.Ez csak 1 példa volt a sok közül,tényleg vannak lehetőségek bőven!


Ne add fel!

2011. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Először bérelj szobát, az olcsóbb, mint egy önálló albérlet. Ha már kikerülsz a "mérgező" légkörből, biztosan gyorsabban tudsz új kapcsolatot találni.De ne akard görcsösen, várd meg, míg magától jön.
2011. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy irtatok ,és elfogok költözni mindenképp,,,
2011. szept. 17. 17:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbalkozz a munkát találni külföldön : Németorsz., Ausztria, Anglia....

Egy kis levegöváltozas mindenkinek jot tesz. ùj arcok, új környezet. Gondold át =)

2011. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!