Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyos alvási gondjaim vannak....

Súlyos alvási gondjaim vannak. Lehetőleg csak olyanok válaszoljanak, akik komolyan tudják venni a kérdést. Mit tejetek, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon korán kelek hajnali 2-3 óra felé és nagyon fáradt és kialvatlan vagyok. Próbálok visszaaludni, de csak hajnali öt után tudok, de 6:30-kor már kelnem kell. Nem eszek már 18:30 után és max 3deci vizet iszok meg lefekvés előtt. Nincs káros szenvedélyem. Lehetőleg csak olyanok válaszoljanak, akik komolyan tudják venni a kérdést.
2010. ápr. 2. 04:41
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Orvoshoz fordulni sohasem árt. Depresszió vagy alvás közbeni légzési problémák lehetnek a háttérben.

2. Mozogsz, sportolsz, végzel fizikai munkát? Ha nem, akkor lehet, hogy nem vagy elég fáradt. Mi lenne, ha egyszer kihagynád az egész éjszakai alvást, és másnap korán lefeküdnél? Lehet, hogy mélyet és hosszan tudnál aludni.

3. Nagyon hideg fürdővel is lehet próbálkozni lefekvés előtt. Az altató hatás fejbekólintó lehet. Kevésbé radikális megoldás lefekvés előtt kevesebb ruhában lenni, és hűteni a szobát (szellőztetni). Egész éjjel legyen hűvös a szoba.

4. Legyen a szobában tökéletesen sötét.

5. Vegyél be melatonint.

6. Elalvás előtt tilos jövőbeli és múltbeli dolgokra gondolni. A saját életedre szigorúan tilos. Olvass valami (lehetőleg nem túl izgalmas) regényt. A képzeletedet használd, ne gondolj problémákra. Ha olvasol, azt kék fénytől mentes égő fényénél kell olvasni (sárga vagy vörös fényben, utána kell érdeklődni ilyen spéci égőknek, fehér nem jó).

7. Lefekvés előtt lehet egy keveset enni, de az legyen cukormentes.

8. Szexuálisan kielégülve kell hozzálátni az alváshoz.

2010. ápr. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én megpróbálnék a helyedben csinálni egy lazítós napot,amikor egész nap lehúznám a redőnyőket,filmet néznék,pihennék intenzíven.Ha más nincs legalább próbálj meg korábban lefeküdni ha meg tudod oldani.Valószínűleg már teljesen hozzászokott a tested hogy hajnalban felébredsz.Szerintem altatót ne használj,patikában próbáltál már kérdezőskődni homeopátiás szerekről?

remélem megoldódik a helyzet,mert gondolom milyen stresszt okoz még neked plusszban hogy nem tudsz aludni hajnalban,mikor legjobban szükség lenne rá.

2010. ápr. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanevvel kűzdök sajnos!Megpróbáltam most azt,hogy jóval késöbb bújok ágyba,persze addigra már olyan fáradt voltam,majdnem állva aludtam..:)Így ma 5-kor keltem.Nem mondhatnám,hogy ez bevált,mivel halálosan fáradt vagyok...Ha meg elöbb fekszem le,akkor meg 3 órakor legkésöbb már a falat bámulom,forgolódok.

Szinte biztos,hogy valamilyen idegrendszeri dolog ez.A stressz kihatása talán,erre még rájön a tavaszi fáradtság is.Én próbálkoztam már gyenge nyugtatóval is este lefekvés elött,azt semmiképp nem ajánlom!!!Igaz,hogy tovább alszol tőle,de utána az egész napod szőrnyű lesz,hatszor kialvatlanabbnak érzed a szervezeted.Most ajánlották nekem a citromfű-fehérüröm teát,állítólag az ürömtől keserű mint az epe,de hatásos..próbáld ki te is,legfeljebb hányunk..:)

Jobbulást neked,és ha találsz egy jó módszert,kérlek oszd meg velem is!!!

2010. ápr. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ki kellene deríteni az alvászavarod okát.

Hirtelen két ok jutott eszembe.

1. Stressz, magánéleti gondok. Van párod, kiegyensúlyozott az életed? Nagyon okosan írta egy előttem szóló, a szexuális életed nagyban befolyásolhatja a dolgot.

2. Klimax is okoz alvászavarokat.

Először jó lenne tudni, mi váltja ki a problémát, aztán lehet töprengeni a megoldáson.

2010. ápr. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen idegrendszeri probléma. Édesanyám évek óta álmatlanságban szenvedett. Szegény éjszakákat nem aludt, sokszor mondta már alig van ereje. Volt vele pszichiáternél, neurológusnál is. A pszichiáter adott neki enyhe stresszoldót, a neurológus pedig az álmatlanságára gyógyszert. Úgy örülök, kb. három hónapja tud rendesen aludni.
2010. ápr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezzel nem feltétlenül lehet valamit kezdeni (legalábbis természetes után), van aki ilyen.

Én is hasonlóan vagyok vele, de nem ennyire. Én akkor nem alszom jól, ha tudom, hogy másnap időre kell kelnem. Ez akkor is így van, ha mondjuk kirándulás miatt kellene, tehát nem pl munka miatti stressz. Hétvégén viszont semmi gond. Olyankor sem alszol jól, ha másnap akármeddig aludhatsz?

2010. ápr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
után=úton
2010. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Először is köszönöm a kulturált és segítőkész válaszokat. Leírom egy átlagos estémet.


Munka: 10:00- 15:00 vagy 16:00-ig a belvárost járom tömegközlekedéssel és gyalog. Nem tartom megerőltetőnek.

Reggelizni nem szoktam, napközben is sajnos rendszertelenül eszek.

Hazaérek: 17:00-17:30körül

Vacsora: legkésőbb 20:00, de átlag 18:30 főétkezés( mindig meleg étel )

Fürdés: rendszerint zuhanyzás, ritkán áztatom magam.

Az elalvással gond nincs, majdnem minden este van szex utána max 2 perc és alszom is( nem az aktus két perc:D:D)

Az igazat megvallva sokat filózok a gondjaimon, mert az rengeteg van. A szoba ahol alszom tökéletesen sötét, máshogy nem megy az alvás és hűvös is 18-20 Fokban-ban alszunk. Sajnos olvasni nem szoktam csak tévézni, mert az olvasás nem köt le. Bár most, hogy említitek ha jó filmet látok, akkor jobb az alvás. Most veszítettem el egy gyerekelhelyezési pert, ami nagyon megvisel, meg hát ezer más dolog gyötör. Ezek ismeretében talán többet tudtok javasolni! Mindenesetre köszönöm, hogy tényleg ilyen jó fejek vagytok. Várom a további infókat, de egy orvost akkor felkeresek.

2010. ápr. 2. 19:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Még pár infó: Egyébként 26 éves férfi vagyok nagyon boldog párkapcsolatban és igencsak aktív szexuális életet élek(hál Istennek). Aludni meztelenül szoktam, de mindíg zavarnak a zajok és a párna a úgy van, hogy a fülemet takarja, de nem fulladok bele. Viszont néha alvás közben úgy érzem, hogy fel sem akarok kelni. Ez amúgy már elég régóta tart. Kb 2 év talán. Ha valami eszembe jut még megírom és ha a doki valamivel "megment" akkor azonnal jelzek nektek is. Köszönöm még egyszer mindenkinek.
2010. ápr. 2. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!