Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi a sok 20 éves,...

Miért hiszi a sok 20 éves, hogy olyan sok élettapasztalata van?

Figyelt kérdés
Azért írom ebbe a kategóriába, mert itt szoktak komoly problémákkal kapcsolatos kérdéseket feltenni, és sokszor olyan éretlen válaszok jönnek, és megsértődnek, ha valaki leírja az igazat. Mégis honnan lenne élettapasztalat, mikor még nem élt eleget, nagyon sok mindent még nem látott, nem tapasztalt, még csak most kezd élni!
2011. febr. 1. 14:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
62%
Attól, hogy valaki nem 60 éves, még lehet érett, tapasztalt. Mi azzal a baj, hogy tanácsot ad, leírja a véleményét stb. Kérdeznek, ő válaszol, az is egy vélemény, tanács. Ha zavar, legközelebb úgy írd ki, hogy csak a tapasztalt, 20 éven felüli emberek véleményére vagy kíváncsi. Ha meg fiatalabbak válaszolnak az a baj, ha idősebbek az. Senkinek semmi nem jó itt, már mindenbe belekötnek.
2011. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
51%

Eltekintve azoktól, akiknek kijutott a sorstól...

Akikre kérdező gondolt: azok a nagykorúságukat betöltött fiatalok, akik azt hiszik, hogy mert megéltek egy-két veszekedést a szülőkkel, kiléptek a nagybetűs életbe, befizettek háromhavi csekket, hetente párszor bevásárolnak, és az élet nagy dolgairól elméleteket gyártanak, azok fitogtatják az élettapasztalatukat.

Akiknek valóban van, az nem fitogtatja...


(Csak mert a többiek leírták: én 20 évesen

önálló keresettel rendelkeztem, két állásom volt, albérletben laktam, két embert mentettem meg a haláltól, magam túl egy öngyilkossági kísérleten, egy idegösszeomláson, azóta egy gyógyíthatatlan betegségen is. Mindent saját erőből teremtettem meg magamnak, de!

Soha nem vertem a mellem, és nem panaszkodtam, mert azóta egészséges vagyok, mindenem megvan, tehát: befogom a számat...)

2011. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sokan keveritek a tapasztalatot a tragédiával.

Nekem is kijutott fizikai és lelki terrorból, de nem hiszem, hogy ez tett tapasztalttá.

Egyébként az "idősebbek" jobban megsértődnek, ha nincs igazuk, mert azt hiszik, a bölcsességük a szülinapjuk számával nő.


"A konditeremben van egy alapszabály: sose nevesd ki azt, aki gyengébb nálad, mert nálad is van legalább egy erősebb."


Ez meg nagyon tetszett.

2011. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
60%
Hiába érzed magad most tapasztaltnak vagy bölcsnek, elég hozzá fél év, és máris máshogy gondolod azt, ahogyan most bármit is gondolsz. Ez pedig a fél évvel későbbiekre is vonatkozik...
2011. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
45%

Hát nem tudom.. ami azt illeti, nekem 10 évesen kellett felnőnöm, onnantól kezdve kezdtek "eltűnni" a szeretteim, barátaim. Mostanra legalább 20 személyt veszítettem el a családomból, ismeretségi körömből. 15 éves korom óta melózom suli mellett, tele vagyok jóféle betegségekkel, amik valószínűleg hosszú távon megnehezítik/megrövidítik az életemet, plusz még az exem is úgy búcsúzott, hogy akkora hitelt akasztott a nyakamba, hogy sosem lesz semmim.. Ettől függetlenül sosem éreztem úgy, hogy olyan nagy élettapasztalatom lenne. Egyszerűen csak másképp gondolkodom.

Aki azt hiszi, sokat tud, valójában nem tud semmit.

Tisztelet a kivételnek, pl azoknak, akik sérülten is képesek kiegyensúlyozott, boldog életet élni. Egyébként számomra pl. az öngyilkosság nem élettapasztalat.. Három öngyilkost ismertem, mindhárom eset után többek élete ment tönkre a gyászban. Szóval én abszolút nem tartom elfogadható megoldásnak..

2011. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
52%
Ja, amúgy 26/N
2011. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
15%

Azért az mókás, hogy mindenki leírja, hogy mennyivel tapasztaltabb az átlagnál, és ilyen indokokkal, hogy gúnyolták. Na és? Az emberek legalább felét gúnyolják tinikorban.


Azt viszont megírhatná valaki, hogy engem miért kellett lepontozni, amikor leírtam azt, amiben valóban tapasztaltabb vagyok az átlagnál, csak az épp nem az itt divatos "jajderossznekem-mindenkimeghalkörülöttem" téma. Bár ilyeneket is írhattam volna, csak pont azért nem írtam, mert tudom, hogy ebben - csúnyán szólva - semmi extra nincs.


Ja még egy: még a kérdésre is válaszoltam :)

Szóval miért is kellett?

14:27 voltam.

2011. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem szép dolog egymásra mutogatni. Nyilván hogy mindenkinek voltak vannak kisebb nagyobb gondjai van akinek a gúnyolódás olyan dolog ami nagyon mélyen megsebzi és nem tud túllépni rajta. Én jobban szeretem meghallgatni az embereket még akkor is ha sokszor nem értek velük egyet de szeretek segíteni én nem ítélkezni.Egyébként én írtam az egyik hosszabb választ.
2011. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

14:40

20 éves leszel, és már meghalt egy gyereked, és már megint terhes vagy?

2011. febr. 1. 15:08
 30/61 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert nem tudják, mi az az élettapasztalat. Persze, vannak akiket nagyon sok tragédia ért, fiatalon súlyos betegek, stb... De az élettapasztalat nem csak ebből áll. Nem az lesz tapasztalt, aki 1 bizonyos nagyon rossz dolgot átélt... Sőt, nem csak a negatív élmények számítanak tapasztalatnak. Szerintem annak van sok, aki tényleg régóta figyeli a világot, sok rosszon túltette magát, de kipróbált sok jót is, sokfelé járt, harcolt valamiért, segített másokon, elért egy nagy célt, látta a világ napos és viharos oldalát, és tudja, miről beszél... szerintem ez számít élettapasztalatnak. Bár relatív... kinek mi...

Én úgy fogalmaznék, hogy sok 20 éves van, aki átélt bizonyos dolgokat és van fogalma róla, de olyan tényleg nincs, hogy egy 20 évesnek igazán sok élettapasztalata legyen, mert ahhoz pár év kevés, és csak felnőtt fejjel kezdjük el gyűjteni a tapasztalatokat...

2011. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!