Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi a sok 20 éves,...

Miért hiszi a sok 20 éves, hogy olyan sok élettapasztalata van?

Figyelt kérdés
Azért írom ebbe a kategóriába, mert itt szoktak komoly problémákkal kapcsolatos kérdéseket feltenni, és sokszor olyan éretlen válaszok jönnek, és megsértődnek, ha valaki leírja az igazat. Mégis honnan lenne élettapasztalat, mikor még nem élt eleget, nagyon sok mindent még nem látott, nem tapasztalt, még csak most kezd élni!
2011. febr. 1. 14:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
40%
Kedves kérdező gondolom ha ilyen szép kérdést képes voltál megfogalmazni olvasni is tudsz. Egyébként igen kisbabát várok a férjemtől nem egy egy éjszakás kaland után. Boldog vagyok és egyáltalán nem bánom hogy így alakult. Remélem elégedett vagy a válaszommal.
2011. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:
Nem az érettség jele, ha valaki leírja ide, hogy vele már mennyi minden történt. Gondoljatok bele, hogy ha eddig pár év alatt ilyen sok mindenen keresztül mentetek, akkor még mi minden vár rátok. Ez semmi ahhoz képest! Tisztelet annak, aki súlyos beteg!
2011. febr. 1. 15:12
 33/61 anonim ***** válasza:
37%

14.44-esel és 15.09-cel értek teljes mértékben egyet!


Rengeteg tragédián, megdöbbentő dolgon mentem már keresztül, de nem mondanám magam hajj de nagy élettapasztalattal rendelkezőnek.


De minden szerénység nélkül kijelenthetem, hogy sokkal felelősségteljesebben, komolyabban gondolkodom sok mindenben a korombeliekhez képest.


Egy 30 valahány éveshez képest talán "semmi" vagyok, de a korosztályom átlagához képest már igenis sok tapasztalatom van és sok dologban jogosan "oszthatom az észt" mert átéltem.


L/19

2011. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
69%

Én is kérdeznék ha az ember nem a vele átélt dolgokból merít tapasztalatot ha nem az inspirálja amit átélt és nem attól kezdi másképp látni értékelni a dolgokat akkor mégis mitől?

Ha annyira tudod hogy a rossz élmények nem tesznek tapasztaltabbá akkor azt is tudod mi igen.

2011. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

"azt is milyen érzés elveszíteni a gyermekünket, mikor az orvos közönyös hanggal elmondja hogy a gyermekünk meghalt."


Te írtad!

2011. febr. 1. 15:16
 36/61 anonim ***** válasza:
86%
A bölcs embert nem a kora és tapasztalatai teszik bölccsé, a tapasztalt ember pedig nem lesz bölcs a tapasztalatai miatt.
2011. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
77%
Maga a kérdés nem jó. Mindenki más éren tapasztalt, vagy tapasztaltabb...
2011. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
50%
A 14 évesek 90% azt képzeli, hogy ő érettebb a többieknél, amit sokan lépten-nyomon bizonygatnak. Ahogy múlnak az évek, és tényleg érettebbek lesznek, szembesülnek az élettel, egyre kevesebben hiszik ezt, de a 20 évesek között is akad azért jópár, aki ebbe éli bele magát.
2011. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
59%
Azért hiszi ezt PÁR! 20 éves, mert az anyuci apuci mindent megadott neki, s épp, hogy még csak most élte meg az élet legapróbb rossz dolgait, s még csak most kezd rájönni, hogy mi is ez az egész. Ha ő lehet a legmenőbb, (hisz manapság már az számít, hogy milyen márkás, s milyen divatos, s mennyire sokba került, meg, hogy a legújabb e)! akkor miért foglalkozna már más " nyomorával"....?? S ha neki mindene megüti ezt a kategóriát, s ezt látja a kis osztályába, az iskolájába, akkor miért hinné már azt, hogy van nála jobb, okosabb. Hisz soha nem nevelték, s mondták azt neki, hogy nem minden habos torta, akkor miért ne hinné azt, hogy ő az isten, ő a legjobb, s ő rendelkezik a legnagyobb élettapasztalattal a földön, mikor azt sem tudja mi a szó jelentése. Hisz miért is foglalkozna igazán ezzel? Ha nem tűnt volna még fel mindenkinek, manapság már nem az ész, s a bölcsesség a nagy dolog, hanem a KÜLSŐ. Belső már nincs ebben az elkorcsult világban, itt már egy kalap alá van húzva minden. (aki a belsővel foglalkozik, az már nem számít embernek, jónak, értelmesnek... persze sok ember hála égnek ez nem érdekel, s azért marad ilyen is a földön:) )Az érték szó, teljesen átformálódott, s az, hogy egyesek rájöttek, hogy mi a fontos, s mi értelme az életnek, az ma itt már nem számít. Addig számít amíg valaki a diplomájával, vagy épp annélkül, megmenti a nagyképű pénzes nagyszájú butákat, s kezedbe nyomja a pénzt, addig kell, az értékes tudás, amit megszereztünk a világ egy részéről most példaképpen. De utána már nincs tovább. Kell csak a milliós ruha, a millós ház, a színes hajak, sminkek, míg egyszer talán az ilyenek is rájönnek, hogy egyedül vannak, s valójában a hírnévvel és a pénzel, nem értek el sokmindent, s nem is éltek valójában...
2011. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
53%
Igen mert így történt de ez nem válasz a kérdésemre. Te mitől vagy olyan tapasztalt? Miből nyertél tapasztalatot, honnan tudod hogy ki mitől lesz az? Egyébként én sem érzem magam túlzottan annak csak ezt tisztázzuk. Megtanultam hogy kiben bízzak és kiben nem tudom mit akarok az élettől és nem félek kiállni a véleményem mellett. Lehet hogy nem nagy tapasztalat de nekem elég. De ha jobbat tudsz világosíts fel.
2011. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!