Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel a férje a hazasság előtt házassági szerződést akar aláíratni, melyben ki van kötve, hogy válás esetén jövedelemarányosan részesülnek addig megszerzett vagyonukból(itt többnyire kp-ra gondolok)És ami engem felháborított, hogy gyerek születás esetén sem akar ezen változtatni a leendő férj.Mondtam barátnőmnek, hogy gondolja át ezt az egészet, mert ha pl a férj félrelép x idő után(mégha nem is olyan fajta)nincstelenul távozik a kapcsolatból, mert a férj kb ötszörösét keresi, mint ő.
2011. jan. 30. 11:12
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
74%

Megdobbento, h igy gondolkodnak az emberek manapsag!!! Remelem, a baratnod egy szalmaszallal sem dolgozik tobbet a haztartasban majd, mint a "jovendobeli" ferje. Nem mos, mosogat el utana, nem foz ra, nem takaritja ki a lakast. Mindent egyenlo mertekben megosztanak. Ha beteg a gyerek, a ferj is otthon marad. Sot azt az idot, amit az ember otthon tolt a gyerekkel (gyes, gyed) azt is egyenloen osztjak el. Meglatjuk, h toleraljak ezt a kedves apuci munkahelyen. Megvarjak-e a munkahelyen, vagy esetleg megkerik,h kopogtasson egy masik ajton, ahol esetleg kevesebbet fizetnek. Ezzel a baratnod csak jobban jarna, hisz egy csomo terhet levenne a vallarol a kedves apuci. A megmaradt idot pedig karrierepitesre szanhatna. Szep kilatasok mondhatom!!!!

Nokent sokkal tobbet keresek mint a ferjem, de sose lenne pofam ilyen hazassagi szerzodest alairatni vele. Igazabol, ha ugy dontene, h massal folytatna az eletet, semmi ellenvetesem a 50-50% ellen. Ugyanis a merce barmikor megfordulhat. Elveszthetem a munkam, akkor o az aki tamogat( volt mar ra pelda). Egyszer fenn, egyszer lenn.Igazabol, ha otthagyna, a legkisebb gondom is nagyobb lenne a piszkos anyagiaknal!

Szemet egy vilag a mai!

Apuka szepen epitgeti a karrierjet,egy szalmaszalat sem tesz keresztbe otthon, addig anyuka kiteszi a lelket a csaladjaert! Igen, ezt senki nem fizeti meg!

2011. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
74%

Az utolso vagyok megint.

Nehogy alairjon ilyen hulyeseget a baratnod! A ferj barmikor dobbanthat egy fiatalabbal semmit sem veszit. A baratnod meg felaldozta a karrierjet a csaladert! EZ IGY NEM EGY CSALAD! En no vagyok, de itt mellettem a ferjem is hulyesegnek tartja ezt a szerzodest!

2011. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
48%

22.59 Dehogy értem félre. A férfi ebben az esetben semmit nem veszít, onnantól, hogy ez a szerződés él, azt enged meg magának, amit csak akar. Aki ilyen szerződést aláíratna a párjával, az nem véletlenül teszi. Kényszerpályára akarja helyezni a másikat.

Semmiképp nem szabad aláírni.

2011. jan. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
Örömmel tapasztalalom, ha elvétve is,de vannak még olyan emberek, akik norámlisan gondokodnak..Mondtam a barátnőmnek, hogy ő is kössön ki feltételeket, válaszul a feltételekre.Egy így lenne fair.
2011. jan. 31. 09:39
 55/55 anonim ***** válasza:
Az természetes,hogy ő is köt feltételeket. Pont ez az értelme a házassági szerződésnek, hogy váláskor ne tudják kisemmizni a másikat. Bele lehet foglalni a gyerektartást is, sőt bármit, nem csak a fizetést. Ez nem hülyeség,én sem mennék enélkül férjhez. Hiába a nagy szerelem, először mindenki úgy gondolja,hogy sosem válik el, de az idő meg tudja változtatni az embert,vannak iszonyú undortó válások. A szerződés a válási folyamatot is lerövidíti és korrekt is, az alapja pont a megegyezés.
2011. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!