Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel a férje a hazasság előtt házassági szerződést akar aláíratni, melyben ki van kötve, hogy válás esetén jövedelemarányosan részesülnek addig megszerzett vagyonukból(itt többnyire kp-ra gondolok)És ami engem felháborított, hogy gyerek születás esetén sem akar ezen változtatni a leendő férj.Mondtam barátnőmnek, hogy gondolja át ezt az egészet, mert ha pl a férj félrelép x idő után(mégha nem is olyan fajta)nincstelenul távozik a kapcsolatból, mert a férj kb ötszörösét keresi, mint ő.
2011. jan. 30. 11:12
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
81%

Ebben az esetben!??

hozzá se mennék, és nem is szülnék egy olyan embernek aki így akarja megalapozni a "JÖVŐT"..ez milyen jövő már???mindennap azzal a gondolattal ébredni és feküdni le..élni, hogy bármelyik pillanatban elválik a pasi a csajtól csak azért hogy a csávó kisemmizze???azért ez elég durva dolog hogy így érjen véget egy "BOLDOG" kapcsolat...

2011. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 BlackSword ***** válasza:
49%

"Akkor is hülyeség. Semmi szerelem nincs abban az emberben, aki ilyenekre kényszeríti a párját, csak a haszon lesés van benne. Hihetetlen, hogy idáig fajultak a helyzetek... Elképesztő... Ijesztő..."


Persze hogy nincs egy szerződésben semmi szerelem... Az az anyagiakról szól, és nem a szerelemről... A házasság szól a szerelemről... Ne keverjük össze!!! És gyerek esetén miért kellene módosítani??? Szépen nevelik közösen, és ha elvállnak, akkor ha a kedves "kényszerített" anya semmi olyan súlyos vétséget nem követett el, akkor borítékolható a gyerekelhelyezés, és a gyerektartás is...

Nem tudom egyesek min vannak fennakadva... A házassággal csak a közös szerzemény lesz közös... Ami előtte volt, meg amit külön kaptak azok közösek lesznek...

Ráadásul hány idióta (gonosz) kérdés jön ide is nap, mint nap, hogy hogyan tudnék több pénzt kipréselni az ex férjemből gyerektartás címén... így legalább nem lesz gond az elosztásnál... Mindketten tudni fogják, hogy mi az övék, és mi nem...

2011. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
48%
Fordított esetben a barátnőd sem akarna szerződést???Ő keresne 5x annyit, aztán ha válnának belemenne a fifty-fiftybe?Ugyan már.Az pedig ne is menjen férjhez, és ne is szüljön, akinek csak a meggazdagodás, válás esetén a másik lehúzása jár az eszében.
2011. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
76%
Az ugye mindenkinek világos hogy a házasság alatt szerzett vagyonról van itt szó és nem az előtte szerzettről(hisz az törvény szerint amúgy sem közös)
2011. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

Törvény szerint közös, de ha előtte kikötik szerződésben ezt az "elosztást" akkor már ez érvényes.(vagy mégse?)De majd biztosan megkérdeznek egy ügyvédet...

Nem kövezném meg a barátnőmet, ha egyből rohanna vissza dolgozni, akkor amikor még a gyerek csak 6 hónapos...

2011. jan. 30. 12:39
 36/55 anonim ***** válasza:
73%

Ha ilyen ultimátumot adott volna a férjem anno akkor nem megyek hozzá akármennyire is szeretem!

27/N

2011. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:
Már picit több, mint 6 éve együttvannak
2011. jan. 30. 12:46
 38/55 A kérdező kommentje:
és nagyon szereti
2011. jan. 30. 12:51
 39/55 anonim ***** válasza:
30%

Én aláírnám, pedig nő vagyok.

Nem örülnék, ha ötször annyit keresnék és váláskor nekem maradna a fele...mi ez már? El lehet menni tanulni és olyan munkát választani amivel jobb lesz a fizetés, nem pedig a másik által megszerzettet osztani.

2011. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
Persze mindent meg fog tenni, hogy ő is minél jobban keressen, de úgy vettem ki a szavaiból, hogy akár tisztességtelen munkába is belemenne.
2011. jan. 30. 13:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!