Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel a férje a hazasság előtt házassági szerződést akar aláíratni, melyben ki van kötve, hogy válás esetén jövedelemarányosan részesülnek addig megszerzett vagyonukból(itt többnyire kp-ra gondolok)És ami engem felháborított, hogy gyerek születás esetén sem akar ezen változtatni a leendő férj.Mondtam barátnőmnek, hogy gondolja át ezt az egészet, mert ha pl a férj félrelép x idő után(mégha nem is olyan fajta)nincstelenul távozik a kapcsolatból, mert a férj kb ötszörösét keresi, mint ő.
2011. jan. 30. 11:12
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
33%

Micsoda?

Na várjunk egy kicsit, az egy dolog, hogy valaki nincs megelégedve a saját fizetésével, de hogy tisztességtelen munka???

Teljesen jogos a szerződés, hisz a férj 5-ször annyit keres, ha lesznek gyerekek akkor válás után pedig gyerektartást ugyanúgy ő is köteles lesz fizetni. Fel nem tudom fogni mi a felháborodás oka, ha jó a kapcsolatuk akkor az a papír csak van, hiszen nem lesz válás, ha meg rossz,akkor pedig részarányosan tudnak osztozni a megszerzettekből. Az igazságossággal van baj?

2011. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó!

Nem érted hogy a házasság alatti kereset határozza majd meg hogyan is osztozkodnak és mindemelett a nő GYES-EN vagy GYED -en lesz 6 évig kb. és akkor nincs (nnyi)keresete önhibáján kívűl??????????

2011. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Szerintem te látod jól, utolsó...semennyi pénzzel nem lehet kompenzálni továbbá azt sem ami a szüléssel jár, meg az utána következendő dolgokkal
2011. jan. 30. 13:50
 44/55 anonim ***** válasza:
16%
És? Ha elválnak, a nő megkap annyi pénzt, amennyiért MEGDOLGOZOTT (hisz míg otthon van a gyerekkel, addig a férj úgyis eltartja, ennyi erőből az sem igazságos), a gyerek után meg elegendő gyerektartást. Utána az anya dolgozhat tovább.
2011. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
76%

A férfi eltartja a feleségét?Nem,a gyermekei anyját tartja el és ez nagy különbség!

Egyébként azt nem akarja belefoglalni hogy mennyi sex legyen per hónap?!?!?

Vicces!Ez lenne a szerelem?

2011. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
Számomra teljesen megdöbbentő, hogy az emberek manapság hogyan gondolkodnak!Szerintetek mennyi pénzzel ér fel egy gyermek megszülése?a nagy fájdalmak?satöbbi?
2011. jan. 30. 14:11
 47/55 anonim ***** válasza:
9%
ennyire anyagias a hölgy, hogy mindent pénzre akar váltani?
2011. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
26%
Én azt nem értem miért válnának el az alatt az idő alatt ameddig GYES/GYED-en van, amúgy feltételezem, hogy ilyenkor a korábbi fizetés fényében lépne életbe, hiszen addig ő is hozzájárult a fizetésével, nem csak a pillanatnyi állapot függvénye a dolog, legalábbis én így gondolom.
2011. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
83%

Hát emberek, a házasság élet- és vagyonközösség. Ha a pasi nem úgy gondolja, akkor keressen olyan feleséget, aki pont annyit keres, mint ő. Szép egy házasság az, ahol a nő keres x-et, a férfi 5x-et, a nő dolgozik, aztán hazamegy mosni, főzni, takarítani, kertet rendezni, mert az x-ből erre kerül, a férfi meg dolgozik, aztán sörözik, másnap motorozik, harmadnap vitorlázik, mert ő megteheti?

Nehogy aláírjon ilyen hülyeséget. Amíg együtt élnek, mindegy ki mennyit keres, az közös bevétel. Nem kötelező házasodni senkinek, az ilyen hapsinak meg főleg nem.

2011. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Utolsó: Te félreérted, az válásra vonatkozik, a házasság ALATT felteszem ugyanolyan mértékben részesülnek a férj pénzéből, ugyanabba az étterembe mennek, ugyanoda mennek nyaralni, feltételezem, drágább helyre, amit a nő nem tehetne meg, ha a férj ugyanannyit keresne, mint ő. Házasság UTÁN pedig viszi mindenki a saját keresetét.
2011. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!