Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel a férje a hazasság előtt házassági szerződést akar aláíratni, melyben ki van kötve, hogy válás esetén jövedelemarányosan részesülnek addig megszerzett vagyonukból(itt többnyire kp-ra gondolok)És ami engem felháborított, hogy gyerek születás esetén sem akar ezen változtatni a leendő férj.Mondtam barátnőmnek, hogy gondolja át ezt az egészet, mert ha pl a férj félrelép x idő után(mégha nem is olyan fajta)nincstelenul távozik a kapcsolatból, mert a férj kb ötszörösét keresi, mint ő.
2011. jan. 30. 11:12
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem korrekt. Ha az ötszörösét keresi, akkor nem lesz gond a gyerektartással. A nő meg tartsa el magát.
2011. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem jól csinálja a férj.Nyílván ez az asszonynak nem tetszik,mert ki ha nem ő,de objektíven nézve ez igazságos.
2011. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel nem is kellene összeházasodniuk, elég egy élettársi bejelentés!Te biztos pasi vagy.
2011. jan. 30. 11:19
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Bele lehet venni a szerződésbe, hogy megcsalás esetén, vagy halál esetén mennyiben változna ez.
2011. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
59%
Korrekt. Ha gyerek lesz, ott a gyerektartás, ha elválnak nem a férj dolga eltartani az asszonyt.
2011. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is korrekt. És nő vagyok... Neked se tetszene, ha te 5ször annyit keresnél, mint a férjed, aztán válás után meg fifty-fifty...
2011. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem a nemtől függ hogy mi a korekt,egyébként férfi vagyok.
2011. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
75%
Én nő vagyok, mégis azt mondom, hogy teljesen korrekt. Ha a párom jelentősen többet keresne nálam, akkor is felajánlanám az efféle szerződést neki házasság előtt. Szerintem teljesen fair. Amúgy az előbbi válaszolónak igaza van, simán bele lehet venni, hogy ha a férj hibájából, tehát félrelép, kiderül hogy meleg és egyéb, a nő számára megalázó okokból válnak, akkor fele-fele, vagy ilyesmi. De egyébként szerintem teljesen korrekt dolog. Nehogy már leakarjon húzni a pasiról mindent, amiért tulajdonképpen ő dolgozott meg!
2011. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
51%

Minek házasodnak az emberek, ha szerződést kötnek? Hol a szerelem, hol a bizalom? Ennek már rég vége?

21/L

2011. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ebben csak annyi a különös, hogy ha én összeházasodok valakivel, akkor azt azért teszem, mert szeretem őt és vele szeretném leélni az életemet...

Ha nem tervezem hogy az egész életemet vele töltöm, akkor nem fogom ilyen módon hivatalossá tenni a kapcsolatunkat.


Persze a másik oldalról meg valóban az a helyzet, hogy ha valami történik, akkor elég érdekesen adja ki magát, hogy amíg az egyik fél szinte semmit nem tett le az asztalra, a másik meg felépített egy csodálatos, gondtalan életet, akkor ne egyformán részesüljenek a gyümölcséből.


Viszont ha mégis "örök életre" tervezik a házasságot és együtt is maradnak, akkor semmi jelentősége nincs ennek a szerződésnek!

2011. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!