Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert kotott velem ilyen...

Miert kotott velem ilyen hazassagot tudtom nelkul?

Figyelt kérdés
Lassan 2 eve hazasok vagyunk es csak nemrèg tudtam meg hogy kulon vagyonunk van,vagyis ami az ovè azaz ove,ami az enyèm ahhoz meg neki nincs koze.. Bar nekem nincs is semmim.. Miert titkolta el hogy ilyen hazassagot akart? en lettem volna az elso azt mondani,hogy nekem nem kell a reszèbol,az zavar hogy a hatam mogott csinalta,.Jogom lett volna tudni hogy milyen hazassagot kotok ,nem? Nemtudom mit higyjek ezek utan.. ez szeretetre utal ? szerintem nem.. nagyon elszomorit a dolog.. Ti mit gondoltok ?
2011. jan. 25. 16:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
75%

Tudod:

...a pénztártól való távozás után, reklamációt nem fogadunk el!!!

2011. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nincs, hogy a tudtod nélkül írtál alá valamit!!!

Te vagy a felelőtlen, amiért nem olvastad el mit írsz alá!

A férjed pedig egy sunyi, ha egészen véletlenül nem említette meg a szándékát!!

Nem őszinte a házasságod!!

2011. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
62%

Nehogy elhidd ezt az "azért nem szólt, mert nem akart megbántani" maszlagot! :D

Ha nem akart volna megbántani, akkor őszinte lett volna hozzád és bízott volna annyira benned, hogy meg tudjátok beszélni.

Mivel amikor házasságot kötünk, akkor egy PARTNERT választunk magunk mellé.

Ráadásul a házasság nem csak azért létesül köztünk, mert jujjjdecuki, vagy mert a Mari, meg a Jóska is összeházasodtak és ez olyan menő.

A házassággal egy jogi közösség is létrejön, amin ha a felek valamit alakítani akarnak, arról KÖTELESSÉGÜK tájékoztatni a másik felet is.

Nem véletlen, hogy nem köthet az egyik fél úgy házassági szerződést, hogy a másik nem írja alá!

Mivel ez mindkét fél további életére hatással lesz és ami hatással van az életedre, arról tudnod kell!


Ezt a drága párod úgy oldotta meg, hogy átb...szta a fejed.


Ez SEMMIKÉPP!!!! nem szeretetet, megbecsülést jelent.


Ez kb. ugyanaz, mint ha a nő terhes lesz, de kérdezi meg a férjét, hogy akar-e gyereket, hogy mit szól ehhez az egészhez, mert annyira szereti a férjét, hogy nem akarja, hogy az a dráááága ember idegeskedjen miatta.


Ugyan már! Tényleg valaki elhiszi, hogy az ilyenek csak és kizárólag azért történnek, mert az egyik annnnyira szereti a másikat?

Persze ettől még lehet, hogy szereti, de vagy nagyon gyáva és fél a következményektől, vagy nem tartja a párját annyira értelmesnek, hogy ezt felfogja.

2011. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
74%

"nem tartja a párját annyira értelmesnek, hogy ezt felfogja."


Ezt be is bizonyította azzal, hogy nem olvasta el.

Kérdező, ezt honnan tudtad meg? Hogy derült ki?

2011. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Pontosan mi volt a házassági szerződésben? A házasság után szerzett közös vagyonról is aláiratott valamit?
2011. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

"igen alairtam ugyved elott,de en mas szerzodesrol tudtam,ez nem volt folhozva.. vagis alairattak velem a tudtom nelkul.."


Te milyen szerződésről tudtál? Milyen van még a házasságin kívül? A lényegen nem változtat,hogy el sem olvastad.Joggal lehetsz dühös,de magadra.Felnőtt ember nem ír alá semmit,amiről nem tudja mi az.Az is nehezen hiszem el,hogy ott ültetek az ügyvéd előtt és az meg sem nyikkant,csak eléd tolta a papírt,hogy alul írd alá.Az ügyvéd el is szokta mondani,hogy mi áll a szerződésben,ugyanis még aláírás előtt lehet rajta változtatni,ha szükséges.

Nem lehet,hogy fel sem fogtad,amit hallottál? Most jutott el az agyadig és most fel vagy háborodva.Mire is?

A gyerek kérdés nem tudom hogy jön ide.A gyerek a szülő törvényes örököse.Bármilyen vagyona van a férjednek,azt a gyereke örökli.Te a különvagyonból semmit,csak a közös vagyonból.

Hogy mi áll a házassági szerződésedben,azt pedig pontosan el tudod olvasni (végre),mivel ti is kaptatok belőle példányt.

2011. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
89%

Tudod mielőtt én is férjhez mentem mi is ügyvédhez mentünk,mert a férjemnek és nekem is volt külön-külön kis lakásunk..Csak annyit mondott,hogy a szokásos formaság.Aláírjuk és már mehetünk is..Én ráértem,így elolvastam.Sem az ügyvéd,sem a férjem nem piszkált,hogy "nnaaa írd már alá,,,ne szarakodj,minek elolvasni...csak írd oda a neved" Megvárták míg szépen elolvasom.Amikor a végére értem,az ügyvéd még rá is kérdezett,hogy mindent rendben találok,van valami amit hozzátennék esetleg? Mondtam hogy van! Írjuk oda,hogy az én kis vagyonom sem megy felesbe.Végül is lett egy olyan szerződés ami pontról pontra mindkettőnk érdekeit szolgálja..Aláírtam! De ha tiltották volna hogy elolvassam,vagy nem tetszett volna amit olvasok,még keresztet sem írtam volna a papírra..

Kérdező.

A te férjed nem csapott be,hiszen tudnod kellett,hogy a házasság előtti vagyon nem feleződik.Az házasság előtti vagyon azé aki vitte magával.Nem csapott be,mert biztos tudtad,hogy van lakása.

Nem csapott be,mert lehetőséged lett volna szépen végigolvasni a szerződést..Itt nem hinni kell,hogy valami másról van szó,hanem elolvasni,és ha nem tetszik elzárkózni az aláírástól.Bizony itt te hibáztál..

Egyébként te ha elég raknak bármi szerződést soha nem olvasod el? csak aláírod és kész???

2011. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
86%
Én nemrégiben húzattam ki a fogam. Hogy jön ez ide? Ott is adtak egy papirt, amiben beleegyem a kezelésbe, és tudomásul veszem, a papiron felsorolt "mellékhatásokat". Meg is lepődött a doki, hogy elolvasom, és csak utánna irom alá. Ezt is elolvastam, tudomásul vettem, (mivel itt nemigazán tudok sem hozzátenni, sem elvenni belőle) és aláirtam. Akkor meg egy ügyvédi előtt elémtárt bármilyen természetü okmányt még gondosabban kezelek. Ha kell, 5x elolvasom, és még rá is kérdezek a nem tiszta pontokra. Itt-ott változtatok rajta, ha nem tetszik. Magadra vess, ha te nem ezt tetted.
2011. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
46%

17:55

Ja! A másikba vetett, túlzott bizalom hátulütői.

2011. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy sokan miért a férjet hibáztatják??


Az ügyvéd nem elé toppant nagy hirtelen a semmiből!!


1/ Oda készülni kellett!!

2/ Gondolom, hogy már hetekkel előtte szól a férjed, hogy mentek?!

3/ Az odafelé úton is megkérdezhetted volna!

4/ Az ügyvédnél a váróban is amíg vártátok, hogy ti következzetek!!

5/ Majd bent az ügyvéd ismertette élőszóban(!), hogy miről szól a szerződés!!

6/ Amikor a kezedbe vetted, legfelül, vastagon kiemelve, ott van a címe/megnevezése a szerződésnek!!!

(Olvasni, csak tudsz?!)

7/ Az ügyvéd hagy elég időt a szerződés elolvasására!

8/ Amikor elolvastad, a végén oda van írva, hogy elolvastam és megértettem!!

9/ Az ügyvéd szóban is felteszi a kérdést az aláírás előtt, hogy megértetted-e ill. egyetértesz-e vele??!!


10/ ...ÉS CSAK EZEK UTÁN TÖRTÉNIK MEG AZ ALÁÍRÁS!!!!!!!



Tehát miről is nem tudtál eddig??????????????????????

2011. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!