Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktal segiteni masoknak?...

Szoktal segiteni masoknak? Penz, vagy viszonzas nelkul, onzetlenul?

Figyelt kérdés
Egy honlaprol jutott eszembe a kerdes(nem mondom melyik, nehogy reklam legyen). Barmilyen segitseg erdekel, pl. ha kidobnal egy regi, de ep szekrenyt megkerdezed, hogy kell-e valakinek? Szabadidodben segitenel az idos szomszed neninek bevasarolni? Vigyaznal a baratod kutyajara, mig o videken/kulfoldon van? Segitenel matekbol egy kislanynak, mikor epp raersz es tudod, hogy szuksege van ra?
2011. aug. 26. 12:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Mindet megtenném, kivéve matekosat, mert abból én is segítségre szorulok :S
2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Néha igen. Barátoknak, rokonoknak elég gyakran. Idegeneknek nem nagyon, mert általában még én leszek a rossz.
2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne?
2011. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Csak a kutyára vigyáznék meg a matek. A többi kizárt, nem teng bennem túl az empátia.
2011. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Elvből.


Amikor apu meghalt, anyut apu összes barátja (házaspárok) elhagyta.

Amikor az én férjem meghalt, a férjem barátai és házastársaik 3 hónap után lekoptak, nem veszik fel a telefont, nem válaszolnak az emalre.

Amikor apu meghalt a cégtársak kijátszották a jogszabályokat, nem adták ki a vagyonunkat kb. 35 millió ft-t. Nem volt pénzünk pereskedni!


Ezek után nem segítek senkinek.

2011. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Mi szoktunk, leginkább a régi holmik elajándékozását.

Az idős szomszéd néniknek kocsijuk van, de a szatyrot szoktam segíteni hazahozni ha épp találkozunk.

A másik kettőben is segítenék, de még nem kértek fel rá :)

2011. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Anyagilag nem segítenék idegeneknek, mert nem tudhatom, hogy az illető nem magának köszönheti -e a helyzetét. Nálunk is van egy család, akinek lehetne segíteni, de ott egyik szülő sem hajlandó elmenni dolgozni, pedig felajánlottak nekik munkát. Akkor miért adjak?

A családomnak adnék gond nélkül, amíg erőmből futja.

Amikor kirakok valamit lomtalanításkor, akkor az egyben a beleegyezésem is, hogy bárki viheti, aki előbb ér oda. Ha nagyobb bútorról van szó, akkor ismerősöknek szólok, hogy kell -e nekik. Idegeneknek nem hirdetem, mert nem engedném be őket még a kertbe sem, mert hallottunk már sok ilyen sztorit. Ház elől elvihetik.

Kutyára nem vigyáznék, mert annál felelősségteljesebb vagyok, mintsem ilyet felelőtlenül elvállaljak, miközben azt se tudom, hogy eszik -e vagy isszák.

Önző ember vagyok, mert tudom, hogy a segítőkészséget kihasználják. Nekem is megvannak a magam feladatai, amiket nekem kell megoldanom, senki másnak. Ha erőfeszítésbe is kerül, de azért megoldom, és akkor más is meg tudja.

2011. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Igen, de lassan leszokom róla. Semmi értelme.
2011. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Idegeneknek nem nagyon.

Barátoknak szoktam, de az alap szerintem.

2011. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Na, tok jo, hogy ennyi jofej ember van! :) (nem valaszokra szamitottam, ahhoz kepest egesz jo) En meg a nagymamamtol tanultam, o is segit mindenkinek, ha meg neki van szuksege akkor rendszerint vissza is kapja, de o nem azert segit. :) En onkentes vagyok korhazban, es latasserulteknek olvasok fel, amellett, hogy most kezdem az egyetemet es dolgozom is mellette. Szerintem ennyi mindenkinek belefer (persze csaladosoknak nehezebb) es olyan jo adni. :) Sajnalom azt akinek rossz tapasztalatai voltak, de ha megdobnak kovel es te kenyerrel dobsz vissza, meg nem biztos, hogy te jossz ki rosszul, bar ezt a helyzet donti el.
2011. aug. 26. 13:08
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!