Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert kotott velem ilyen...

Miert kotott velem ilyen hazassagot tudtom nelkul?

Figyelt kérdés
Lassan 2 eve hazasok vagyunk es csak nemrèg tudtam meg hogy kulon vagyonunk van,vagyis ami az ovè azaz ove,ami az enyèm ahhoz meg neki nincs koze.. Bar nekem nincs is semmim.. Miert titkolta el hogy ilyen hazassagot akart? en lettem volna az elso azt mondani,hogy nekem nem kell a reszèbol,az zavar hogy a hatam mogott csinalta,.Jogom lett volna tudni hogy milyen hazassagot kotok ,nem? Nemtudom mit higyjek ezek utan.. ez szeretetre utal ? szerintem nem.. nagyon elszomorit a dolog.. Ti mit gondoltok ?
2011. jan. 25. 16:54
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
76%
Egész mellékesen: a házasságkötéskor meglévö magánvagyon soha nem lesz közös, csak az,amit a házasság ALATT szereztek a felek, illetve az a rész, amit a külövagyonra ez alatt az idö alatt költöttek (pl. ház törlesztése)
2011. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
80%
Őszintén én nem nagyon értem miről beszélsz. Amivel a férjed a házasságotok előtt rendelkezett és az ő tulajdona volt, neked ahhoz semmi közöd nincsen, akár van papír, akár nincs, akár titkolta, akár közölte veled. Akkor mi a probléma? Másik: összeházasodtatok és nem közös kasszán vagytok? Azaz külön megy a fizetés, mindenki csak a saját részét használja. Ha ez van, akkor meg le kell ülnöd beszélni vele, mert oké ahány ház annyi szokás, de házasságban amit akár külön akár együtt szereztek az közös lesz, így elég fura, ha ennyire ragaszkodik a saját pénzéhez minek házasodott.
2011. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
47%
Elég fura faszi, azért csinálta ezt mert nincs semmid. Gyereket ne szülj ebbe a kapcsolatba, mert ha megromlik a viszonyotok az utcára kerülsz a gyerekkel. Mert ő ugyan leszarja majd. Inkább titokba gyűjtsd a saját (keresetedet) pénzedet.
2011. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ebben nincs semmi kulonos, mivel ha a parod vagyonos pl. akkor lehet ovatos, hiszen a mai vilagban nagyon sokan vannak, Akik a vagyonra vadasznak.

Nem akart megbantani, de En ezt igy jogosnak erzem. Kepzeld el azt, hogy az elete munkaja vagy a sajat szuleinek az oroksegerol van szo, tehat miert lennel Te most mar ugyanugy jogosult, hiszen ezert O vagy a csaladja dolgoztak meg, tehat Teged ez nem illet.

Ez nem jelenti azt, hogy nem szeret, s ebbol most nem is erdemes nagyobb jelenet csinalnod, mivel onmagadat fogod megalazni!

Te az emberhez mentel, es az erzelmek vezereltek, vagy pedig a vagyona?

2011. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
86%

A válaszolók félreértenek! Nem írod sehol,hogy házassági szerződést kötött volna a tudtod nélkül. Csak azt írod,hogy nem tudtad,hogy a házasság ELŐTT szerzett vagyona csak az övé,és nem közös.

Pedig a törvény szerint így van. Csak az a vagyon (és adósság) közös,ami a házasság alatt keletkezik.

Feltételezem,hogy a házasság előtt is tudtad,hogy van vagyona! Akkor mi a bajod? Arról nem a férjed tehet,hogy te nem ismered a törvényt!

Ha nem tudtál a vagyonáról,azért meglehetnél sértődve.

2011. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Házassági szerződést nem csinálhatott egyedül,valószínűleg te is aláírtad,csak nem figyeltél,hogy mit.
2011. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
igen alairtam ugyved elott,de en mas szerzodesrol tudtam,ez nem volt folhozva.. vagis alairattak velem a tudtom nelkul..
2011. jan. 25. 17:13
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
hát, most így jártál, legközelebb elolvasod mit írsz alá...:/
2011. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
34%

Ez egy bizalmatlansági indítvány a férjed részéről, nem bízik benned, tehát nem szeret. Bezzeg ha gazdag lettél volna, nyugi nem kötött volna ilyen szerződést!

Ja, és amúgy mellékesen megjegyezném, hogy nem is kellett volna szerződést kötni, mert a házasság előtt szerzet vagyon, magánvagyonnak számít.

Jól keres a faszid? Mert akkor még a keresetét is belevonja a vagyonába. Hát én nem bíznék benne, a keresetedet tedd el, nehogy még azt is elvegye, képesek az ilyenek bármire.

2011. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

már bocs,de te voltál a hülye,hogy nem olvastad el mit irsz alá...

megvolt a lehetőség,már felesleges nyigni...

2011. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!