Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Ha az otthoni körülmények...

SOS! Ha az otthoni körülmények drasztikusak és elmúltam 18 mit tehetek? Segítséééég

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak.Anyámról semmit sem tudok,és nem érdeklem őt.Apám alkoholista.A házunkban nincs áram és fűtés,a fal penészes és mállik.Higiénia minimális, tisztálkodási lehetőség nincs már 2 hete.Elmúltam 18 éves ezért nem tudom hová fordulhatnék.Tanuló vagyok egy főiskolán,jövedelmem nincs.Hová fordulhatnék?Kérlek segítsetek!Szörnyűek a körülmények.Ezt a levelet is a barátnőm írja,hátha valaki tud segíteni (sajnos barátnőmékhez sem tudok költözni anyagi problémák miatt).Nagyon kérlek benneteket adjatok ötleteket.Egy elkeseredett fiatal fiú és barátnője.
2011. jan. 17. 21:43
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
A szoc.támot az egyetemek adják. Benyújtasz egy papírt és az alapján kapsz egy pontszámot. Mondjuk 200 pont a max és 150 ponttól jár szoc.tám. A pontokat meg olyasmik adják, hogy mennyire vagy rászorulva, szóval anyagi helyzet, elvált szülők gyermeke, árva, félárva, nagycsaládos stb. Szóval én nem az önkormányzati segélyekre gondoltam most.
2011. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
76%
Legelső javaslatom nekem is az volt, hogy diákmeló+kolesz
2011. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A párod miért nem megy kollégiumba? Nem fogadták el a jelentkezését? Van diákhitele? Vagy a jövedelme az kizárólag a munka?

Nézzetek utána ezeknek amiket felsoroltam, a bursának, a szoctámnak, és azt hiszem az ő esetében tényleg szükséges a diákhitel.

2011. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
22:30 anyám szarik ránk és minden héten máshol lakik." éve miután elment született 1 gyereke akit intézetbe vittek mert siralmas körülmények közt tartotta.0 jövedelem
2011. jan. 17. 22:32
 35/52 anonim ***** válasza:
32%

Persze nem érdekel az ország ügye érthető

Csak tudod akkor tudnak szoc.támogatásokat osztogatni ha van pénz a kasszában.

Az meg sajna nagyon nincs :S Ha tetszik ha nem ez van

És hidd el hogy a bérem fele megy állambácsihoz+ a munka adóm is rendesen fizet utánam

2011. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Rettentően sajnálom :(:(

Borzalmas olyan fiatalokról hallani, akik tehetségesek, értelmesek, megérdemlik a normális körülményeket és tessék :(

2011. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
sorry szóval az ő annya nem az enyém néha elfelejtem hogy már a saját nevemben írok.
2011. jan. 17. 22:34
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
80%-os, de te félreértetted, a szoc.támnak nincs köze ezekhez amiket te mondasz,ez a szoctám, amit mi emlegetünk ez az egyetemistákra vonatkozik, szóval ez nem munkanélküli segély és nem önkormányzati segély.
2011. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Nagyon zavaró hogy néha Te vagy Ő :S
2011. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Tudom, de szerinted milyen forrásból fizetik?
2011. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!