Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Ha az otthoni körülmények...

SOS! Ha az otthoni körülmények drasztikusak és elmúltam 18 mit tehetek? Segítséééég

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak.Anyámról semmit sem tudok,és nem érdeklem őt.Apám alkoholista.A házunkban nincs áram és fűtés,a fal penészes és mállik.Higiénia minimális, tisztálkodási lehetőség nincs már 2 hete.Elmúltam 18 éves ezért nem tudom hová fordulhatnék.Tanuló vagyok egy főiskolán,jövedelmem nincs.Hová fordulhatnék?Kérlek segítsetek!Szörnyűek a körülmények.Ezt a levelet is a barátnőm írja,hátha valaki tud segíteni (sajnos barátnőmékhez sem tudok költözni anyagi problémák miatt).Nagyon kérlek benneteket adjatok ötleteket.Egy elkeseredett fiatal fiú és barátnője.
2011. jan. 17. 21:43
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
68%
Estin tanul tovább, dolgozik mint minden normális ember, és a fizetéséből próbál megélni
2011. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Uh, most jól megkeverted a dolgot. Ezek szerint te a barátnő vagy.

Ebben az esetben én a húgát is kollégiumba küldeném. Mennyi idős?

Én a gimiben is kollégista voltam. Mivel nagyon rossz helyzetben volt a család, minimális pénzből megéltem ott, kevesebbe került egy napi szállásom háromszori étkezéssel, mint a suli menzáján egy ebéd.

Szóval ezt is érdemes megfontolni, mert ha utánajártok és kiszámoljátok, mondjuk a húga kollégiumban szerintem havi 10-15 ezerből tökéletesen megvan. Mármint megvan az, ami muszáj. Neki 10 ezer a kollégium, plusz a kaja. Egyébként azt is ki lehet hozni havi 15-20 ezerből, tehát ehhez minimálisan havi 35-40 ezer bevétel kell. Ha ennél több bejön, az már plusz.

Ha a húga elmúlt 16, akkor ő is vállalhat diákmunkát.

Melyik városban éltek?

2011. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Diáthitel, az havi 50 000 Ft, ebből félretenni is tud, így nyárra is lesz pénze, és ebből akár kollégiumot és albérletet is tud fizetni.

Sajnálom a helyzetüket :( A húga is menjen kollégiumba amilyen hamar csak tud.

2011. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
74%
A korod jó oldala, hogy már nem ráncigálhatnak haza, ha fogod magad, és elköltözöl.
2011. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Bocsi ha kicsit zavaros a dolog az elején még úgy tűnt hogy érthető.

Kicsi faluban élnek Nyíregyházától kb 30 km-re.

Barátom nyíregyházán tanul de a húga nem ő épp az ellentétes irányban a falutól kb 26-27 km-re.

2011. jan. 17. 22:16
 16/52 anonim válasza:
100%

Az első lépés hogy a saját nyugalmadat meg kell teremtened. Még mindig jobban jársz, laksz 2-4 veled egykorúval, mint egy ordítozó részeges alakkal aki nem dolgozik.

A főiskolának ha van kolesza, oda menj el. Beszélj a dékánnal, hogy van egy rendkívüli helyzet és intézze el mert nem tudsz így tanulni. Az önkormányzattal is beszélj és kérdezd meg milyen lehetőség van valami szoctámra. Biztos adnak valamit, amiből megvan a koleszdíj.

Ha ez sínen lesz akkor onnan már tudsz lépni. Ha már nem laksz otthon az az apád számára is jelzésértékű dolog lesz. Még akkor is üvöltözni fog miatta. Szerencsére tudsz hivatkozni arra hogy már komoly kapcsid van és nem akarsz otthon lakni.

2011. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
74%

A családsegítő lenne az első lépés már csak a kishúg miatt is, aki gondolom nincs még 18.

Én megpróbálnám az apát gyámság alá helyeztetni, mint beszámíthatatlan alkoholistát, és legalább a családi pótlékot megmenteni tőle, a is van vagy havi 30 ezer.


Aztán lehetne még próbálkozni rokonoknál, nagyszülőknél, (már ha vannak) hátha segítenek.

2011. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a munka dolgot úgy mondják itt egyesek, mintha az égből hullana. Végzett diplomás és szakmával rendelkező emberek nem kapnak rendes munkát, nemhogy egy olyan, akinek még csak érettségije van, mert az iskola folyamatban van.

És nem, nem minden normális ember dolgozik iskola mellett és bizony olyan szakok is vannak, amikből nem létezik levelezős képzés.

2011. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

22:17 ha figyelmesen olvastad volna, feltűnt volna, hogy a srác már most dolgozik.

Ebben az esetben viszont mi a kérdés? Menjenek kollégiumba, aztán hajrá!

Nem írtad meg, mennyi idős a húga.

2011. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
82%
Igen diákmunkát, ha figyelmes lennél tudnád, hogy ezek többnyire közel sem állandó munkák és arra pedig bőven nem elég, hogy eltartsa önmagát és a húgát is.
2011. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!