Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Ha az otthoni körülmények...

SOS! Ha az otthoni körülmények drasztikusak és elmúltam 18 mit tehetek? Segítséééég

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak.Anyámról semmit sem tudok,és nem érdeklem őt.Apám alkoholista.A házunkban nincs áram és fűtés,a fal penészes és mállik.Higiénia minimális, tisztálkodási lehetőség nincs már 2 hete.Elmúltam 18 éves ezért nem tudom hová fordulhatnék.Tanuló vagyok egy főiskolán,jövedelmem nincs.Hová fordulhatnék?Kérlek segítsetek!Szörnyűek a körülmények.Ezt a levelet is a barátnőm írja,hátha valaki tud segíteni (sajnos barátnőmékhez sem tudok költözni anyagi problémák miatt).Nagyon kérlek benneteket adjatok ötleteket.Egy elkeseredett fiatal fiú és barátnője.
2011. jan. 17. 21:43
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
74%
Ja és nem is teljes munkaidős munka. Nem ugyanaz, mint amikor valaki végez a sulival és elmegy dolgozni heti 5 nap napi 8 órában.
2011. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
52%

Basszus

Nem azt mondom hogy könnyű melót találni, de meg kell próbálni.

Ha meg a suli mellett nem lehet akkor sajna de abba kell hagynia.

Az állam nem fogja eltartani még x évig, és ezt nem is lehetne elvárni

2011. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hagyja abba és tengődjön még X évig érettségivel és 0 szakmával a kezében. Áhh. Fel kell venni a diákhitelt, amennyi diákmunkára lehetősége van azt elvállalni (általában ez heti 2 nap szokott lenni és kb. havi 30 000 Ft), gondolom szoctámot is kapni fog és ha jól tanul, bár ennyi megpróbáltatás mellett ezt kétlem, akkor van esélye a tanulmányi ösztöndíjra is, ha szerencséje van, akkor a bursa hungarica ösztöndíj is elérhető neki, ez is kb. 6000 Ft havonta, de neki talán 10 körül lenne.
2011. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Húga 17 éves tehát nem sokáig kiskorú.

Mi távkapcsolatban vagyunk a párommal ami még jobban nehezíti a dolgokat, de legfontosabb az lenne hogy ők jó helyre tudjanak kerülni.

Dolgozik amennyit csak tud,de ez sokszor a tanulás rovására megy mert most is az ő kicsiny fizetéséből van kaja.

2011. jan. 17. 22:25
 25/52 anonim ***** válasza:
76%
Ja és van lehetőség rendkívüli ösztöndíjra is, itt meg kell indokolni és az egyetem egy viszonylag magasabb egyszeri összeggel támogatja a hallgatót.
2011. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
17%

Diplomát szerezni vagy normálisan élni?

Az az Ő döntése,Én az utóbbit választanám

Ráadásul már annyi diplomás van, hogy olyan melókat is elvállalnak amihez elég lenne a 8 általános is :S

2011. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
49%
szoc.tám? Ne felejtsd el hogy a tíz millió embertből kb 2-3 millió dolgozik. Ennek a fele minimábéres. Mi a fenéből tudna az állam ennyi támogatást adni? Nem véletlenül vették el a magánnyugdíjat meg emelték fel a nyugdíjkorhatárt
2011. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, hogy mire akarsz kilyukadni, csak épp azt nem értem hogy képzeled el. Ha nem kap munkát hogyan élhetne normálisan? Így az iskola kb. anyagi lehetőséget is nyújt neki a diákhitellel, diákmunkával és anyagi támogatásokkal, illetve egy későbbi pontot, amivel majd teljes munkaidőben tud dolgozni.

Érettségivel minden nélkül nem tudna mit kezdeni, mondom a szakképzettek sem kapnak munkát, érettségivel nagyon nagyon nehéz és akkor se diákhitel, se diákmunka, se szociális ösztöndíj, se bursa, se egyszeri, se tanulmányi ösztöndíj. Azért nem mindegy, hogy éhezik egy évig mert munkát keres és a sulit abbahagyta, vagy folytatja és él ezekből az összegekből, elvégre ezek azért vannak, hogy a tanulmányaid alatt el tudd magad látni.

2011. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
Anyádat kötelezheti a bíróság arra hogy támogasson amíg tanulsz
2011. jan. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
22:29 tudod mi erről egyeltalán nem tehetünk,megoldást keresnénk nem az ország ügyei érdekelnek
2011. jan. 17. 22:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!