Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Ha az otthoni körülmények...

SOS! Ha az otthoni körülmények drasztikusak és elmúltam 18 mit tehetek? Segítséééég

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak.Anyámról semmit sem tudok,és nem érdeklem őt.Apám alkoholista.A házunkban nincs áram és fűtés,a fal penészes és mállik.Higiénia minimális, tisztálkodási lehetőség nincs már 2 hete.Elmúltam 18 éves ezért nem tudom hová fordulhatnék.Tanuló vagyok egy főiskolán,jövedelmem nincs.Hová fordulhatnék?Kérlek segítsetek!Szörnyűek a körülmények.Ezt a levelet is a barátnőm írja,hátha valaki tud segíteni (sajnos barátnőmékhez sem tudok költözni anyagi problémák miatt).Nagyon kérlek benneteket adjatok ötleteket.Egy elkeseredett fiatal fiú és barátnője.
2011. jan. 17. 21:43
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
85%
Szoctám, diákhitel, diákmunka. Érdeklődj az önkormányzatnál is segélyek után.
2011. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
84%
családsegítőbe menj, ott sztem tudnak segíteni.
2011. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
58%
Elköltözhetsz és eltarthatod magad. Főiskolásnak nem adnak segélyt, max. ösztöndíjat. Meg diákhitelt.
2011. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
93%

Első körön vedd fel a diákhitelt és menj kollégiumba. Ha felveszel havi 40 ezret, abból bőven megvan a lakásod és a kajád is.

A kollégiumot akkor is igényelheted, ha ugyanabban a városban tanulsz, mert nem az számít, hol élnek a szüleid, hanem hogy milyen a tanulmányi átlagod. Körülbelül havi 10 ezret kell fizetned érte. A következő félévre most még leadhatod a jelentkezést.

Ezután keress egyetem mellett végezhető munkát. Regisztrálj diákszövetkezetekhez, lehetőleg az összeshez. Ezt amúgy tilos elvileg, ezért ne reklámozd :)

Ha munkába álltál, akkor az első fél évben, amíg kapod a diákhitelt is, tedd félre a kereseted. Így lesz egy kis tartalékod. A következő félévben mondd le a diákhitelt és csak diákmunkából igyekezz megélni. Mivel ez nem fix, ezért fontos, hogy mindig legyen legalább 100-150 ezer tartalék a számládon, hogy ha netán nem lenne 1-2 hónapig munka, ne halj éhen :)

Így öneltartó tudsz lenni és teljesen függetlenedni tudsz apukádtól.

Ne mondd, hogy nem lehet megcsinálni, mert én így csináltam, ma már van egy fix munkahelyem, ahol értékelik a munkám és ezért tolerálják, hogy csak összevissza tudok dolgozni járni. A párommal összeköltöztünk, egyelőre albérletbe, de gyűjtünk egy saját házra :)

Szóval hajrá!!

2011. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Folyamatosan dolgozik diákmunkát, ha van lehetősége, abból élnek a húgával mivel az apja minden pénzt eliszik.
2011. jan. 17. 22:04
 6/52 anonim ***** válasza:
28%
de ha nincs áram hogy netezel?
2011. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:07


Olvasol is, vagy csak írsz?

"Ezt a levelet is a barátnőm írja"

2011. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Nem ő hanem én netezek (barátnője vagyok) az ő nevében írom.
2011. jan. 17. 22:09
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt teheti hogy elmegy dolgozni és abból fizeti a kollégiumot meg a kaját.
2011. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
88%
értem csak elsőre értelmetlennek tűnt akkor miért nem így írtad hogy a barátommal ez és ez történik
2011. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!