Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy teszed magad túl ezen?

Hogy teszed magad túl ezen?

Figyelt kérdés
Amikor a párod legyen az nő vagy férfi megcsal téged de annyira szereted hogy mégis megbocsájtasz neki hogy tudsz túllépni azon a dolgon hogy nem rég még más férfit/nőt ölelgetett,csókolt, szexuális kapcsolatot létesitett vele stb stb. NEm vágod hozzá a fejéhez? NEm jár mindig azon a fejed hogy éppen mikor kivel hol van ha épp nincs veled? Nincsenek rémálmaid hogy miket csinálhatott a másik emberrel? FEl lehet egyáltalán dolgozni az ilyet? Vagy azért hiába békültetek ki a kis zöld szörny mindig ott marad?
2011. jan. 17. 12:42
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
Szerintem megbocsátani szívvel nem lehet, ésszel igen. Pl. közös kicsi gyermekek, anyagi egzisztencia, stb. Észérvek. Mérlegelni kell, mi történt, hogy történt. Egyszeri félrelépés vagy viszony. A "félrelépett" illető egyénisége is fontos. Pl. ha hamar belemegy futó kalandokba vagy "kíváncsi" természet, nincs értelme tovább kísérletezni, mert újra és újra megsebez. Ha komoly, gerinces és csak botlásról van szó, jó esély van arra, hogy többé nem fordul elő. Szerintem, ha házasságról, kicsi gyerekekről, anyagi javakról van szó, érdemes szemet húnyni. Ha igazán szereted, FELEJTENI NEM LEHET. Ha csak egy kapcsolat, akkor azonnal ki kell lépni belőle. Szerelem ide vagy oda.
2011. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ennyien válaszoltatok! Sok mindenben igazatok van! Engem pl az akkori legjobb barátnőmmel sikerült megcsalnia nem túl szép emlék de egy ilyen senkinek sem az.Gyakran hozzá vágom a fejéhez és tényleg nagyon rossz. De ahogy az előbb írta valaki van egy közös kisgyermekünk illetve az anyagiak így ha már csak szeretem és nincs szerelem akkor is tűrni kell :/
2011. jan. 17. 23:29
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, dehogy kell tűrni!Az a legrosszabb amit tehetsz.Most akkor az egész életedet egy senkiházi mellett fogod leélni?Állandóan azon agyalva, hogy éppen kivel csal meg?Szex közben arra gondolva, hogy a másikkal hogyan csinálhatta?

Állj a sarkadra, hagyd ott, kezdj új életet, mindent lehet, csak akarni kell!

2011. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem tudnék megbocsátani. Két közös gyerek van, de venném a bátorságot és lépnék, jó messzire.Pedig imádom.
2011. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem tudtam magam túltenni. Megbocsátottam, folytattuk a kapcsolatot, de egyszerűen megundorodtam tőle, nem tudtam már szeretni, ő meg pont akkor lett belém nagyon szerelmes:) Szóval egy ideig még együtt voltunk, aztán dobtam őt. Ebből azt vonom le, hogy nem tudnék megbocsátani egy megcsalást, és nem azért, mert nem szeretném, hanem nem megy.
2011. jan. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék egy ilyet megbocsájtani, az biztos. Repülne egyből, az előző kapcsolatom pont így ért véget.

Másfelől el tudom képzelni, hogy más megbocsásson egy ilyet, vagy akár én is, mondjuk hosszú házasság után, de csak ha egyetlen alkalomról volt szó, nem pedig notorius félrekufircolásról. Ilyenkor tényleg csak úgy szabad megbocsájtani, hogy soha egyetlen egyszer sem vágod a fejéhez, mikor vitáztok, vagy épp rosszabb hangulatban vagy, akkor sem. Egyszerűen el kell fogadni, túllépni rajta. Hogy hogyan, azt sajnos nem tudom megmondani. Szerintem ezt ésszel át kell gondolni, hogy ezt így el tudja-e felejteni valaki, vagy sem. Ha nem, akkor inkább hagyni kell a fenébe, előbb-utóbb úgyis felemésztené a kapcsolatot.

2011. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 01-17 13:14 - Te nagyon beteg vagy lelkileg, mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!


Nem tudom, tudok-e embert ölni, mert még sosem tettem ilyet. A fenti kérdés hasonló kaliber, nem tudhatom, amíg konkrétan nem kerülök ilyen helyzetbe. Szerintem a két végleten meg lehet bocsátani, középszeren nehéz.


Vagyis ha valakinek nagyon fejlett a személyisége, akkor nem muszáj úgy megélnie, ahogy az szokásos, akkor túl teheti rajta magát azzal, hogy a párjának volt egy problémája, amin neki nem sikerült segítenie a kapcsolaton belül, ezért a párja azon kívül keresett megoldást. Ha később meg tudják ezt beszélni és találnak mindkét fél számára elfogadható megoldást, együtt maradhatnak, akkor már az lesz a kérdés, milyen konkrét formában kell a kapcsolatukban kiegyenlítődnie ennek az igen nagy egyensúlytalanságnak, amit a megcsalás okozott.


Szintén elképzelhető, hogy valakinek annyira fejletlen a személyisége, annyira függ a másiktól, hogy egy ilyen helyzetben sem mer kiállni magáért, nem képes a saját lábán megállni, ezért szemet huny a dolog felett és akkor is együtt maradhatnak, más kérdés, hogy ez mennyire lesz jó/rossz a feleknek? Én nem látom ezt a lehetőséget hasznosnak, mégis sok ilyenről hallok, tehát a jelenség létezik, kár lenne tagadni.

2011. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült túltennem magam,de nem mondom,hogy könnyű volt.Azelőtt én is úgy gondoltam ,ha megcsal akkor elhagyom;ezt csak mondani könnyű(nálam igy volt).Az első néhány hét kínkeserves volt,átsírt éjszakák,undor stb.A férjem végig kitartott és könyörgött,próbált segíteni.Láttam ,hogy megbánta,tudtam ,hogy szeret.Mára már én is sokat változtam,ő is,így ,hogy sok idő eltelt már sokkal könnyebb,de egy pici tüske még mindíg maradt.
2011. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
01.17. 13:14 Ekkora Qrvát, és még büszke is volna magára.Te beteg vagy, sajnálni tudom azt aki Téged szeret.
2011. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha gondold írhatsz én mind a két végletet képviselem.
2011. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!