Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy csak én...

Hogy van az, hogy csak én férjem nem főz, nem mosogat, nem takarít, nem neveli a gyereket?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon mindenkinek szuper férje van, csak nekem nem. Mit rontottam el?
2011. jan. 7. 22:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:
Sokan írták, hogy mintát követek. Erről csak annyit, hogy amikor (egyetlen egyszer!) édesanyám 39,3 fokos lázzal megkérte apámat, hogy ugyan töröljön már fel maga után, mert már az egész házat összejárkálta havas lábbal, amiről ugye leolvadt a hó és a sár, azt kapta a fejéhez, hogy nem azért nősült meg, hogy takarítson, hanem, hogy rá takarítsanak.
2011. jan. 8. 04:30
 52/71 A kérdező kommentje:
Akik szerint magamnak köszönhetem a helyzetemet, azoknak annyit, hogy egyetlen kapcsolatom sem volt, ahol akárcsak a szemetet levitték volna, mert az nem a férfi feladata. S mégegyszer mondom ugyanezt látom magam körül.
2011. jan. 8. 04:34
 53/71 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy rosszul választottál...
2011. jan. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk otthon apu csinálja a legtöbb dolgot. De így sem jó.


Nekem még nincs férjem, pár évig nem is lesz. Még csak nem is élünk együtt, de már elmondtam, hogy nekem nem SEGÍTENI fog a házimunkában, hanem együtt csináljuk, nekem ne segítsen senki. Persze kivétel, amikor én nem dolgozok, ő meg igen.

2011. jan. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok házas, de rengeteg időt töltünk el barátommal és közösen csinálunk mindent, így töredék idő alatt végzünk és akkor többet tudunk egymással (vagy más dolgokkal) foglalkozni. (sütünk, főzünk, mosogatunk, mindig van valami apróság)

Képzeljétek el: füvet nyírok vele minden nyáron! Hatalmas telken van a házuk, megkapom a szegélnyírót, végig megyek vele, amíg ő a nagyját elvégzi, és így nem 4 óra, míg elkészül, hanem 2! Sőt, havat is lapátolok, míg a család férfi tagjai az orrukat se teszik ki, megjegyzem: ilyenkor se, hogy segítsenek!

Az apja munkanélküli már lassan 7 éve, de arra nem képes, hogy elmosogasson maga után, megvárja míg a drága csicska felesége hazaér és ő megteszi munka után...

Nálam nincs férfi és női munka, csak olyan, amit esetleg nem tudok megcsinálni, bármit hajlandó vagyok elkezdeni, még ha férfi munka is.

Nem leszek én se, se párom egy tehetetlen ember, aki meghal, ha női vagy férfi munkát kell esetleg otthon megcsinálnia, hisz az a fontos, hogy kész legyen és nem az, hogy ki csinálta meg.

Eredmény: több idő, normális kapcsolat.

21/L (tudom fiatal vagyok, de 5 éve élek párommal kapcsolatban és otthon is én állom a sarat, nincs anyu)

2011. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a mintakövetés a párválasztásban is befolyásol bennünket. Azt szokták mondani, és általában igaz is, hogy az ellenkező nemű szülőnkhöz hasonlatos párt keresünk magunknak. Nyilván vannak kivételek, akik megutálják azt a szülőt, és emiatt teljesen mást választanak. De az általános nem ez. Olyannyira nem, hogy a rossz mintát sem vagyunk képesek azonosítani és másmilyet választani.

Az sem mellékes, hogy hol keresel. Vidéken (én úgy tapasztaltam) sokkal jobban él a hagyományos családmodell, ahol a nő a "házicseléd". Nagyvárosokban ez már közel sincs így. Nyilván az iskolázottság és az érzelmi intelligencia is közre játszik, tehát a kevésbé iskolázottak körében kevesebb olyan embert találsz, akik felvilágosultan gondolkodnak és elég empátiával vannak megáldva, hogy észrevegyék, hogy be kell segíteni (nyilván ott is vannak, csak az arányok mások).

A válasz tehát tényleg az, hogy 1) rossz helyen, rossz minta alapján, rosszul választottál.

A másik lehetséges ok: hogy kezdettől nem ezt a rendszert alakítottad ki a párkapcsolatodban, hiába lett volna fogékony rá a párod.

Egy kialakult kapcsolatban, több év házasság/együttélés után ezen már nagyon nehéz alakítani :(

2011. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
31%

az én férjem karácsonykor, ünnepeken főz - máskor én. Mosogatni, takarítani én szoktam, mosni is, ő meg bevásárol, túlórázik, befizeti a csekkeket, felfúrja a fogast, leszedi a redőnyt, befaragja a fenyőt, felteszi a kültéri izzókat, de a beltérit a gyerekek. Felcérnázza a szaloncukrot. Én meg összepárosítom a zoknit. Sütni én szoktam, ő megágyaz.

Aki elválik a házimunka miatt, ahelyett hogy megbeszélné, az szerintem nem komplett. A munka nem lesz kevesebb, csak a pénz. Egymagadra is ugyanannyit porszívózol, és ugyanannyi tv díjat fizetsz. Áramot is.Csak mellékhatásként egyedül szenvedsz, de akkor se mosogat el senki helyetted.Akkor mivel vagy előrébb? És nincs ingyenszex.

2011. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
0%

"Te ezt tényleg nem érted. :) Ha a nő 5-kor hazaért,utána 3 órát takarít este 8-ig teljesen egyedül,míg apuka kikérdezi a Himnuszt,aztán karba tett kézzel várják,hogy anyuci kész legyen és legyen mit enni,ahelyett,hogy párhuzamosan végeznék a munkát és ne anyuka álljon be munka után robotpilóta üzemmódba,mert a háztartás este még őt megvárja.Vicces vagy,hogy szerinted ez a normális. :)

"

3 órát?!?!

...ezer négyzetméteres kastély, vagy mi? 70mn-t heti egy óra alatt ki lehet takarítani. Ha valaki napi 3 órát takarít, annak az a hobbyja. Vagy a parája. Vagy tényleg kastélyban lakik.

Én pl. főzni meg szeretek.

45n

2011. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
0%

"Régen a nők háztartásbeliek voltak "

igen. és kézzel mostak, 8 gyereket neveltek, a nagycsaládra főztek(nagyszülők, nagynénik stb) és tartósítottak, állatokat neveltek, kenyeret sütöttek ennyire, és mellettte szabadidejükben megkapálták aföldecskét, meg megkötötték a kévécskét, amit apa lekaszált. A férjük nem mosogatott, de vágott fát, kialmozta a jószágot, és rendbe tette a kocsit, a tetőt felásta kertet, felszántotta a földet.

Én nem értem, hogy ma, amikor jön a víz az áram, a gáz, nincs csak kéát gyerek, az is az iskolában, akkor két ember nem tud 50 nm-t rendben tartani?

Nem kell a férfiakból háziasszonyt csinálni, van férfi munka is annyi, mint az a fél-egy óra mosogatás, portörlés.

Elmehet a postára, felteheti a téli gumit, elviheti edzésre agyereket. Nálatok semmi férfimunka nincs?

Én nem szeretnék asszonyt nevelni a férfiakból.

2011. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
0%

".Amit írtál férfimunkát,az mind idény munka és nem kell naponta megtenni."


pont ez a lényeg! A férfiaknak jobban megfelelnek az alkalmi, de fontos projektek, a nőknek meg az állandó szöszmötölés. Ez így szép.Ezért vagyunk különbözőek. Az élet nem koedukált. Szerencsére.

45n

2011. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!