Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy csak én...

Hogy van az, hogy csak én férjem nem főz, nem mosogat, nem takarít, nem neveli a gyereket?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon mindenkinek szuper férje van, csak nekem nem. Mit rontottam el?
2011. jan. 7. 22:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezt élvezi, jónak tartja, azzal semmi baj, mint irtuk. Szerintünk nem az, de ez mindenki magánügye.

De aki szerint ez nem normális, az MIÉRT csinálja???

Azt se értem, hogy szeirnted ez szivesség a szeretteidnek, de ők miért nem tesznek szivességet neked, ha szeretnek???

2011. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
0%
Tesznek, iskolába járnak, dolgoznak, szeretnek és megköszönik, amit tőlem kapnak :)
2011. jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
100%

00:03-asnak

Te ezt nem is fogod megérteni soha.Túl szolgalelkű vagy,mármár balek.Ha egy nő 8-12 órában ugyanúgy dolgozik,ahogy a férje és este fáradtan hazaér,akkor bizony a felmosás,porszívó,mosogatás stb. igen fárasztó tud lenni.Az pedig egy percig sem dob ilyenkor a nő hangulatán,ha látja,hogy a kedves párja a jól megérdemelt pihenését tölti,míg ő este 10-kor is a másnapi ebédet készíti elő vagy épp vasal,hogy a férjének legyen mit felvennie.

Egy igazi nőnek társra van szüksége,aki segít,hogy utána együtt tudjanak pihenni.

2011. jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
10%
Mégis ki áll neki este 10-kor porszívózni meg főzni? Ebédet általában biztosítanak az iskolák és a munkahelyeken is lehet, a takarítás kb. 1-2 óra. Ha végez az ember lánya 5-kor,akkor 7-re kész van még a vacsorával is, sőt, előbb is,mint 7 óra. És este 8kor már együtt nézhetik a TV-t. Addig apuka meg átnézi a gyerek leckéjét, mert egy férfinek is jól esik a gyerekével foglalkozni és úgy gondolom ezt szívesen csinálják, velem is mindig játszott apa meló után, szegénynek a hasán ugráltam. Szóval szerintem ebben semmi megterhelő nincs.
2011. jan. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
100%
Te ezt tényleg nem érted. :) Ha a nő 5-kor hazaért,utána 3 órát takarít este 8-ig teljesen egyedül,míg apuka kikérdezi a Himnuszt,aztán karba tett kézzel várják,hogy anyuci kész legyen és legyen mit enni,ahelyett,hogy párhuzamosan végeznék a munkát és ne anyuka álljon be munka után robotpilóta üzemmódba,mert a háztartás este még őt megvárja.Vicces vagy,hogy szerinted ez a normális. :)
2011. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekel mennyire tartod viccesnek vagy sem, én akkor is így tartom jónak. Vannak vallásos emberek és vannak,akik nem azok,nem értenek egyet, de elfogadják a másik álláspontját. Engem nem érdekel ki hogy rendezi a dolgait, leírtam hogy gondolom, nem fog változni attól, hogy valaki nem ért vele egyet, szíve joga ha nektek másképp jó és működik akkor úgy csináljátok, ahogy a legjobb és legkényelmesebb,de másnak nem feltétlenül az a jó,ami nektek. És még egyetlen egyszer sem panaszoltam el, hogy semmire sincs időm..és anyukám sem, pedig ő nem csak 2 gyerek után takarított anno. Ő az, akinek én azt mondom, hogy segíteni illik, na de amikkel itt néhányan előállnak..legalább akkor ne azokat bírálják, akik nem panaszkodnak.
2011. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
88%

Te bíráltad azokat,akik másképp élnek,mint te.Viccnek tartottad,hogy más esetleg elfárad a házimunkában.Nekem természetesen mindegy,hogy te megszakadsz-e és a családod ezt végignézi vagy sem.

Panaszkodni nyilván nem fogsz hisz "teher alatt nő a pálma" és akkor igazi feleség,nő és anya valaki,ha körbeugrálja a családot.Te is fogadd el,hogy valaki nem hajlandó arra,hogy ennek a nézetnek,hogy "női munka" nem kíván behódolni és tartja annyira értelmesnek a párját,hogy rá merje bízni a porszívót vagy a mosógépet,így esélyt adva arra,hogy a szabadiső valóban szabadidő legyen mindkét félnek.

2011. jan. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
12%

Egyébként írtátok ezeket a tipikus férfi munkákat, szerintem udvar rendben tartása az abszolút az, nameg a szobafestés (mi nem szoktunk festőt hívni), nyáron ugye kint fűnyírás, télen a hólapátolás, akinek van kutyája, azt is el kell vinni sétálni, etetni stb. kertes házaknál ahol tényleg van vetemény akkor azt meglocsolni, vagy egyre inkább elterjedt a kerti tó, nagyon szép tud lenni és simán el lehet készíteni házilag és rendben tartani, vagy pont a gyereket levinni a játszótérre, csomó apukát látok lent. Ezek apróságoknak tűnnek, de összeadva bőven kiteszi szerintem a főzést és a porszívózást és időben is kb. addig tart. Kisiskolás gyerekkel pedig van, hogy tényleg sokat kell tanulni, unokatestvéremmel amikor kicsi volt,akkor előfordult,hogy órákat tanultunk együtt. Az is fontos szerintem, hogy a gyereknek mesét olvassunk kiskorában és ez is lehet simán férfi munka. Szóval én úgy gondolom nem karba tett várakozás az az idő, amit esetleg valaki nem főzéssel tölt.

Na meg erre a takarítósdira visszatérve, szerintem annyira nem kell nagyon komolyan venni. Engem sem izgat, ha valamikor nincs beágyazva, vagy egyik este nincs felmosva stb. Szerintem ez így közel egyenlő munkavégzés.

2011. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
0%
A két világot hasonlítottam össze és szerintem akkor sem említhető egy lapon. Mama még anno tehenet fejt meg tényleg minden ott volt a kertben, nem a boltban vette meg. Nem lehet összevetni a kettőt.
2011. jan. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
0%

Ja a vége lemaradt, nekem mindegy ki hogy él, én abszolút mindenféle életmódot tiszteletben tartok, csak szörnyen rosszul esik, amikor hibaként emlegetik, ha valakinél a nő végzi a női munkát. Pedig az első pár oldalon tényleg mindenki szerint el van rontva, ha nem úgy van. Szerintem ez abban a formában ahogy én leírtam egyáltalán nem rossz.

Akkor értenék egyet, ha a teljes gyereknevelést, tehát az öltöztetéstől a meseolvasásig mindent a nő végezne és a kinti munka is csakis az ő dolga lenne, a férfi pedig csak a munkahelyére járna, az valóban nem korrekt, de szerintem semmi nincs elrontva abban,amit én mondtam és baleknak sem tartom magam, amiért ezt jónak gondolom.

2011. jan. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!