Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MElyik szülőtök hajszinét/...

MElyik szülőtök hajszinét/ szem szinét örököltétek s babaként mikor voltozott meg?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 22:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

nekem mindkét szülöm barna hajú. Anyám barna szemü, apám kék szemü. Nekem babakoromban fekete hajam volt, aztán pár évig szöke voltam, most gesztenyebarna. A szemem szürke volt, most zöld.

Húgom ugyancsak fekete hajjal született, aztán tejfölszöke volt nagyon sokáig, tini korától pedig sötétszöke. A szemét anyámtól örökölte mert barna szeme lett. Szóval szerintem kb. egyiköjüktöl sem örököltünk kizárólag, inkább a leszármazottainktól vegyesen. Külsöre sem hasonlítunk egyáltalán egyiköjükre sem. Biztos örökbefogadott gyerekek vagyunk :D A lányom meg még kialakulóban van...

22/L

2010. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 diagnostic válasza:

Nálunk elméletileg mindkét szülő szőke volt ifjabb korában,én már barnának láttam őket mindig.Na meg már főként ősznek:-) Anya szeme világoskék,apáé belül barna,kívül zöld.

Nővérem kiskorában tejfelszőke volt,de kb 5 éves korától fokozatosan barnult. Olyan világos/középbarna színe lett, a szeme olyan,mint anyué.

Az én hajam kiskoromban aranyszőke volt,és az is maradt a mai napig. A szemem egészen sötétkék. Szóval én igazából senkitől semmit,mert ahogy mondják egy az egyben a nagypapámra ütöttem.

2010. dec. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki barna szemű, apám, anyám, és több generációra visszamenőleg mindenki. A tesóm és én is azok vagyunk. Az egyetlen kivétel az egyik nagybátyám, fene tudja, honnan van a kék szeme (egyébként tiszta nagyapám, mielőtt gyanusítgatnának), meg az egyik unokanővérem (nagynéném lánya), ő az apja kék szemét örökölte.

Az anyai család régi polgárcsalád, hétszilvafás nemességgel. Mindenkinek legendásan sok, göndörödésre hajlamos haja volt/van, és kitűnő sportgének (dobósportokban, az egyik nagybátyám már volt olimpián is, a nagynénémek meg vb-n fiatalon).

Az apai család iparos/paraszti származású, csupa fiúgyerek, mindnek abszolút hallása, több hangszeren játszottak/játszanak, mind eszeveszetten szeretett dolgozni :)

Én pedig külsőre tökéletesen anyám vagyok. Erős, nagydarab, hízásra hajlamos, barna szemű, szőkés hajjal, de eszeveszetten vékony, tartás nélküli a hajam, mint apámnak volt. Mérhetetlenül lusta vagyok, vagyis sportra és fizikai munkára teljességgel alkalmatlan :), bal kézzel dobok, hiába próbáltak átszoktatni a nagynénémék. Evezésben elég jó vagyok (bal oldalon :)), de csak hobbi-szinten, ennyi a sportról.

Abszolút botfülem van (pedig anyámnak, az ő családjának is jó hallása van), de azt mondják, a zene tanulható, csak folyton azzal intenek le, hogy nagyon hamisan énekelek...:) Szerencsétlenül örököltem össze az összes gyengge gént.

Külsőre az öcsém is anyai géneket kapott, sok a haja és sötét, a szeme tiszta nagyapám. Viszont nagyon jó és ritka szép tenor hangja van, abszolút hallása, és igen szorgalmas.

2010. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Egyik se, ehhez mit szóltok? nagyapámét asszem, apám parna, anyám szőkésbarna, én meg vörös vagyok :D
2010. dec. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
anyumnak világosbarna haj+zöld szem.apámnak fekete haj+nagyonsötét szem. nekem sötétbarna haj+barna szem.babaként kék szemem volt+fekete hajam ami egyre világosabb lett,nagyon világosbarna és most meg egyre sötétebb..
2011. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Apám: nagyon sötét barna (majdnem fekete) haj, zöldesbarnás szem

Anyám: világosbarna haj, átlagos barna szem


Fekete hajjal születtem, aztán úgy 8-9 éves koromig sötébarna volt, utána elkezdett világosodni és tavaly télre már "seszínű" lett, azonban megint elkezdett sötétedni. A szemem meg zöldesbarna, de a zöldhöz közelebb van (ha jó kedvem van, nagyon durván zöld).

2011. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!