Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladnátok az ékszert amit...

Eladnátok az ékszert amit örököltetek?

Figyelt kérdés

Ha örökölnétek egy nagyon értékes ékszert a család egyik tagjától, akihez igazándiból nem fűzött komolyabb kapcsolat, akkor eladnátok?

És segítene rajtatok a pénz, amit érte kapnátok.


2009. szept. 14. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs érzelmi háttere, persze, hogy eladnám, főleg ha még eléggé szükségem is lenne pénzre.
2009. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2009. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszú évekig őrizgettem, aztán apránként eladtam vagy vettem belőle olyat, ami tetszik.
2009. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én eléggé képes vagyok tárgyakhoz ragaszkodni, akkor is, ha nem lenne rá okom. Én tuti nem adnám el, mert mindig az motoszkálna a fejemben, hogy mit szólna hozzá, akitől örököltem. Aztán persze lehet, hogy lenne olyan szorult helyzet, hogy mégis meg kéne tennem, de akkor meg bűntudatom lenne. Sajnos eléggé ilyen vagyok.
2009. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs érzelmi kötődésem a volt tulajdonos személyéhez, akkor eladnám. Értelmetlen is volna őrízgetni.

Persze más kérdés, ha szerettem, akitől örököltem:)

2009. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nagymamámtól örököltem egy arany medált, és tőle kaptam a gyerekkori arany fülbevalóm, nem hiszem,h valaha is meg tudnék válni tőle. 2éves voltam amikor a mamám meghalt, apukám anyukája, szerintem ő sem örülne neki.

Inkább majd továbbadom a lányomnak vagy a lányunokámnak:)

2009. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy írod,hogy nem fűzött hozzá komolyabb kapcsolat így igen eladnám.De akkor is eladnám ha szerettem azt akitől kaptam más választásom nem lenne és kellene nagyon a pénz!
2009. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Azt nem írtam, hogy hordani nem lehet őket, mert olyanok.

Mindenki véleményére kíváncsi vagyok.

2009. szept. 14. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy maga az ékszer tetszik-e. Ha tetszik, megtartanám, ha nem tetszik, eladnám, esetleg ha másnak tetszik családon belül, akkor elajándékoznám. Hogy milyen hatással lenne a pénz a családi kasszára, ahhoz tudnom kellene, mégis milyen árkategóriáról van szó, hogy ez csak egy vastagabb aranylánc, vagy netán brilliánsdiadém. Szerencsére nincsenek anyagi gondjaink, de biztosan találnék valamit, amire elkölthetem az árát.
2009. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fontos a rokon simánxD

A volt osztálytársam nagyszülei jeggyűrűjét adta el,ez azért elég gáz:SPedig jóba van velük

2009. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!