Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek most? Eladnatok...

Mit tehetnek most? Eladnatok így vagy neznetek azt hogy velük mi lesz? Segítség!

Figyelt kérdés

6 éve próbálom eladni a házat!a szüleim meghaltak.a testveremmel örököltük meg a házukat,én 2/3-ad,ő meg 1/3-ad arányban.pár éve jóhiszeműen segítettem rajta,az enyém lett a 100% és ő haszonélvező lett.a tulajdoni lapon viszont ez csak az én részemről szerepel.a bátyám már többször bántott,legutóbb,mert kiszedtem egy régi kerítést hogy újat tegyünk a helyére.többször volt lehetőségünk eladni a házat,de vagy visszalépett vagy át akart verni szazezrekkel.most újra többek jelentkeznek,megebredek részletre.nekem jelen helyzetemben tökéletes lenne így is.mivel tesom nincs a túl.lapon így öt is kiköltöztethetik(gondolom).viszont nem tudom mennyire fer ez.tény,h sokszor keresztbe tett,bántott stb....

De ha nem adom el megfagyunk a télen.a házát fel kellene újítani,nekem nem hagyja,ő meg nem tudja.mit tegyek?adjam el és menjen ahová akar?vagy mi?nem tudom.felek hogy bántani fog ha eladom vagy azokat bántja akik megvették!vagy megfenyegeti őket h vagy helyettem neki fizetnek vagy mehetnek....mit tehetnék?személyi kölcsönből kifizethetnem,de ekkora összeghez több kezes kéne,azt meg nem tudok.tudom ügyvédi tanács vagy mi kéne,de a vevők szinte azonnal választ kérnek.mit tegyek???????segítség!!!!!!!


2011. júl. 26. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Jól kiszúrtál magaddal, amikor a megvásárolt része után hagytad, hogy haszonélvezete legyen a házon, tulajdonképpen megvetted a részét + adtál neki egy erősebb jogosultságot, mint a te 100%-os tulajdonjogod. Korábban kellett volna gondolkodni, most már jól kicsesztél saját magaddal.
2011. júl. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha NEKI hasonélvezete van, akkor csak úgy tudnád eladni a házat, ha valaki megveszi úgy, hogy a haszonélvezetet is elimeri, azaz a bátyád továbbra is ott lakik. A haszonélvezöek jogában áll megmondani, hogy ki lakhat ott - tehát még TE, mint tulajdonos is CSAK az ö engedélyével lakhatsz ott, ha ö nem egyezik bele, akkor kirakhat onnan.

Egy idegen ilyen feltételek mellett nem valószinü, hogy megvesz egy házat, amit nem használhat.

Semmi esélyed sincs arra, hogy igy el tudjad adni.

Az egyetlen megoldás lenne, hogy a haszonélvezetet pénzben megváltod, de ez szintén csak akkor megy, ha a bátyád beleegyezik.

2011. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

"az enyém lett a 100% és ő haszonélvező lett.a tulajdoni lapon viszont ez csak az én részemről szerepel."


Ezt hogy kell értelmezni?

2011. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

HASZONÉLVEZŐ A TULAJDONOST BÁRMIKOR KI IS ZAVARHATJA A HÁZBÓL! sajnos most pont egy ilyen van a családban!


Kib@sztál magaddal! Ha kifizetted a részét minek adtál neki élete végéig jogot a házon? Sose fogod eladni ha nem hagyja! Hiába a Tiéd az egész! A haszonélvezeti jog sokkal erősebb mint a tulajdonjog!

2011. júl. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De te egyedul nem is tudod eladni a hazat, ugyhogy ezen hiaba is gondolkodsz. Haszonelvezeti joga van - ergo nem lehet eladni a beleegyezese nelkul. Mire volt jo haszonelvezeti jogot adnod neki? Ott szurtad el. Nem tudsz mit tenni. En eladnam, amikor jon vevo es a testvered bele megy ebbe. Minel elobb szabadulnek tole, ez a lenyeg. Te ebbol anyagilag nem fogsz sehogy sem kijonni jol.
2011. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

,,a bátyám már többször bántott''


,,tény,h sokszor keresztbe tett,bántott''


,,felek hogy bántani fog ha eladom vagy azokat bántja akik megvették''


Ezt a részét szerintem azért kérdezd meg szakembertől, mert itt lehet valami, ahol el lehet indulni. Van itt valami *ERŐSZAK*? Hátha van a Számodra valami út, amin el tudsz indulni. Szerintem ezt az erőszak meg félelem dolgot kéne valahogy átvilágítani, szakértővel, lehetőleg olyannal, aki nemcsak általában a joghoz ért, hanem kifejezetten a családon belüli erőszak a szakmája.


Írtad, hogy nincs lehetőség most pénz előteremtésére, de erőszak témakörben vannak ingyen is segítő szervezetek, persze ezek gondolom eléggé túl vannak terhelve, de talán sikerül valami gyenge pontot találni, aminél fogva el lehet indulni. Ilyesféle témakörben érdemes keresni, hogy ,,családon belüli erőszak'', és hátha sikerül ingyenes jogi segítséget találnod.

2011. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem pénzért vettem át.papíron ügyvédnél 1 ft-ért,azt is csak azért tettem,mert olyan tartozást halmozott fel amiért elvitték volna a házat ha hagyunk időt arra hogy rategyek....ezért történt a csere.

Egyébként eladhatom nélküle a tulajdoni jogot,az egész hazat.erről már régóta tudok.csak akkor amikkel ezt megtudtam akkor meg arról nem tudtam,hogy ő mint haszonélvező nincs is rajta a tul.lapon hiába csináltuk meg akkor a szerződést.igen,erőszak is volt.

2011. júl. 26. 09:11
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem pénzért vettem át.papíron ügyvédnél 1 ft-ért,azt is csak azért tettem,mert olyan tartozást halmozott fel amiért elvitték volna a házat ha hagyunk időt arra hogy rategyek....ezért történt a csere.

Egyébként eladhatom nélküle a tulajdoni jogot,az egész hazat.erről már régóta tudok.csak akkor amikor ezt megtudtam akkor meg arról nem tudtam,hogy ő mint haszonélvező nincs is rajta a tul.lapon hiába csináltuk meg akkor a szerződést,különben már rég eladtam volna.igen,erőszak is volt.

2011. júl. 26. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Valaki fordítana??????????????
2011. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha volt erőszak, és a szerződés egyébként is olyan részleteket tartalmaz, ami furcsa, szóval ilyen 1 Ft-os dolgok, akkor szerintem szakemberhez fordulj,


- hátha az erőszak miatt valahogy érvénytelené lehet tenni a szerződést.


- Vagy hátha bele lehet kötni olyan dolgokba, amelyek nyilvánvalóan színlelt dolgok (ilyen 1Ft-os összegek stb.).


Sajnos nem értek a joghoz. Nem tudom, pontosan mi miatt tekintenek egy szerződést érvénytelennek.


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


ha itt nem kész segítséget (vannak rossz napok), akkor szerintem valami keress fel jogászt. Esetleg van ingyen is, főleg erőszak témában, meg néha az önkormányzatoknál is van ingyenes ügyvéd.

2011. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!