Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek most? Eladnatok...

Mit tehetnek most? Eladnatok így vagy neznetek azt hogy velük mi lesz? Segítség!

Figyelt kérdés

6 éve próbálom eladni a házat!a szüleim meghaltak.a testveremmel örököltük meg a házukat,én 2/3-ad,ő meg 1/3-ad arányban.pár éve jóhiszeműen segítettem rajta,az enyém lett a 100% és ő haszonélvező lett.a tulajdoni lapon viszont ez csak az én részemről szerepel.a bátyám már többször bántott,legutóbb,mert kiszedtem egy régi kerítést hogy újat tegyünk a helyére.többször volt lehetőségünk eladni a házat,de vagy visszalépett vagy át akart verni szazezrekkel.most újra többek jelentkeznek,megebredek részletre.nekem jelen helyzetemben tökéletes lenne így is.mivel tesom nincs a túl.lapon így öt is kiköltöztethetik(gondolom).viszont nem tudom mennyire fer ez.tény,h sokszor keresztbe tett,bántott stb....

De ha nem adom el megfagyunk a télen.a házát fel kellene újítani,nekem nem hagyja,ő meg nem tudja.mit tegyek?adjam el és menjen ahová akar?vagy mi?nem tudom.felek hogy bántani fog ha eladom vagy azokat bántja akik megvették!vagy megfenyegeti őket h vagy helyettem neki fizetnek vagy mehetnek....mit tehetnék?személyi kölcsönből kifizethetnem,de ekkora összeghez több kezes kéne,azt meg nem tudok.tudom ügyvédi tanács vagy mi kéne,de a vevők szinte azonnal választ kérnek.mit tegyek???????segítség!!!!!!!


2011. júl. 26. 07:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

,,Nem pénzért vettem át. Papíron az ügyvédnél 1 Ft-ért''


,,Igen, volt erőszak is''


Erre a két dologra próbáltam reagálni az előbb. Hátha ezekből kiindulva már lehet csinálni valamit. Sajnos én nem értek hozzá, mikor mondják ki egy szerződésről, hogy érvénytelen. Én úgy tudom, hogy pont ilyen dolgok miatt (erőszak + színlelt dolgok). De én nem értek hozzá, érdemes utánajárni, mert fontos lehet, hátha sikerül valahogy érvénytelenné tenned azt, ami megkötve tart most Téged.

2011. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Bocs,a telefonom csinalja ezt,2x is prĂłbĂĄltam rendesen kiĂ­rni.

A lényeg,hogy nem pénzért vettem át az ő tul.jogát.azért volt,mert olyan tartozást halmozott fel amiért elvitték volna a házat .ezt csak nem engedhettem.a tulajdoni jogomat eladhatom!ezt biztosan tudom.

AmĂşgy tesom nem szerepel a tul.lapon,csak ĂŠn mint 100%tulajdonos!ha ezt sem Ă­rja ki rendesen akkor mind1aki akarja talĂĄn kibogozza,kĂśszi amĂşgy a vĂĄlaszokat!

2011. júl. 26. 09:42
 13/14 anonim ***** válasza:

Javítás:


Sajnos nem értek a joghoz. Nem tudom, pontosan mi miatt tekintenek egy szerződést érvénytelennek.


Ingyenes jogi fórumok (nemcsak jogászok válaszolnak, hanem bárki):


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


ha itt nem kapsz segítséget (vannak rossz napok is ezeken az ingyenes fórumokon), akkor szerintem keress fel jogászt. Esetleg van ingyen is, főleg erőszak témában, meg néha az önkormányzatoknál is van ingyenes ügyvéd.

2011. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Írd le majd pontosan a jogászok előtt az erőszakot, pontosan milyen ez az erőszak, meg ezeket a ,,színlelt'' dolgokat is írd le, minden ilyen 1Ft-os dolgot stb. Kár hogy én magam nem tudok segíteni. Remélem, lesz lehetőség a Számodra. Én sajnos nem ismerem eléggé a magyar jogot ahhoz, hogy meg tudjam mondani, mibe lehet belekötni, mitől válhat egy rossz szerződés érvénytelenné. Az is lehet, hogy tévedtem.
2011. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!