Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Eladnátok egy örökölt, kb 160...

Eladnátok egy örökölt, kb 160 éves aranyérmét?

Figyelt kérdés

A dédnagyanyám egyik férjétől (nekem nem rokonom) van valószínűleg, és a nagymamám odaadta nekem. Tényleg szép, meg minden, de közben rájöttem, hogy annak semmi értelme sincsen, hogy otthon tárolom. Mert tényleg szép, de nem bámulom azt egész nap, meg végül is nekem tökmindegy, ha holnap meghalok így sem vettem semmi hasznát.

Ti mit tennétek?


2010. nov. 28. 15:49
 1/5 Doddie ***** válasza:
A mamádnak fontos volt.? Mert ha igen, akkor majd ha szegény meghalt, akkor add el.. mert ennek tényleg nincs sok értelme..:)
2010. nov. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem tudom hány éves vagy, de ha még gyerek akkor ne, mert pár év múlva többet érhet, ha viszont szeretnéd eladni akkor add csak el, bár nem tudom mennyi pénzt lehet vele így szerezni

egy gyűjtő biztosan fizetne érte

ja és én eladnám

2010. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem volt a nagymamámnak fontos, igazából ő még mindig él. Meg mondjuk a dédnagyanyám is... Csak szétosztotta az aranyat, ami tőle van és én ezt kaptam. 17 éves vagyok, amúgy. De nem tudom mi legyen. Mert ugye most lesz karácsony és szeretnék egy kicsit költeni Bécsben. Amúgy megnéztem, kb 27 ezer forintot érhet. Lehet, hogy nem is adom el, azért az eszmei értéke egy kicsit több. Ha belegondolok, hogy 160 éve magyar és osztrák kezekben fordult meg, és egyéb ilyen nosztalgikus dolgok...
2010. nov. 28. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem adnám el, de én gyűjtöm a régi érméket. (nem úgy, hogy megveszem, mint egy igazi gyűjtő, csak amit találok itthon, padláson, azt elrakom)


Az összes frank, márka, korona, peseta, drachma, holland cent nálam van elrakva.

2010. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha szükséged van az árára, akkor add el, de ha van elég pénzed, akkor tarztsd meg. minél öregebb, annál feljebb megy az értéke.
2010. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!