Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyermekei mit...

Elvált szülők gyermekei mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Én az apa vagyok,kislányom az anyukánál van már egy éve.Nagyon nehezen múlnak a napok,rossz,hogy ritkán és keveset vagyunk együtt.Annyira hiányzik,hogy kikapcsolódni sem járok sehova mert nem tudnám jól érezni magam.Így is abból állnak a gondolataim,hogy Ő boldog-e,jól érzi-e magát.Szégyenérzetem lenne,ha boldognak látnának,ő pedig közben bánatos vagy szomorú úgy,hogy nem tudok róla.Akik válás után az anyánál maradtak volt-e valami elvárásuk az apával.Bántó-e ha egy apa boldog a gyermeke nélkül?Ezt nagyon nehéz leírni mert az a tudat,hogy van egy gyermekem és nincs mellettem nem hagy felszabadulni.
2010. nov. 10. 20:54
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
a kérdésre válaszolva, szerintem nyugodtan érezd jól magad, énis jól éreztem magam, ha apun az örömöt láttam, és nem a szomorúságot, de viszont nekem jólesett mikor elmesélt mindent :) volt 10 év alatt 2 évig egy barátnője, őt nagyon szerettem :) mai napig én tartom vele a kapcsolatot :) lehet más nem ilyen, de én örültem ha apu boldog, de viszont "elvártam" hogy elmesélje .. :)
2010. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Tudod mit, szerintem írj (vagy mivel ugye még csak 3 éves, inkább RAJZOLJ) Neki gyakran képeslapot, és küldd el Neki. Így akkor is tudni fogja hogy fontos Neked és sokat gondolsz rá, amikor éppen nem lehetsz Vele. Lehet hogy Ő is rajzol majd Neked képeslapot, ha az Anyuka megengedi. A gyerekek nagyon szeretnek levelet kapni, és egy ártatlan képeslap tényleg nem zavar senkit, szerintem nem lesz belőle baj. Vegyél pár színes ceruzát, és rajzolj a Kislányodnak mindenféle királylányt vagy pillangókat vagy amiket szeret. Ugyan még csak három éves, de akkor is tudni fogja, hogy a távolból szereted és hogy fontos Neked. Később meg ha olvasni is tud majd, akkor szöveget is küldhetsz.

Manapság nem divat a levelezés, de akár hetente is küldhetsz nyugodtan, száz forinton belül simán elviszi a posta az országban bárhová. Nem csak a felnőttek tudják értékelni a gesztusokat, hanem a gyerekek is. Pláne ha kiteszi a szobájába valahova, akkor gyakrabban eszébe jutsz. ;)


f/24

2010. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Naplót írok neki már egy éve,nem napi rendszerességgel,amikor az időm engedi.És amikor már elviselhetetlen a hiánya papírra vetem a bánatomat.Félek sok oldalon erről fog majd olvasni,de ez számomra olyan mint egy ölelés vagy mintha szólnék hozzá.És a közösen töltött napokat is leírom,ezeket én is szivesen olvasgatom.Képeslapokat kapott szülinapra,névnapra,ünnepekre és majd összegyűjtöm neki őket.Ha postán küldenék azok a kukában végeznék biztos.Eleinte interneten küldtem neki képeslapot az anyja címére és nagyon tetszett neki,de aztán megváltoztatta a címét így többet nem tudtam.Mostmár kifestőzünk,néha csupa pancs minden úgy kell őt is lecsutakolni,és a Barbi,Csipkerózsika,Ariel és a többi hercegnős meséket nézzük aminek örülök.
2010. nov. 10. 22:10
 24/34 anonim ***** válasza:

Szep szep, de lattam en mar karon varjut....


Ezekre meg mindig nem valaszolsz:


Miert nem engedi hogy tobbszor lathasd? Pontos vagy? Visszaviszed a gyereket idoben mindig? Szepen beszelsz vele az anyjarol? Kap a gyerek rendesen enni-inni, koranak megfelelo programokat csinalsz vele?

2010. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Semmiben sem szenved hiányt,sokszor segít is a konyhában,nagyon büszke vagyok rá.Az anyját nem szoktam szóba hozni így tehát nem is beszélünk róla,ha keresi telefonon akkor próbálom rávenni,hogy beszéljen vele pár szót,legtöbbször sikertelenül.És próbálom megmagyarázni neki,hogy a kertben a fán nem rézfaxú baglyok ülnek ahogy a nevelőapjától hallotta hanem fülesbaglyok.A nemi szervek fogalmának ismertetését három évesen túl korainak tartom.Remélem kielégítő voltam.
2010. nov. 10. 22:31
 26/34 anonim ***** válasza:

Ha igaz amit leirsz es nem kamuzol, akkor meg nem ertem hogy mire varsz.. ... Miert nem kered a birosagtol hogy nalad helyezzek el a gyereket? Ha az anya gatolja a kapcsolatttartast veled akkor van eselyed.


De nekem sajnos valahogy buzlik itt valami.....

2010. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nem gátolja,csak nem enged többet a kétheti láthatásnál,pedig mindketten szeretnénk több időt együtt tölteni.Én csak örülnék ha felhívna akkor amikor a lányom hiányol és elmennék hozzá akár egy sétára vagy játszóterezésre 1-2 órára ovi után.
2010. nov. 10. 22:45
 28/34 anonim ***** válasza:
Oke. De mivel indokolja azt, hogy nem engedi?
2010. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Biztos attól fél,hogy velem esetleg jobban érzi magát a lányunk,de ez csak tipp.Más ésszerű nem jut eszembe.
2010. nov. 10. 22:52
 30/34 anonim ***** válasza:
Nem tudod valahogy a lathatas felulbiralasat kerni? Soha nem fogom megerteni ezt a kethetente egyszer dolgot, ez rettento keves.. Nem is nagyon birnam, ha lenne egy gyerekem, es kethetente lathatnam egyszer. Az anyja egy harpia, mar bocsanat. A szunetek fele nem a tied egyebkent?
2010. nov. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!