Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyermekei mit...

Elvált szülők gyermekei mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Én az apa vagyok,kislányom az anyukánál van már egy éve.Nagyon nehezen múlnak a napok,rossz,hogy ritkán és keveset vagyunk együtt.Annyira hiányzik,hogy kikapcsolódni sem járok sehova mert nem tudnám jól érezni magam.Így is abból állnak a gondolataim,hogy Ő boldog-e,jól érzi-e magát.Szégyenérzetem lenne,ha boldognak látnának,ő pedig közben bánatos vagy szomorú úgy,hogy nem tudok róla.Akik válás után az anyánál maradtak volt-e valami elvárásuk az apával.Bántó-e ha egy apa boldog a gyermeke nélkül?Ezt nagyon nehéz leírni mert az a tudat,hogy van egy gyermekem és nincs mellettem nem hagy felszabadulni.
2010. nov. 10. 20:54
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom lesz-e másik kapcsolatom,lehet,hogy nem vagyok jó férjnek való,de jó apja szeretnék lenni a lányomnak.Másik gyermeket jelenleg el sem tudok képzelni pont azért mert képtelen lennék arra,hogy a szeretetemet megosszam.Most így érzem.
2010. nov. 10. 21:25
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, te egy nagyon jó ember lehetsz.

Az én apám a válás után ránk se nézett, inkább felélte a mi megélhetésünket, aztán húzott csak el, és utána csak évente találkozunk, az is annyiból állt, hogy az utcán összefutottunk. (Mellesleg ez utóbbinak nagyon örülünk.)

De ha szerettem volna az apámat, és úgy váltak volna el a szüleim, akkor inkább látnám őt boldognak, mint szomorúnak. Hiszen ha én szomorú vagyok, attól csak még szomorúbb leszek, ha ezt másra is "ráragasztom"...

Éld tovább az életed nyugodtan, hiszen mindenkinek ezt kell tennie a megfelelő idő eltelte után.

2010. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mint a többi válaszoló, én is megemelem a kalapomat. Az én édesapám is jó ember, de mikor elváltak a szüleim, fél évig nem is láttam, pedig egy városban éltünk.

Ne gondold, hogy nem vagy jó apa. Csak törődj a lányoddal, és mellette nyugodtan legyél boldog. Amikor találsz magad mellé társat (mert nem gondolom, hogy ne lennél alkalmas rá) még többet fogsz tudni adni a lányodnak: példát. Hogy mit várjon el később a párkapcsolataiban a pasiktól, abból fogja megtanulni, hogy te hogyan bánsz a következő pároddal.

Szóval fel a fejjel. Légy erős. A szeretet, amit irántad érez, nem fog elhalványulni. Ettől ne félj.

2010. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
76%

Iszonyúan sajnállak, könnybe lábadt a szemem :( A kislányodnak is sokkal jobb lenne, ha többet lenne veled. Soha nem fogom megérteni ezt a kéthetente láthatást. Undorító eljárás az az ilyen emberekkel szemben, mint amilyen te is vagy. Szívem szakad meg :(

Letagadom, hogy nő vagyok :(

2010. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Egy anya ok nelkul nem tiltja el a gyereket az apjatol.


Miert nem engedi hogy tobbszor lathasd? Pontos vagy? Visszaviszed a gyereket idoben mindig? Szepen beszelsz vele az anyjarol? Kap a gyerek rendesen enni-inni, koranak megfelelo programokat csinalsz vele?


Ezeket jo volna tudni...

2010. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk úgy alakult, hogy engem az apukám nevelt fel, és az anyukámat nem érdekeltem. Isten igazából csak 16 éves korom óta tartom a kapcsolatot az anyukámmal. Nem vagyunk rosszban, viszont anyukámként az apukám nővérét szeretem, mert ha anyára lett volna szükségem, hozzá tudtam fordulni. Nagyon jó fej apukám volt, de azért női dolgokban kellett egy nő is.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem nyugodtan érezd jól magad. A kislányodnak egy felszabadult, boldog, kiegyensúlyozott apára van szüksége! Sok boldogságot nektek!

2010. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó! Rettenetesen naiv vagy. Még krízispszichológiából is tanítják, hogy így vágnak vissza a volt férjnek, hogy nem engedik látni a gyereket. Ez a bosszú. Ezért szégyellem én néha a nememet.
2010. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:

Tetszik a hozzáállásod :)

én 18 éves lány vagyok, 7 éves voltam mikor a szüleim elváltak. Az egész úgy történt, hogy anya lelépett egy másik pasival egész egyszerűen fogalmazva.. anya azt mondta elején nekünk is hogy 2 hét és pont. aztán eltelt 2-3 hónap és engedett a dolgon hálistennek,akkor mehettem át apuhoz amikor akartam :) 2 házzal arrébb lakott, elég sűrűn feljártam.. na de szóval mikor elváltak 18 év házasság után apu nem tudta feldolgozni anyu hiányát így elkezdett inni.. eligénytelendett.. és nem szivesen jártam már fel hozzá egy év múlva.. mikor átmentem az az első 2-3 órát tudtam érezni utána hatott a pia..kicsit hanyagoltam apumat akkor már csak hetente jártam fel..aztán 4 éve elköltözött vidékre.. előszőr hetente lejártam hozzá, majd két hetente.. 15 voltam mikor összejöttem a barátommal (azóta együttvagyunk) és a srácnak meséltem apámról meg ő is volt nála, tiszta szégyen volt ragadt a konyha stb..elég rossz élmény.. és hát elkezdtem 2 hetente se menni apuhoz.. aztán megkaptam tőle hogy attól mer van pasim igazán foglalkozhatnék vele :) most 10 éve már hogy elváltak és ott tartunk hogy kb félévente egyszer találkozunk akkoris egy hétvégére maximum..most voltam 3 hete nála, természetesen ivott másnap rákérdezett arra amit előző este elmondtam neki.. akárhogy mondom neki h ne csinálja ezt nem érdekli.. nem is melózik, szomszédba laknak a nagyszülők ők tartják el.. azt hozzá kell tennem ,hogy soha nem hív magától.. aztán mikor nem hívom fel 2 hétig akkor meg engem b@sz le hogy miért nem hívom.. na mind1..szóval ilyen egy rossz apuka, szerintem te ennek az ellentéte vagy :) és még hozzáteszem, hogy nagyon apacentrikus vagyok és sokkal jobban ragaszkodom apuhoz,mint anyuhoz ezekutánis..nemtudom miért..

2010. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Persze van olyan is, hogy igy akar bosszutallni. De szerintem ez a ritkabbik eset... Nem hinnem hogy naiv vagyok. Pont eleget eltem at ebben a temaban....
2010. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem a fenét nem és meglepődnél mennyire nem ritka. Én tiszta szívből örülök, ha felétek ez ritkaság, én k*rva sok ilyen esetet látok. Azért nem engedi látni, mert szerinte ő szülte és ez így van rendjén, vagy mert az ő házasságuk nem volt jó, ami logikus, mert akkor nem váltak volna el. Iszonyatosan gyakori eset. A normális az lenne, hogy akkor látja amikor akarja, de ez tényleg baromi ritka. Sajnos nem az a ritka, amit te emlegetsz :(
2010. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!