Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt életed legnehezebb...

Mi volt életed legnehezebb időszaka? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Neked eddigi életed során mikor volt a legnehezebb? Mikor érezted úgy, hogy nagyon meg kell küzdened az életért? Mi volt az, ami átsegített a nehézségeken? Mit adott neked ez a tapasztalat, mit tanultál belőle?
2010. nov. 8. 21:32
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

20:33

Nagyon tévedsz! :-) Tehát aki nem hívő, az keserű ember? Az embernek egyedül is talpra kell/ene/ állnia.


A válaszodat meg nem tudom értékelni,mivel nem válaszoltál a kiírt kérdésemre!

2010. nov. 16. 20:50
 42/46 anonim ***** válasza:

Az igazán nagyon nagy tragédiák kimozdítanak egy állapotból. Ezért lesznek annyian hívők ha megtapasztalják, hogy az élet véges. Annakidején hívőként ez egy nagyon jó mentség volt a szememben Isten számára, aki mindazt megengedi, ami szörnyűség ebben a világban megeshet. A mentsége az volt, hogy de csak így tudja kimozdítani, felrázni végre az embert, hogy higyjen. És ebből fakadóan a legtöbb hívő azt gondolja, ő és a családja védve van, hiszen miért mérne rájuk az ég szenvedést, ők hívők, nem kell őket felrázni semmiből.

Emlékszem, amikor eltűnt az öcsém, azt hittük valami zűrbe keveredett, és küldtem neki egy sms-t, hogy ne adja fel, mert semmi olyan nincs az életben, amit Isten meg ne tudna oldani. Akkor támadt először rossz érzésem, mikor rájöttem, hogy ki van kapcsolva a mobil. Elküldtem újra-, meg újra. Néhány nap múlva, talán másnap elkezdtek záporozni az sms-értesítések, hogy nem sikerült kézbesíteni. Újra-meg újra elolvashattam a saját sms-emet, és rá kellett jönnöm, hogy de van olyan dolog, amin Isten nem tud már segíteni. Nekem már nem lesz többé öcsém.

A tragédiák nem csak a hitetlen állapotból mozdítanak ki. A hitből is. Ez az amit a legtöbb hívő nem tud.


Ma már nem gyűlölöm Istent és mindig van bennem egy kis kétely, hogy talán mégis van. Csak valahogy már nem érdekel. Pedig néha feljön bennem néhány idézet a Bibliából, amiről tudom, ha megtartanák az emberek, egy sokkal szebb világban élnénk. Például nekem nagyon nem jött be Jézusnak az a tanítása, hogy ha megdobnak kővel, dobd vissza kennyérrel, és ha arcul ütnek bal felől, fordítsd oda a másik orcádat is. Elképzeltem magamnak, hogy ha lesz majd egy hívő férjem, és jön a betörő, ő majd nemhogy megvédene, de még ki is szolgáltassa magát és a családját egy gazembernek? Nekem nem kell ilyen férfi azt tudtam. Az én férjem fogja meg akkor a vaslapátot és verje jól fejbe, ne álljon neki imádkozgatni! Vitatkoztam ezzel a gondolattal jó sokat, mert agyrémnek találtam egy ilyen veszedelmes világban. Isten talán azt akarja, hogy a hívő ember ilyen nyámnyilán álljon a dolgokhoz, és tűrjön némán minden szenvedést??? Ennyire ki akar szolgáltatni? Pedig nem. Ezt úgy mondom, hogy nem hívőként értettem meg: ha egy pofon után nem ütnénk vissza, hanem odanyújtanánk a másik arcunkat is, megszűnne minden háború a Földön. Lehullana minden ránk emelt kéz. Mert nem lehet azt megütni, aki odatartja a másik arcát nekünk. Azt, aki visszavág, lehet agyba-főbe püfölni, igen. Tulajdonképp a legnagyobb fegyvert adta Isten az ember kezébe, mindenféle támadóval szemben.

Néha rádöbbenek ilyesmire és elgondolkozom rajta, hogy én ezt magamtól sose tudtam volna. Ilyenkor gondolom azt, hogy talán mégis van Isten. De az is lehet, hogy nincsen.


És Te, kedves kérdező, ezután nem meséled el a Te életed legnehezebb időszakát? Nem hinném, hogy ok nélkül tetted fel ezt a kérdést.

2010. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

20:50


De válaszoltam a kérdésedre, 19:25 voltam, az a jó hosszú. És egyáltalán nem vélem azt, hogy az ateisták keserű emberek lennének, mert ez nem így van - azokat vélem keserűnek, akik olyannyira leragadnak a realitás talaján, hogy még a hit erejét sem ismerik el, és azt hiszik, természetes dolog, hogy az embernek mindenféle hit és remény nélkül fel kellene tudnia állni.


Mert nem. Épp ez a depresszió csapdája: az egész világot ellenségednek érzed, úgy látod, hogy senki nem szeret. Épp ezért lesznek olyan sokan öngyilkosok - és a statisztikák szerint több az ateista köztük, ugyanis a vallásosok épp a hitük miatt élik túl. Mert hiszik, és tapasztalják, hogy valaki van "odafent." Persze lehet bemagyarázásnak nevezni a dolgot, ez már csak nézőpont kérdése, de a hit ereje hatalmasabb a világ minden realitásánál.


Aki ezt nem becsüli, aki nem képes ennek érdemét elismerni, az számomra keserű ember, aki csak a maga hálójába gubózva él. Mert nem kell hívőnek lenni, de szomorú dolog, mikor valaki lebecsüli és lenézi mások hitét.

2010. nov. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
3 rosszabb periódus volt, az első, mikor 18 éves koromban elhagyott az első nagy szerelmem, akkor eléggé kikészültem, elkdeztem inni, lógni a suliból, nem ettem, nem aludtam, nagyon durván lefogytam, stb. A második, mikor egyetemre kerültem, a sulis barátaim mind elmentek a városból, és nagyon magányos voltam. Pont ekkor történt az is, hogy összejöttem a legjobb barátommal, de aztán elhagytam és visszamentem az exemhez. Ezt utána nagyon megbántam, kikészültem teljesen, utáltam a sulit, nem volt munkám, nem voltak barátaim. Aztán így eltelt az első félév, utána szépen lassan rendbejöttem, összebarátkoztam egyetemen is emberekkel, bár a párkapcsolati dolog csak rá 2 évre oldódott meg, mikor végül csak megint egymásrataláltunk a legjobb baráttal, aki azóta a férjem:) A harmadik nehéz periódus az volt, mikor elveszítettem a munkámat, ráadásul nagyon igazságtalan okokból, nem érdemeltem meg. Szerencsére hamar megoldódott, hamar találtam sokkal jobb munkát, ahol kétszer annyit keresek, mint az előző helyen, szóval jól alakult:) Szerencsére ennél nagyobb drámák még nem voltak az életemben:)
2014. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Szerintem elég sokan átesnek azokon a dolgokon, amiket leírtál. Szerintem nincs olyan ember, akit igazságtalan okból rúgtak ki a munkájából. Elmondanád a te verziódat? Érdekelne.
2014. máj. 7. 14:18
 46/46 anonim ***** válasza:
Erdélyi város, mikor nyugdíjba ment a magyar a igazgatónő, és egy román került a helyére, akkor leépítették (kirúgták) az összes magyar ottdolgózót. Bocs, de szerintem ez igazságtalan, főleg, hogy tökéletesen beszélek románul...
2014. máj. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!