Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt életed legnehezebb...

Mi volt életed legnehezebb időszaka? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Neked eddigi életed során mikor volt a legnehezebb? Mikor érezted úgy, hogy nagyon meg kell küzdened az életért? Mi volt az, ami átsegített a nehézségeken? Mit adott neked ez a tapasztalat, mit tanultál belőle?
2010. nov. 8. 21:32
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
91%
Hat évvel ezelőtt nagyon súlyos beteg lettem, élet és halál között lebegtem három hétig. (vérmérgezés)A kórházban szinte lemondtak rólam, de egy svájcból hozatott infuzókúra megmentette az életemet. Csont bőr lettem, amikor kimentem zuhanyozni kilátszott minden csontom. Amikor kiengedek lötyögött rajtam minden ruha amiben bementem. Fél év kellett a felépülésemhez. De két hónap után visszamentem dolgozni. A főnököm elé álltam és azt mondtam : - Kaptam a sorstól még egy esélyt, visszaküldtek. Az volt életem nagy fordulópontja. A cserfes nőből, egy kemény ember vált, akire nem ismert rá a környezete. Nem igazán találtam a helyem ebben a világban, szinte úgy éreztem nekem meg kellett volna halnom, ez csak egy ajándék, amiben már nem érzem jól magam. Hat év telt el, de jobb lett volna végleg átlépnem a mennyek kapuján.
2010. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

21:59

Elmondod mi az a maradandó probléma?

2010. nov. 8. 22:02
 13/46 A kérdező kommentje:

22:00

Elmondod?

2010. nov. 8. 22:03
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
még tart.
2010. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

22:01

Miért érzed így?

2010. nov. 8. 22:04
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

13-18 éves korom között, többszörös személyiségzavarral, depresszióval. Az egyik személyiségzavar miatt önpusztító életet éltem, öncsonkítási rohamokat kaptam, többször is a zártosztályon kötöttem ki, ahol összetört, néha veszélyes emberekkel voltam összezárva, az ápolók verték őket, engem szerencsére nem, csak szóban aláztak meg, de végignézni is elég volt.

(a dolgok előzménye egy agresszív, alkoholista apa, és egy meghunyászkodó, idegileg kicsinált anya volt, az első gyerekkori emlékek között olyan aranyos kis jelenetek mint apám veri anyám fejét a falba)

A többit inkább nem részletezném, ebből a pár évből könyvet tudnék írni, csak épp nem szeretek visszaemlékezni rá.


Azóta a saját erőmből meggyógyultam, pedig mindenki azt mondta hogy sose fogok. A pszichiáterek csak gyógyszerekkel tömtek, otthagytam őket. Sok önsegítő könyvet olvastam, az segített. Ami nem öl meg, az megerősít, ez nagy igazság. Jelenleg a vőlegényemmel élek, tanulok, és szüleimmel is úgy ahogy rendeződött a kapcsolat.

2010. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
22:01 vagyok. Mert azzal hogy valaki visszajön, mint én is, az már nem ugyanaz. Akkor már ott lezárult az igazi élete, csak kap még esélyt, valamiért. Állítólag mert dolga van még ezen a földön. Igen dolgom van érzem, de semmi nem olyan mint azelőtt volt. Szinte nem tudok úgy beilleszkedni a családi életembe, mint azelőtt. Nem ugyanazok az érzéseim mint azelőtt. Sőt kaptam azóta még egy olyan betegséget is, amit életem végéig hordok, a lisztérzékenység. Sok-sok lemondás és fegyelem szükséges ehhez a betegséghez. Azt hittem akkor attól már nem jöhet rosszabb, de igen jött rossz, ami elkísér. Nagyon kíváncsi leszek, mi az amiért visszaküldtek, milyen igazi feladat vár rám. Bár sejtem, de nem akarom elkiabálni. De itt mindenkinek kívánok egy sokkal szebb és jobb életet. Akik itt szenvedtek és szenvednek valamiért nagyon is megérdemlik a sorstól, hogy boldogabbak legyen mint voltak. Hordjuk a keresztet rendesen, de lehet ettől váltunk igazán emberré.
2010. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen is volt: amikor az első házasságom tönkrement és megpróbáltam öngyilkos lenni. Később, amikor nagyon ellenséges környezetbe kerültem és az, akiben legjobban megbíztam és sokszor segítettem neki, ellenem fordult. Akkoriban sokszor mondogattam: remélem, ez már szakadék mélye! (Úgy értettem, hogy amikor legmélyebben van az ember, akkortól a felkapaszkodás, felemelkedés következik.) Ekkor rátaláltam a jógára, és az segített újra magamra találni. Van egy kedvenc idézetem a mesteremtől, ha nehézség jön az életembe, újra meg újra előveszem, és megpróbálom érteni is. Nem értem ugyan teljesen, mégis mindig erőt ad:

"A belső béke a kiegyensúlyozott életszemlélet következménye. Nem függ eredményektől és veszteségektől. A belső béke az élet egészének megértése. Életünk látszólag sikerek és kudarcok váltakozása, ami egy gyenge ember számára néha fárasztó vagy akár kimerítő is lehet. Egy erős embernek azonban minden felemelkedés öröm, és minden bukás játék."

2010. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok 22:09! Légy boldog!
2010. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt kifelejtettem hogy a régi betegségem miatt sajnos az egész testemet hegek borítják, nehéz ezzel együtt élnem, le kellett mondanom arról az álmomról is hogy rendőr legyek, most épp azon vagyok hogy sikerüljön elfogadnom magamat, sajnos voltam plasztikai sebésznél, kozmetikusnál, mindenhol, és úgy néz ki sajna így maradok.


22:09 voltam

2010. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!