Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt életed legnehezebb...

Mi volt életed legnehezebb időszaka? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Neked eddigi életed során mikor volt a legnehezebb? Mikor érezted úgy, hogy nagyon meg kell küzdened az életért? Mi volt az, ami átsegített a nehézségeken? Mit adott neked ez a tapasztalat, mit tanultál belőle?
2010. nov. 8. 21:32
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
21:48 Annál amit akkor átéltem jobb lett. De talán az idő miatt is. Akkor azt hittem, hogy ez a vég. Élni nem akartam. Mindent ami NEM negatív, azt pozitívumként kell felfogni és akkor túl lehet élni. Minden picinek tudni kell örülni (nem olyan munkád van amit szeretnél, DE legalább van munka, nem 5 csekk várakozik, hogy befizesd, "csak" kettő, nem akkor hagyott el a párod amikor már van 3 közös gyerek, nincs több millás autód, de legalább van, nincs saját lakásod, de legalább az albérletet tudod fizetni, nem sikerült 3 vizsgád, de legalább van lehetőséged egyetemre járni, stb.) Amúgy nem sikerül. Ha vannak barátok-ismerősök akik segítenek, támogatnak akkor jó, de amúgy nem érdemes azt hallgatni, hogy neki ez sikerül nekem meg nem, mert az csak még jobban a mélybe húz.
2010. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Milyen jó,hogy ilyen erős emberek vannak! Itt egymásból is erőt meríthenénk azt hiszem.

22:09

A vőlegényed biztosan elfogad így is,csak ez számítson.A családi dolgokért részvétem.


22:15

Senki miatt nem szabad eldobni az életed,annyit nem ér a másik!

2010. nov. 8. 22:56
 23/46 anonim ***** válasza:
91%

Volt egy pár. De a legnehezebb kétségtelen hét éve 2003 szeptemberében kezdődött.


Pont akkor fejeztem be az általános iskolát. Családi hátterem nem épp a legtökéletesebb volt: meghunyászkodó, idegroncs és önfejű anya és tanulatlan, ösztöneinek élő agresszív apa. Sok verés, sok megaláztatás után nem vettem magamon észre, hogy mennyire befelé forduló lettem. Általános iskolában annyira nem is tűnt fel, hogy mennyire kilógok a tömegből (eléggé gáz ruhák, hülye frizura). De mivel egy valakivel jóban voltam ,s a többiek se piszkáltak így ez nem volt szembetűnő nekem. Gondolom azért, mert hát együtt nőttünk fel ők így fogadtak el.


Na már most függtem ettől az embertől, ezért együtt adtuk be a jelentkezést az egyik iskolába, ahová csak fiúk jártak. Ugye én nem voltam tipikus fiú a fentiek miatt. Azon a nyáron apám eléggé terrorizált főleg lelkileg. Így már úgy mentem be elsején, hogy eléggé pocsék nyarat tudhattam magaménak. Már második nap kinéztek és elkezdtek piszkálni és beszólogatni. A legjobb barátom pedig nagyban elkerült. Ráadásul előzőleg pár osztálytársam mondta, hogy ha ebbe az iskolába megyünk kössük fel a gatyánkat. Megijedtem, s csak azt láttam, hogy ott vagyok egy osztállyal, amely ki akar csinálni. Egyetlen barátom volt, az is hátat fordított emiatt nekem. Továbbá itthon pedig még jobban el voltam nyomva. Ezért eléggé összetörve jöttem haza az iskolából. Aznap írtam búcsúlevelet. Megpróbáltam felvágni az ereimet, de nem volt elég bátorságom hozzá, ezért gyógyszert vettem be. Mivel ugye nem voltam - szerencsére - nagyon tájékozott, így ezt fájdalomcsillapítóval tettem meg. A levelet egyik volt osztálytársamhoz juttattam el, így hiába aludtam ki magam és gondoltam meg magam: lebuktam. Sulit arra az évre abbahagytam, s egy évig önsegítő körbe jártam.


Egy év múlva másik suliban kezdtem, ahová alapból is akartam menni, de ugye ott nem lett volna ismerős. Ezzel a tapasztalattal a hátam mögött extra görccsel mentem be. Szerencsére a szomszéd utcában volt egy lány, akivel szegről végről ismertük egymást, így ő lett az osztálytársam. Persze itt is kiszúrtak. Nagyon rosszul éreztem magam emiatt. Nem mertem megint megtenni azt, amit egy évvel, ezért pl. mérgeztem magam, hogy ne kelljen iskolába menni, továbbá olykor-olykor elkaptak néhány dühroham és késsel, ollóval, pengével vagdostam magam.

Aztán valami megváltozott. Az osztályban alapból nem volt osztály közösség. Szerencsém volt, mert jól fogott az eszem és nem kellett annyi időt szentelni a tanulásra (néha elég volt órán figyelni). Aztán történt valami: szépen elkezdtem felfedezni, hogy vannak emberek, akikkel jóban vagyok. S vannak olyanok, akikkel ugyan nem, de elviselnek maguk mellett, s vannak tanárok, akik felnéztek rám. Ebből órási erőt tudtam meríteni még akkor is, amikor válogatottnál válogatott sértéseket vágtak a fejemhez. Ráadásul volt egy lány akivel én jóban voltam. Ugyan nem a legszebb, s nem a legokosabb, de ő is kapott aztán elég rendesen. Ő maradt velem szakmai képzésre, ahol az osztály kis létszáma miatt nem volt olyan, aki kiszemelt volna magának és bántani tudott volna. A szakmai képzésen szó szerint kivirágoztam, s mindenki megkedvelt. Ott jöttem arra rá, hogy nem kell mindenkivel megkedveltetnem magam, s örülnöm kell annak, hogy egy átlagos fiúnak születtem, mert lehetne ennél sokkal, de sokkal rosszabb. S addig amíg van olyan, aki kedvel engem... a többieket le kell sz*rni. :)

2010. nov. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

00:14

Örülök,hogy megosztottad a történeted.Nem kell "tipikus"-nak lenned,mint most a legtöbb ember! A mai suli helyzetről ne is beszéljünk, akik nem olyanok,mint ők/tipikusok,egymást majmolók/azokat kiközösítik. Nem kell megfelelni senkinek,nem lehet mindenkit kedvelni.

Most már rendbe jöttél?

2010. nov. 9. 09:43
 25/46 anonim ***** válasza:
89%
Igen, most már rendbe jöttem. Bár tény, hogy ezek rossz emlékek maradtak számomra.
2010. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Az a válaszoló aki vérfertőzésen esett át, nagyon nagy hatással volt rám. Pont a napokban olvastam egy cikket azokról, akik a klinikai halálból jöttek vissza....ugyanezeket írták le amiket te...a hideg ráz komolyan...elképzelni se tudom milyen érzés lehet. Miért nem jó itt neked? miért lett volna jobb meghalni?
2010. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
bocsánat, *vérmérgezés
2010. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez az írás a nehézségek idején mindig nagyon sokat segített...:


Álmomban Mesteremmel

tengerparton jártam, s az életem

nyomai rajzolódtak ki mögöttünk:

két pár lábnyom, a parti homokon,

ahogy ő mondta, ott járt énvelem.

De ahogy az út végén visszanéztem,

itt-amott csak egy pár láb nyoma

látszott, éppen ahol az életem

próbás, nehéz volt, sorsom mostoha.

Riadt kérdéssel fordultam az Úrhoz:

„Amikor életem kezedbe tettem,

s követődnek szegődtem Mesterem,

azt ígérted, soha nem hagysz el engem,

minden nap ott leszel velem.

S, most visszanézve, a legnehezebb

úton, legkínosabb napokon át,

mégsem látom szent lábad nyomát!

Csak egy pár láb nyoma

látszik ott az ösvényen.

Elhagytál a legnagyobb ínységben?”

Az Úr kézen fogott, s szemembe nézett:

„Gyermekem, sose hagytalak el téged!

Azokon a nehéz napokon át

azért látod csak egy pár láb nyomát,

Mert a legsúlyosabb próbák alatt

Téged vállamon hordoztalak!”


(Ismeretlen szerző nyomán)

2010. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Még mindig nagyon nehéz... 2 évet töltöttünk együtt a barátnőmmel, imádtuk egymást nagyon!!! Mindenki megjegyezte, hogy minket senki és semmi nem tudna elválasztani... A sorsnak mégis sikerült: 10 hónappal ezelőtt autóbaleset érte Őt és a barátnőjét, a barátnőm szörnyethalt, a barátnője még kómában feküdt egy ideig, majd ő is elment:( Amikor meghallottam, mintha jó erősen fejbevágtak volna, majd amikor felfogtam, hogy mi történt, sírógörcsöt kaptam. Nagyon-nagyon nehéz volt a temetés előtti hét is, de a temetés és az utána következő időszak maga volt a pokol! Akkor fogtam fel igazán, hogy a barátnőm elment... Valami nagyon megtört bennem akkor... Nagyon hiányzik a barátnőm, még a mai napig is elsírom magam, ha szóba kerül, az első hónapokról nem is beszélve... Üdv: Gyuszi, 19
2010. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

18:43


Őszinte részvétem! Nagyon rossz lehet :-(

2010. nov. 15. 19:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!