Melyek a legnehezebb időszakok egy házasságban? Amikor a gyerekek kicsik? Vagy a házasság első évei? Vagy már 15 éven túl.
Ahogy halad előre a házasság ideje, annál tudatosabban kell időt szakítani közös programokra, közös beszélgetésekre, különben elsilányul a kapcsolat.
Tehát kommunikálni, kommunikálni... akik ezt nem értik meg, maguk valják kárát.
Én a környezetemben azt tapasztalom, hogy a házasság elején kell több mindent túlélni egy kapcsolatnak. Építkezés, gyerek születése. Olyanok, amik megváltoztatják az addigi életritmust, megszokottságot. Ilyenkor az embereknek változniuk kell és ha a két fél nem tud ugyanakkor ugyanolyan irányba változni, akkor nem megy a közös "munka". Pl. ha a pasi nem képes felnőni és feladni az addigi életét a gyerek születése után sem. Vagy ha építkezés alatt nagyon eltávolodnak egymástól a felek.
Amit az első válaszoló írt, nagyon igaz szerintem is. A beszélgetés és hogy energiát kell fordítanunk arra, hogy jól működjön a házasság. Nagyon fontos ezzel nap mint nap foglalkozni.
Olyan rettenetes nagy nehézségek, nem voltak minálunk. Ha nem jönnénk ki egymással valószínűleg nem lennénk együtt 18 éve.
Persze amikor áldott állapotban van az asszonyka ,amikor pici baba óbégat az éjszaka közepén, amikor a házasság elején meg kell szokni a másik addig meg nem ismert szokásait , amíg össze nem rázódnak a házastársak, vannak kihívások amiknek meg felelni.De mivelhogy eredetileg is ezt vállaltuk és örömmel hozunk 'áldozatokat' örömmel tesszük a dolgunkat egymásért a mi közös családunkért természetes, h meg akarunk felelni egymás elvárásainak.
A problémák azért vannak, h megoldjuk őket .
15 év után pedig amikor már közösen elért eredményeink vannak és volt alakalmunk megismeri egymást és adott helyzetekbe a másik fél reakcióit és tudjuk kezelni rutinból a másik fél újabb vagy már megszokott hibáit sokkal könnyebb a dolgunk mint az elején.Elméletben.Gyakorlatban viszont adódnak mindig újabbnál újabb helyzetek, akadályok amiket venni kell.
Szerintem problémák akkor vannak , ha túl nagyok az elvárásaink a másikkal szemben, ugyanakkor minekünk is van ép elég hibánk.
Ezenkívül a legproblémásabb időszakok a pénzhiány miatt vannak. Amikor az addig megszokott életszínvonalat, munkahely elvesztés miatt vagy más okokból alább kell adni.
De kitartással , szeretettel és egymás feltétel nélküli tiszteletével, megbecsülésével , kellő tapasztalattal és megfelelő hozzáállással mind a két fél részéről bármilyen probléma megoldható.
Jó kérdés.
Mi mindenen úgy zakatoltunk végig, mint a gyorsvonat.17 évesen ismerkedtünk meg.Szinte rögtön terhes lettem, albérlet, eljegyzés, esküvő, gyermekszülés, vállalkozás, házépítés, ezeket mind letudtuk 5 év alatt.
Most már, 18 év után van idő mindenre.Az első évek kicsit húzósabbak voltak, de mentek a dolgok szépen.Most már ráérünk nyaralni, telelni, bulizni, ha akarunk csak és kizárólag egymással foglalkozni, stb.
35/N
sajat tapasztalatom nincs, de ugy latom akkor a legnehezebb boldogulni egy hazasparnak, amikor kirepulnek a gyerekek a csaladi feszekbol, es ok (ismet) magukra maradnak. ilyenkor ujra kozel kell kerulni a masikhoz, fel kell fedezni egymast, a valtozasokat, ujra kozos programokat kell szervezni. amig ott a gyerek, o lefoglalja a szulok idejet.
23/l
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!