Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hazassagok szerintetek...

A hazassagok szerintetek mikor vannak a legnehezebb helyzetben?

Figyelt kérdés
Mikor a legnehezebb? A kezdetekkor vagy x ev utan, esetleg idos korban?
2010. nov. 8. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor az anyagi problémákra megoldást kell találni.
2010. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En inkabb az erzelmi reszre gondoltam, nem az anyagira.
2010. nov. 8. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jön az "életközépi válság" (szakkifejezés, keress rá, ha bővebben érdekel). A lényeg, hogy megkérdőjeleződik minden úgy 40-50 éves kor között. Ezt szokták kapuzárási pániknak is hívni, de mégsem csak erről van szó. Rájönnek a felek, hogy mennyi minden van, amit még ki akarnának élvezni, és az idő csak múlik. Ekkor döntenek szerintem sokan úgy, hogy élvezzék ki a maradék időt, de már nem együtt, hiszen majdnem mindent átéltek már ketten, és izgalomra vágyik mindkét fél.

Ezen sajnos mi is átmentünk a feleségemmel, már nem élünk együtt.

42 éves férfi

2010. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Es ha ezt te ilyen jol atlatod, mint jelenseget, miert jutottal te is oda, hogy emiatt elvaltal?
2010. nov. 8. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Még házasok vagyunk, csak már nem élünk együtt. Attól még, hogy megfogalmazódik bennem, nem biztos, hogy tudok is tenni ellene. Vagyis azt akarom mondani, hogy hiába tudom, mi a probléma, attól még nem oldódik meg.

Közös elhatározás volt végül is, hogy folytassuk külön az utunkat. Nem én hagytam el, és ő sem hagyott el engem. Néha még találkozunk, olyankor olyan, mintha még együtt lennénk. De a mindennapokban már egyikünknek sem kielégítő a másik személye, bármilyen rosszul hangzik.

2010. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Es nem lehet, hogy ez egy termeszetes folyamat ennyi ev utan, csak egy hullamvolgy, amin at kellene lendulni? Vegulis ha mindketten tesztek azert, hogy fontosak legyetek egymasnak, ha igyekeztek egymas kedveben jarni, akkor nem ertem, hogy hol a problema. Egy ember sem tokeletes.
2010. nov. 8. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:
sztem a házasság egyik legnagyobb próbatétele a gyermek születése. mi most épp ebben a helyzetben vagyunk . a hormonok eléggé megzavartak szülés után, a férjem sokat van távol, sokat dolgozik, gyerekhez nincs segytségem, mellette a háztartás, a szoptatás is lemerít már haz hónapja. estére mindig fáj a fejem, és lehet, hogy nem úgy szólok, mert a férjemre már nincs energiám. Tudom, ez hiba, de egyszerűen nincs energiám sokszor. ha a férjem nem lenne ennyire toleráns és nem szeretnénk így egymást sztem már rég nem lennénk együtt.
2010. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kapuzárási pánik az tényleg egy ravasz dolog... És meg kell hagyni, hogy a nők többsége az érdekes és izgalmas életű férfiakat jobban szereti... Én nem hiszek a házasságban... Talán baj talán nem... A házasság arra lett kitalálva, hogy biztosítsa a gyerekek felnevelését! Ha ez megvolt, akkor régebben jött a dédunoka és újra volt értelme az összeházasodott feleknek! Manapság már nincs így és ezért van annyi válás, ne is említsük a szenvedély fogyasztókat/játékosokat! Amerikában is mennyi boldogtalan házasság van!
2010. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!