Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hülye voltam. De mit...

Tudom, hülye voltam. De mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Eléggé elmentem rossz irányba, elkezdtem cigizni.

A szüleim is cigiznek, de mondták, hogy ne csesszek ki magammal, és ne szokjak rá, ezzel csak magamnak ártok.Amúgy nagyon jó a viszonyom velük, szinte mindent meg tudunk beszélni.

Azt történt, hogy szerelmes lettem, és a fiú pedig cigizik. Tehát rászoktam én is(már nagyon bánom). Ezt igazából nem sokan tudják(szüleim sem), csak a fiú, mert ugye ő adott először, meg a legjobb barátaim.

De rájöttem, hogy ezzel a cigi dologgal csak magamat teszem tönkre, magamat hozom sz*r helyzetbe. Leszokni viszont nem tudok, már jópárszor próbáltam.. Volt ilyen nikotintapaszom, rágóm, de semmit sem ért.



Mit tegyek? Hogyan tudnák leszokni? Valami tanács?


14/L


2010. nov. 4. 19:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Én nem cigizem,nem látom értelmét,büdős,undorító és kész vagyonba kerül.Könnyű neked még leszokni.Én is olyan társaságban voltam folyton ahol cigiztek,mindig kináltak,meg hogy rossz nézni hogy nem cigizek.Erre én,akkor ne nézzél:-)) Nem szoktam rá,pedig folyton velük voltam minden szünetben ,a barátom is cigizett.Végy erőt még viszonylag tiszta tüdöd könnyebben megszokja cigi hiányát!Manapság kincs az olyan ember aki nem cigizik,mindenki ilyen párt akar.Értem mindig rajongtak a fiúim,( csak 2 volt)mert nem cigiztem és büszkék voltak rám.Valaki meg kinát bagóval,még nem mondtam ki,de ők már előre mondták hogy nem cigizek.Szokjál le róla hálás leszel még magadnak érte!
2010. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

De mondom le szeretnék szokni. De nagyon nehéz. És azzal nem leszek előrébb, hogy leírod, hogy nem cigizel, és nem fogadod el, ha kínálnak.

Persze, igazad is van, de én hülye voltam, ráálltam, kész, visszafordítani már nem tudom.

2010. nov. 4. 20:07
 23/32 anonim ***** válasza:

Szia, pár választ olvastam, és azok pont nem voltak oltogatások. Leszokni többféleképp lehet. Az egyik módja, amit Woody Alen mondott (neki könnyű volt, már 20-szor sikerült leszoknia).

A legjobb módszer szerintem, ha hozol egy valódi döntést, hogy tényleg leszoksz. Ehhez két dolog kell.


1, Többet nem gyújtasz rá (a következő 5 évben egyáltalán nem). Akkor sem, ha nagyon hiányzik. Akkor sem ha buliban vagy. Sör mellé, tömény mellé, kávé mellé sem, szex után sem (egyáltalán nem kell hozzájuk cigi). Akkor sem, ha mindenki más rágyújt. Akkor sem, ha kivételes helyzet van. Akkor sem, ha nagyon kivételes helyzet van. Akkor sem ha kivételesen kivételes helyzet van. NULLA! ZÉRÓ!


2, Kitartasz a döntésed mellett. Akkor is, ha nem könnyű, akkor is ha megpróbálnak rádumálni. Akkor is, ha nagyon csábít. Mutasd meg a világnak, hogy van kiállásod. Téged ne lehessen manipulálni.


Készülj fel rá, hogy ha valódi döntést hozol (nem csak a cigiről való leszokásban, az életben bármiben), két dologgal fogsz szembesülni. Az egyik az, hogy a világ megpróbál visszahúzni, hogy letesztelje, tényleg komolyan gondoltad-e. Olyan ellenállást fogsz tapasztalni, mint még soha az életedben. A másik az erő, amit magadban érzel hogy ellenállj a visszahúzásnak. Ha ez a lelkierő nem elég erős, nem hoztál valódi döntést.

2010. nov. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Én gimi előtti nyáron kezdem el cigizni 15 évesen. Aztán az új osztályban is cigiztek jó páran, és jóban lettem velük, és eljártam cigizni az új 'barátaimmal'. Volt, hogy kiszöktünk a suliból (ami elég rizikós, mert be van kamerázva a suli), vagy még azt is megkockáztattuk, hogy az udvaron gyújtottunk rá. Aztán jó egy évig cigiztem, aztán most nyáron úgy voltam vele, hogy nem fogok rágyújtani, mert a zsebpénzemet nem fogom ilyen dolgokra elkölteni. Kb 1,5 évet cigiztem, de napi 4 szálnál nem szívtam többet.

16L (2.os gimis:D)

2010. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: végül is úgy 'szoktam le', hogy egyik napról a másikra nem gyújtottam rá, és nem vettem cigit. Ha nagyon-nagyon rá akartam gyújtani, akkor kértem egy szállal, de ez ritka volt.

Az előző hsz-om picit szétszórt lett, szal bocsi.

16L

2010. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ez akaraterő kérdése. Ha van akkor leteszed, ha nincs szívod tovább. Így is úgyis kívánni fogod, de ha nem teszel semmit akkor mit vársz? Mire számítasz? Hogy majd elmúlik? Nem fog. A te döntésed h le akarsz e szokni vagy nem, ha te az agyadban még nem döntötted ezt el, akkor hiába mondogatod h jaj ez így nem jó, meg le kéne szokni, ugyanúgy rá fogsz gyújtani. Javaslom nézz meg pár videót olyan tüdőkről amik már tiszta feketék a nikotintól, hátha az majd jobb irányba terel. Sok sikert!
2010. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

köszönöm :_)

majd próbálkozok.

2010. nov. 4. 20:19
 28/32 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló első mondata.Én is azt akartam írni.Megelőzött:)

Én nagy dohányos voltam napi 1,5dobozzal.

De amikor elhatároztam,hogy leteszem akármilyen nehéz is volt nem gyújtottam rá.

Szóval akaraterő,kitartás.

2010. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Mióta cigizel? Egy hete?! Istenem, ne legyél már ilyen szerencsétlen, 30 év után megérteném, hogy nem tudsz leszokni, de így..
2010. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

20:24

fél éve..

2010. nov. 4. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!