Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromhoz költöztem, mert...

A páromhoz költöztem, mert összevesztem a szüleimmel. Hülye voltam? 17/L

Figyelt kérdés

Mióta megismerkedtem a szerelmemmel nagyon sokat veszekszek a szüleimmel. Nem fogadják el a kapcsolatunkat. Azt mondják, hogy nem hozzám való, mert más korosztály. (26/F) Az utolsó veszekedésnél fogtam magam, és eljöttem otthonról.

Apu azt mondta, hogy menjek, de többet ne menjek vissza. Komolyan gondolta? Hogy beszéljek ezek után velük?


2010. ápr. 7. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha eljöttél viseld a következményét!!!

Amugy igaz tényleg nem a megfelelő partner lehet számodra!De te tudod majd rájösz ha gondolkodsz!

2010. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szerintem még túl fiatal vagy az ilyen jellegű elhatározásokhoz, ha azon gondolkodsz, hogy mit mondanak majd a szüleid. Még maradnod kellett volna otthon, majd egy-két év múlva jöhetett volna a költözés, ha addig kitart a kapcsolat.
2010. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Jól éreznéd magad ott így? Szerintem nem. Költözz vissza! Álltíts be, hogy buta voltál de szereted a párod is őket is ezen senki sem tud változtatni, de tudod, hogy szüleiddel kell még élned!

17/L

2010. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez most történt?

Azóta nem hívott vagy küldött érted rohamosztagot?

Az én anyukám is mondott egyszer ilyet, de nem hiszem hogy komolyan gondolta, és apukám hosszas rábeszélésére még másnap hazamentem, éppen veled egyidős voltam, hasonló szitu.

Szerintem menj haza, bocs hogy ezt mondom, de 17 évesen még nem tudsz a saját lábadra állni, és biztos szeretitek egymást, de a 17 évesen elkezdett kapcsolatok nem mindig tartanak életed végéig, mert még nagyon sokat fogsz változni. (Én se az akkori barátomhoz megyek férjhez) Lehet, hogy ez most túl "felnőttesen" hangzik, de ez az helyzet. Az hogy hozzád való-e majd elválik, de nehogy teljesen egyedül maradj, várj még szerintem pár évet az összeköltözéssel és próbálj majd kibékülni a szüleiddel, majd megnyugszanak és megunják a dolgot, ha látják hogy nem tudnak eltántorítani mellőle.

2010. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Szeretem a páromat nagyon és a szüleimet is. Tudom, hogy jót akarnak, de nem mennek semmire a szerelmem állandó szidásával. Már másfél éve hallgatom és idegesít. Tudom, hogy szeretnek.

2010. ápr. 7. 22:45
 6/21 anonim ***** válasza:

Valaki használta a "korszellem" kifejezést. Ez nagyon találó. Amit te tettél, az is a korszellem miatt van. Miért ne lenne jogod elmenni? Miért kellene eltűrni a szülők beleszólását, veszekedését? Miért ne illene hozzád akit választottál? Miért ne tehetnél meg bármit amihez kedved van? - ezeket diktálja a korszellem. Hát jól van, meg kellett tenned, mert ha nem tetted volna meg, úgy éreznéd, hogy kihagytál valamit az életből. Meg kellett mutatni, hogy igenis, elmész.

Na, most hogyan tovább. Vedd a Bibliát, és olvasd el a lázadó fiú hazatérésének történetét. Amikor hazament a tékozló fiú, a szülők lakomát csaptak a tiszteletére. Csak ott volt a baj, hogy az otthon maradt fiú, aki szorgoskodott az apja gazdaságában, nem értette, hogy az ő tiszteletére miért nem? Mindegy. A csavargót visszafogadták, hátha téged is visszafogadnak.

És mi lesz aztán? Alázatosan, szófogadóan viselkedsz, nem "pofázol". Vajon meddig bírnád? Különköltözöl. Vajon hová? Az a lényeg, hogy ne hamarkodd el a döntést, hanem gondold át. És amit döntesz, azért felelős vagy. Ettől felnőtt valaki, nem a szextől.

2010. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ma délután történt és nem kerestek azóta. A bátyám hívott csak föl.
2010. ápr. 7. 22:50
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha függnöd kell valakitől, inkább a rokonaidtól.
2010. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha voltál annyira nagylány, hogy a barátod jobban érdekeljen, mint a családod, akkor legyél annyira nagylány, hogy nem kuncsorgod magad vissza. Szerintem már rájöttél, hogy mekkora hülyeséget csináltál, de ugye mindenki a saját hibájából tanul.
2010. ápr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
És a párod fog eltartani vagy már dolgozol?
2010. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!