Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Tudom, hülye...

Mit csináljak? Tudom, hülye voltam, de most be vagyok sz@rva, hogy mi lesz ha rájönnek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy imádok olvasni, és mivel barátaim nincsenek és kiolvastam minden könyvet amit itthon találtam, elkezdtem a pénzemből könyveket venni, de úgy hogy a szüleim nem tudnak róla. Félek, hogy rájönnek, mert apum szerint a pénzemet félre kell tenni, nem elkölteni. Én megértem őt, de könyvek nélkül unatkoznék, és már van a melyiket így is 10x elolvastam. Tudom, hogy egyszer úgy is meg kell hogy tudják, de azt még nem most szeretném. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben??
2010. dec. 26. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Kezdjel gyujteni valamennyit, valalj diakmunkat.
2010. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem iratkozol be egy könyvtárba?? Én is sokat olvasok, rámenne a gatyám is, ha midnen könyvet megvennék, amit el akarok olvasni.
2010. dec. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
könyvtár vagy töltsd le netről ingyen.
2010. dec. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz be egy könyvtárba. Nem kell minden könyvet megvenned, ahhoz, hogy elolvashasd, arra a világ összes pénze sem lenne elég, no meg hol tárolod a sok könyvet egy idő után? Legyenek otthon saját lexikonok, értelmező kéziszótár, szinonimaszótár, néhány fontosabb enciklopédia, az általatok beszélt idegen nyelv szótára (ezek a könyvtárban kézikönyvek, nem kikölcsönözhetők, csak helyben olvashatók). Ezen felül úgyis kapsz a születésnapokra, Karácsonyra könyveket, szerencsés esetben többet is, mint amit néhány év múlva tárolni tudsz majd. A többit kölcsönözd ki a könyvtárból. Ha valami éppen nincs bent, előjegyeztetheted és amint visszahozzák, felhívnak téged, hogy mehetsz érte, ha a saját készletükben nincs meg valamelyik könyv, akkor a egy társkönyvtárból áthozzák neked, stb.
2010. dec. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Ahány ház annyi szokás, én mindenesetre nem akadnék ki ha a gyerekem ennyire értelmes dologra költ, pláne úgy, hogy a saját pénze.


A diákmunka jó ötlet, de szerintem ne sokáig halogasd, ezerszer rosszabb ha még hazugságon is kapnak. De amúgy ez igaz minden másra is, ha elhallgatod az csak olaj a tűzre, míg az őszinteség mégiscsak enyhíti azt.


Egy másik megoldás esetleg, a diákmunka mellé, ha az újonnan vásárolt könyveid közül eladsz párat valamivel kevesebbért, kihangsúlyozva mennyire jó állapotban van (pár hétig volt nálad, esetleg ha tudsz fotót a borítóról), megbeszélsz egy közeli találkozó helyet és személyesen eladod.


Később is meg tudod venni ugyanezeket a könyveket ha mindenképpen szeretnéd őket, de így legalább a java része visszajön a pénzednek.

2010. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
A szüleidnek örülni kéne hogy nem italra és nem drogra költöd a pénzed!
2010. dec. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
utolsónak:ott a pont,nem rossz dologra költötted apénzed
2010. dec. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
az én anyukám örülne ha szeretnék olvasni..: D
2010. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

tölts le mobipocket readert, es barmilyen letöltött könyvet át tudsz alakitani prc-re amit olvas (mobilon és számítógépen is működik.


és tölts le online könyveket (torrent, vagy bizonyos honlapokról, nagyon sok van ingyen -> google)


mondjuk könyveket vásárolni tök jó, én is szeretek. jó lenne egyszer egy könyvtárszoba (mondjuk az összes családomnál a nappali az egyenlő faltól-falig könyvespolcokkal... de én külföldön lakom így csak otthonról kölcsönzök tőlük, aztán visszaviszem...

2010. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Iratkozz be könyvtárba. :)

Vagy ha már mindenképpen szeretnéd, hogy a tiéd legyen, amit olvasol - valami számodra fontosabb darab - akkor antikváriumban vedd meg! Lehet, hogy használt, lehet, hogy nincs "új" szaga, de jóval olcsóbb. :)

2010. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!