Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom megkérte a kezemet...

A párom megkérte a kezemet (összeköltözést is szeretne), de én nemet mondtam, mert ő nem áll jól anyagilag?

Figyelt kérdés
Szeretem őt, de nem akarom eltartani, ugyanis az én pénzemből menne a rezsi, a kiadások nagyrésze. Ő pedig csak a kajába tudna beszállni. Van így jövője a kapcsolatnak? Várjak még rá, hátha lesz normálisabb munkája? Most csak alkalmi munkája van. Nemrég vesztette el az állását.
2010. nov. 4. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:
"voltam"
2010. nov. 4. 22:23
 62/70 anonim ***** válasza:
66%

kevésbé kötnek bele a kérdésedbe,ha másképp fogalmazol :)


szóval: nem akarsz házasodni mert nem akarod elveszíteni azt amiért annyit dolgoztál,és mivel a házasságot átalában azért kötik,mert családot akarnak,te nem látod értelmét,mert nincs alap. én értelek. te látod ő mennyire agilis.


viszont tényleg nézz bele a szívedbe. valóban ő az igazi? elég felelősségteljes amúgy,csak most rossz passzban van? vagy azért félsz,mert egyébként sem lehet rá számítani? mert ha gyereketek lesz,akarod vagy sem,függni fogsz tőle, és igen,nem mindegy milyen férjet és főleg apát választ az ember a gyerekeinek. itt nem a pénz a fő,én úgy látom.vannak más okok is,felelősségvállalás,érettség stb.


nem tudom h reagált h elutasítottad,ha jól,akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod. mond neki viccesen,h jövőre veled ugyanitt,vagyish 1 év mulva térjetek vissza a témára. addig meglátod,változik e a helyzet.


ha azonban már régóta együtt vagytok és nem változnak a dolgok,gondold át,akarod-e ezt így tovább.


sok sikert!!

2010. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk az eleg meglepo, hogy amikor egy ember hazasodni akar, de nincs munkaja, otthona, de meg a napi kiadasokra sem tellik Neki!

Itt valoban erdemes jol merlegelni, hogy miota ismeritek egymast, mit erzel, hogy az O erzelmei mennyire oszintek Veled kapcsolatban stb.

Ezt Neked kell eldonteni valoban, es igazad van, hogy most az elejen mar nem ugrassz fejest egy ilyen hazassagba, elvegre a sajat sorsodrol van szo.

Jol gondold meg!

2010. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező,én már az elején is leirtam hogy megértelek,én is votlam hasonló helyzetben csak akkor nekem nem volt pénzem ,és a többieknek üzenem,hogy NEM ,én sem költöztem oda!!!! Lesült volna a pofámról a bőr!És akik azt irják,hogy pénzéhes vagy,azok biztos szivesen elbasznák a hosszasan gyüjtögetett pénzüket csak azért mert a párjuk gondolkodáűs nélkül össze akar költözni..És még nem házasok ezt látom sokan elfelejtik.

Attól,hogy a kérdező nem akarja a 10 évig gyüjtött pénzét elkajálni csak azért mert a másik nem dolgozik,nem értem miért lenne pénzéhes...

Persze gondolom itt mindenki gyüjtöget hosszu évekig,hogy aztán a párjának ne kelljen dolgoznia és semmi félretett pénze ne maradjon.

Ráadásul ezen az oldalon azokat is leb@sszák,akik egy esetleges válás vagy ne adj isten haláleset után visszakéynszerülnek a szüleikhez,3 gyerekkel,ugy hogy semmi tartalékuk nincsen és 1 fizetésből meg a szülők 40ezer forintos nyugdijából kell megélni..

És msot az is le lett b@dszva,aki gondol a jövőjére és nem szeretne igy járni!! Nagyon szép dolog a házasság,a párkapcsolat de tudjátok csak a halál biztos. Ezért nem árt az embernek magára IS gondolnia,és aki elmúlt 16 éves annak illene ezeket szemelőtt tartania a rózsazsin köd ellenére is.

Itt sokaknak a keze a bilibe lóg..

2010. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:

És sokan meg teljesen megvadulnak ha végre valaki el akarja őket venni, sokszor úgy mennek bele a házasságba,hogy nem is ismerik a saját férjüket/feleségüket. Utána meg jönnek a kérdések: a párom iszik,a párom veri a gyerekeket,a párom le se szarja a gyerekeket,a páromnak ossincs kedve szexelni, de kilépni meg nem tudnak mert nincsen 1 fityingjük se.

Persze ezeket az embereket senki nem szólja meg,biztos ők cisnálták jól ...de ez már kicsit más téma

2010. nov. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
69%
Én vagyok az, aki neked adott igazat. Tényleg teljesen igazad van, viszont hidd el, hogy nem ő az igazi neked (ennek ellenére tudom, hogy szereted). Ezt azért tudom, mert velem is történtek dolgok. Világ életemben utáltam az ingyenélő embereket, ha valaki nem érdemeli meg, nem is segítem. Barátnőimnek, szerelmeimnek nem szívesen adtam még kölcsön sem semmit, mert féltem, hogy azt nem látom újra. De egyszer találkoztam egy lánnyal és barátnők lettünk. Tőle nem sajnálok semmit, az sem érdekel ha nem adja vissza a dolgaimat. Ugyanez van a mostani barátommal is. És ez nem azért van mert jobban bízok benne, vagy jobban szeretem a barátomat mint az eddigieket. Nem, a volt barátaimat is legalább ennyire szerettem, csak velük(bárátnőm,párom) más. Egy hullámhosszon vagyunk, olyan mintha ők én lennék. Úgy érzem, hogy mindenem amim van, az övék is. Miattuk értettem meg, hogy az eddigi kapcsolataim-mind barátok, mind szerelmek- nem voltak igaziak annak ellenére, hogy tényleg szerettem őket.És hangsúlyozom, nem kevésbé mint a mostani párom. Szóval kérdező teljesen igazad van, és jogos minden szavad, de egyszer lesz olyan ember akinél úgy fogod érezni hogy a tiéd az övé is :)
2010. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

A véleményem a következő:ű

Vannak időszakok amikor természetes, hogy vagy a nő vagy a férfi tartja el a párját. Ez adódhat így házasságban és házasságon kívül.

Igaz nem 32 éves volt a párom hanem csak 24 és egyetemista.. nem voltak tartalékai és még is eltartottam mikor összeházasodtunk. Úgy éltünk úgy tartottam el,hogy volt időszak amikor abból amit én kaptam éltünk 3-an,mert közben gyerkeünk született. Aztán mikor a férjem munkát talált ő tartott el 4őkent. 1 hónapja van munkám.. GYEs után és most van az amit te szeretnél. Én 35 férjem 30 évesek vagyunk.

Ez nem érett gondolkodás,ohgy nem tartom el a másikat. Igaza van az elsőnek neked a jóban rosszban egészségeben betegségben sem boldog sem boldogtalan állapotában dolog nem megy.

2010. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, ne haragudj, de érdekes, hogy pont most lett neki ilyen sürgős a házasodás... Amennyire ismerem a pasikat, az is elképzelhető, hogy azért sürgős neki annyira az összeköltözés, mert nem akaródzik a munka neki, te meg jól keresl, szépen eltarthattad volna a lusta valagát, neki csak feleségül kell kérnie... Biztos jó ötletnek gondolta.


Kajára nincs pénze, de azért hirtelen esküdni akar? Kicsit sem átlátszó...

2010. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
nem lehetsz ilyen anyagias! gondolj már bele forditott esetben ez neked milyen szarul esne már ,hogy csak azért kikosaraznak mert nem úgy szarod a pénzt? nincs szived?!
2010. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, te egy önző liba vagy. Ha nem vagy hajlandó seíteni a párodnak, ha bajban van, el is felejtheted a házasságot! Jól mondják itt, hogy egy kapcsolatban fontos a segítőkészség! Nálunk is így működik! Én is szinte az utolsó pénzemmel szálltam bele az uj pecóba, de nem bántam meg:) Am. hány éves vagy?
2012. máj. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!